Ухвала
від 20.07.2018 по справі 296/6982/18
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/6982/18

1-кс/296/3468/18

УХВАЛА

Іменем України

20 липня 2018 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про арешт майна,

ВСТАНОВИВ:

19.07.2018 р. до слідчого судді звернувся слідчий з клопотанням про арешт майна, в обґрунтування якого зазначив, що у провадженні слідчого управління ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження №12018060000000174 від 15.07.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.206-2 КК України.

Так, 14.07.2018 до слідчого управління ГУНП в Житомирській області з заявою про вчинення кримінального правопорушення звернувся ОСОБА_4 , щодо заволодіння невідомою особою належними йому корпоративними правами Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий центр «Валідус» (далі ТОВ «НВЦ «Валідус») та Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Раветті Україна» (далі - ТОВ «Компанія Раветті Україна»).

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 являється одним із співзасновників юридичної особи ТОВ «Компанія Раветті Україна». Іншим співзасновником даного товариства є громадянин Російської Федерації ОСОБА_5 . Керівником даного товариства являється ОСОБА_4 одноособово (частка у статутному капіталі складає 70%). Дане товариство займається виконанням будівельно-монтажними роботами трубопровідного транспорту.

06.07.2018 ресторатором Київської філії КП «Новозаводське» Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області ОСОБА_6 внесено зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, інформації про зміну складу або інформації про засновників ТОВ «Компанія Раветті Україна», а саме внесено інформацію про те, що засновником ТОВ «Компанія Раветті Україна» є ТОВ «Компанія з управлінням активами «Афіна».

Крім цього, 09.07.2018 ОСОБА_6 вніс зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, інформації про зміну додаткової інформації та зміну керівника ТОВ «Компанія Раветті Україна», а саме внесено інформацію про те, що керівником ТОВ «Компанія Раветті Україна» є ОСОБА_7 .

Будучи допитаним в ході досудового розслідування ОСОБА_4 повідомив, що жодних дій по відчуження належних його корпоративних прав в ТОВ «Компанія Раветті Україна» не вчиняв, доручення на право розпоряджання корпоративними правами вказаного підприємства не надавав, посадові особи ТОВ «Компанія з управлінням активами «Афіна» його невідомі, жодних відносин з вказаним підприємством не мав.

Такі дії невідомих осіб призвели до фактичного, протиправного заволодіння корпоративними правами ТОВ «Компанія Раветті Україна», які належать ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .

Відповідно до ст. 167 Господарського кодексу України, корпоративні права це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

У розумінні норм ст. 98 Кримінального процесуального кодексу України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч.2 ст.168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час обшуку. У той же час, відповідно до вимог ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилучене може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:

підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;

призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;

є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;

одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Крім того відповідно, до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

У відповідності до ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою збереження речових доказів, а також арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 171-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 задовольнити.

Накласти арешт на корпоративні права, що належали ОСОБА_4 , а саме частку у статутному капіталі Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Раветті Україна» (код ЄДРПОУ 38376815) розміром 70 %, шляхом внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відомостей про арешт корпоративних прав, з метою тимчасової заборони державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв`язку із зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Житомирської області протягом 5-ти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення20.07.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу75611545
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —296/6982/18

Ухвала від 20.07.2018

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Галасюк Р. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні