ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 210/4111/18
Провадження № 1-кс/210/1511/18
"30" липня 2018 р. м. Кривий Ріг
Слідчий суддя Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу клопотання слідчого в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області радник юстиції ОСОБА_3 , про проведення тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017040000001327 від 19 жовтня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
25 липня 2018 року слідчий в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області радник юстиції ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням погодженим з прокурором першого відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017040000001327від 19жовтня 2017року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченогост. 364 ч. 2 КК України, які знаходять у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтуванняпослався нате,щодругим слідчим відділом слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному упровадженні №42017040000001327 відомості про кримінальне правопорушення у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19 жовтня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що до прокуратури Дніпропетровської області надійшли матеріали з ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо встановлення факту розкрадання бюджетних коштів під час виконання будівельних робіт в закладах освіти Дніпропетровської області.
Так, відповідно до зібраних матеріалів, проведеними заходами та аналізом використання бюджетних коштів за 2016-17 роки встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ІНФОРМАЦІЯ_5 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » укладено ряд договорів на загальну суму близько 5 000 000 гривень на проведення капітальних ремонтів будівель освітніх закладів, серед яких і роботи по заміні вікон на металопластикові. Проте, фактично встановленні віконні блоки не відповідають чинним нормативно-правовим актам в сфері будівництва. Проведеним оглядом виявлено віконні блоки які мають скління наступного виду 4-10-4-10-4i. Вказаний вид скління, згідно додатку М до ДБН В.2.6-31:2006 має опір теплопередачі 0,64 м2 К/Вт, який являється меншим за мінімально допустимий, дозволений для використання у громадських будівлях. Згідно робочих проектів, розроблених для проведення робіт по вищевказаним об`єктам, віконні блоки повинні мати характеристику опору теплопередачі не менше 0,75 м2 К/Вт.
На підставілиста прокуратуриДніпропетровської областівід 30.10.17№17/2-2368-вих-17про проведенняаналізу фінансово-господарськоїдіяльності ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), відповідно до підпункту 191.1.35 пункту 19.1 статті 191,статей 71-74Податкового кодексуУкраїни (далі-ПКУ),Управлінням боротьбиз відмиваннямдоходів,одержаних злочиннимшляхом ІНФОРМАЦІЯ_6 проведено аналітичнедослідження фінансовоїта господарськоїдіяльності ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму або фінансуванням розповсюдженням зброї масового знищення, та інших правопорушень за 2016 - 2017 роки.
За результатами проведеного аналізу встановлено невідповідність номенклатури придбання та реалізації ТМЦ, обіг ТМЦ невстановленого (сумнівного) походження при здійсненні господарських операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », при взаємодії з підприємствами, які начеб то здійснювали поставки ТМЦ для установки віконних блоків та комплектуючих.
У зв`язку з вищевикладеним виникла необхідність отримати оригінали наступних документів, що відображають придбання та якість матеріалів, які використовувались при виконанні робіт на об`єктах ІНФОРМАЦІЯ_7 , за договорами № 16052017-4 від 24.05.2017 року, 16052017-5 від 24.05.2017 року, які використовувались при виконанні робіт на об`єктах ІНФОРМАЦІЯ_8 за договорами № 15052017-4 від 04.08.2017 року, № 15052017-5 від 04.08.2017 року, № 15052017-6 від 04.08.2017 року, які використовувались при виконанні робіт на об`єктах ІНФОРМАЦІЯ_9 за договором №213 від 01.08.2017 року та які використовувались при виконанні робіт на об`єктах ІНФОРМАЦІЯ_10 за договором № 130 від 01.08.2017 року., в тому числі договори на поставку товаро-матеріальних цінностей з додатками, додатковими угодами та специфікаціями, акти прийому-передачі, рахунки фактури, рахунки на оплати товару, товаро-транспортні накладні, податкові накладні,калькуляцію на виготовлення продукції, сертифікати якості, сертифікати відповідності, протоколи випробувань, та інші документи, що підтверджують придбання, виготовлення та якість продукції.
Так, в ході досудового розслідування встановлено, що вказані документи знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, їх можливо використати як докази та немає можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних документів, з можливістю вилучення їх оригіналів, які знаходяться в приміщенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 .
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд клопотання доцільно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.
Вказані обставини, враховуючи особливості розслідування не можливо встановити та довести іншим способом без використання як доказів відомостей, що містяться в наведених вище документах.
Вивчивши матеріали, додані до заявленого клопотання, вважаю, що воно підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Вимогами ст.ст. 91-93 КПК Українивизначено, що обставинами, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні є, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). При цьому обовязок доказування обставин, передбаченихстаттею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора.
Збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
При цьому, отриманий доказ повинен бути допустимим, тобто отриманим у порядку, встановленому цим Кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення (ст. 86 КПК України).
Відповідно дост. 84 КПК Українидоказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів с показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Виходячи зі змісту вимогст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. ч. 1, 2ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Положеннями ч. 1ст. 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених уст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 7ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Положеннямист. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»суди застосовують Конвенцію з прав людини та основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Згідно прецедентної практики Європейського суду з прав людини, з метою дотримання принципу верховенства права, органи влади повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання та збереження доказів, які стосуються події злочину. Це не є обовязком досягнення результату, але обовязком вжиття заходів. Зазначені усталені принципи були висловлені, у тому числі: у Рішенні від 12.03.2015 року у справі «Сердюк проти України», у Рішенні від 07.05.2015 року у справі «Холодков і Холодкова проти України», у Рішенні від 11.06.2015 року у справі «Мащенко проти України».
За таких обставин, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до документів які знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , підлягає задоволення, оскільки іншими слідчими діями вказані документи здобути не можливо.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159,160,162-164,166,309 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області радник юстиції ОСОБА_3 , про проведення тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017040000001327 від 19 жовтня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ слідчому в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи, за дорученням оперуповноваженому Управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ НПУ ОСОБА_5 , а також уповноваженим останніми особам тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення оригіналів, а саме оригінали документів, що відображають придбання та якість матеріалів, які використовувались при виконанні робіт на об`єктах об`єктах ІНФОРМАЦІЯ_7 , за договорами № 16052017-4 від 24.05.2017 року, 16052017-5 від 24.05.2017 року, які використовувались при виконанні робіт на об`єктах ІНФОРМАЦІЯ_8 за договорами № 15052017-4 від 04.08.2017 року, № 15052017-5 від 04.08.2017 року, № 15052017-6 від 04.08.2017 року, які використовувались при виконанні робіт на об`єктах ІНФОРМАЦІЯ_9 за договором №213 від 01.08.2017 року та які використовувались при виконанні робіт на об`єктах ІНФОРМАЦІЯ_10 за договором № 130 від 01.08.2017 року., в тому числі договори на поставку товаро-матеріальних цінностей з додатками, додатковими угодами та специфікаціями, акти прийому-передачі, рахунки фактури, рахунки на оплати товару, товаро-транспортні накладні, податкові накладні, калькуляцію на виготовлення продукції, сертифікати якості, сертифікати відповідності, протоколи випробувань, та інші документи, що підтверджують придбання, виготовлення та якість продукції, які знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 .
Зобов`язати посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 , забезпечити слідчому вособливо важливихсправах другогослідчого відділуслідчого управлінняпрокуратури Дніпропетровськоїобласті ОСОБА_3 ,слідчим слідчоїгрупи,за дорученнямоперуповноваженому Управліннязахисту економікив Дніпропетровськійобласті ДЗЕНПУ ОСОБА_5 ,а такожуповноваженим останнімиособам тимчасовийдоступ доречей ідокументів,з можливістювилучення оригіналів зазначених в ухвалі документів.
Строк дії ухвали один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення щодо неї можуть бути викладені в апеляційній скарзі на остаточне прийняте в кримінальному провадженні судове рішення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75608506 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Ступак С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні