Ухвала
від 01.08.2018 по справі 766/6850/18
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/6850/18

н/п 1-кс/766/8114/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю

01.08.2018 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря: ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури Херсонської області - прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням в якому просив: надати дозвіл прокурору відділу прокуратури області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей і документів, розкрити банківську таємницю та надати можливість вилучення (здійснити виїмку), які перебувають у володінні Печерської філії ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , а саме виписки про рух коштів з розшифровкою контрагентів та призначенням платежу, як на паперових, так і електронних носіях, за період з моменту відкриття по теперішній час по рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), відкритих у Печерській філії ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », рахунки № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 (українська гривня), № НОМЕР_6 (долар США) та № НОМЕР_7 (євро).

Клопотання вмотивоване тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32018230000000041 від 19.04.2018 за фактом незаконного виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів та за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в особливо великих розмірах, за ч. 2 ст. 204 та ч. 3 ст. 212 КК України.

Під час проведення досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи незаконно здійснюють виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів (вина) у приміщеннях розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , які використовуються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Згідно договору купівлі продажу нерухомого майна від 18.06.2010 укладеного між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вбачається, що за цим договором передано у власність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » цех розливу «тихих» та «шипучих» вин літ. А. металевий, загальною площею 1532,8 кв. м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , на земельній ділянці площею, яка знаходиться у суборенді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Проведеною перевіркою Антимонопольним комітетом України виявлені ознаки вчинення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » порушення, передбаченого ст. 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», щодо поширення інформації, яку споживачі можуть сприймати як інформацію про те, що країною походження товарів є Грузія, за результатами якої рішенням № 670-р від 01.12.2017 визнані дії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що водять в оману, шляхом повідомлення невизначеному колу осіб неправдивих позначень грузинською мовою тощо, яка може вплинути на наміри цих осіб щодо придбання вин ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » як грузинських вин. За виявленні порушення прийнято рішення про накладення на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » штрафу у розмірі 7010000 грн.

Також під час проведення розслідування встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) в порушення ч. 1, п. 5 ч. 8 ст. 257, ч. 4 ст. 266, ст. 278, ч. 1 ст. 284, ч. 12 ст. 286, п. 1 ч. 1 ст. 279, ч. 1 ст. 293, ч. 1 ст. 295, ч. 1 ст. 297 Митного кодексу України занизили податкове зобов`язання з ввізного мита на загальну суму 1 770 425,43 грн. та в порушення п. 1 ч. 2 ст. 149, ч. 1, п. 5 ч. 8 ст. 257, ч. 4 ст. 266, ст. 278, ч. 1 ст. 284, ч. 12 ст. 286, п. 1 ч.1 ст.279, ч. 1 ст. 293, ч. 1 ст. 295, ч. 1 ст. 297 Митного кодексу України занизили податкове зобов`язання з додаткового імпортного збору на загальну суму 68 662,36 грн., а також в порушення пункту 187.8 ст. 187, п. 190.1. ст. 190, п. 195.1.3. «б» п.195.3. ст. 195 та п. 206.12. ст.206 Податкового кодексу України щодо заниження бази оподаткування податком на додану вартість на суму ввізного мита та додаткового імпортного збору, занизили податкове зобов`язання з податку на додану вартість на суму 1 085 230,77 грн., тим самим в період 2014-2016 років ухилилися від сплати податків та зборів на суму 2924318, 56 грн. що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Разом з тим проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з метою здійснення господарської діяльності, використовувало рахунки, відкриті у Печерській філії ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_1 ), рахунки № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 (українська гривня). № НОМЕР_6 (долар США) та № НОМЕР_7 (євро).

Важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні мають документи, які перебувають у володінні установи банку Печерській філії ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_1 ), розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та становлять банківську таємницю, а саме: виписки про рух коштів з розшифровкою контрагентів по вказаним рахункам за період від відкриття по теперішній час.

Зазначені документи та інформація містять дані про наявність (відсутність) взаєморозрахунків з контрагентами, що, в свою чергу, є доказом підтвердження чи спростування безтоварності господарських операцій з реалізації підакцизних товарів.

Зазначені документи мають силу речових доказів у кримінальному провадженні та мають доказове значення для встановлення обставин розслідуваного злочину.

У подальшому вони можуть бути приєднані до матеріалів кримінального провадження та використанні в якості доказів.

Зазначене неможливо довести іншим способом ніж отриманням тимчасового доступу до речей і документів, що становлять банківську таємницю та їх вилучення (здійснення виїмки) отримати необхідну інформацію, що має доказове значення у кримінальному провадженні неможливо.

Враховуючи, що іншим способом ці дані встановити неможливо, з метою об`єктивного, всебічного та повного розслідування кримінального провадження, то прокурор вважає необхідним отримати дозвіл на тимчасовий доступ до зазначених документів, які містять охоронювану законом таємницю, із можливістю вилучення їх копій.

Прокурор в судове засідання не з`явився, подав письмову заяву, в який просив розглянути клопотання за його відсутності.

Представник ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не пояснив, про час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.

Згідно положень ч.4 ст. 107 КПК України фіксування розгляду за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню з огляду на таке.

Згідно з п. 2,3 ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:

потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;

може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Згідно ч. 5-7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32018230000000041 від 19.04.2018 за фактом незаконного виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів та за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в особливо великих розмірах, за ч. 2 ст. 204 та ч. 3 ст. 212 КК України.

Під час проведення досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи незаконно здійснюють виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів (вина) у приміщеннях розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , які використовуються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Згідно договору купівлі продажу нерухомого майна від 18.06.2010 укладеного між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вбачається, що за цим договором передано у власність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » цех розливу «тихих» та «шипучих» вин літ. А. металевий, загальною площею 1532,8 кв. м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , на земельній ділянці площею, яка знаходиться у суборенді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Проведеною перевіркою Антимонопольним комітетом України виявлені ознаки вчинення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » порушення, передбаченого ст. 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», щодо поширення інформації, яку споживачі можуть сприймати як інформацію про те, що країною походження товарів є Грузія, за результатами якої рішенням № 670-р від 01.12.2017 визнані дії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що водять в оману, шляхом повідомлення невизначеному колу осіб неправдивих позначень грузинською мовою тощо, яка може вплинути на наміри цих осіб щодо придбання вин ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » як грузинських вин. За виявленні порушення прийнято рішення про накладення на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » штрафу у розмірі 7010000 грн.

Також під час проведення розслідування встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) в порушення ч. 1, п. 5 ч. 8 ст. 257, ч. 4 ст. 266, ст. 278, ч. 1 ст. 284, ч. 12 ст. 286, п. 1 ч. 1 ст. 279, ч. 1 ст. 293, ч. 1 ст. 295, ч. 1 ст. 297 Митного кодексу України занизили податкове зобов`язання з ввізного мита на загальну суму 1 770 425,43 грн. та в порушення п. 1 ч. 2 ст. 149, ч. 1, п. 5 ч. 8 ст. 257, ч. 4 ст. 266, ст. 278, ч. 1 ст. 284, ч. 12 ст. 286, п. 1 ч.1 ст.279, ч. 1 ст. 293, ч. 1 ст. 295, ч. 1 ст. 297 Митного кодексу України занизили податкове зобов`язання з додаткового імпортного збору на загальну суму 68 662,36 грн., а також в порушення пункту 187.8 ст. 187, п. 190.1. ст. 190, п. 195.1.3. «б» п.195.3. ст. 195 та п. 206.12. ст.206 Податкового кодексу України щодо заниження бази оподаткування податком на додану вартість на суму ввізного мита та додаткового імпортного збору, занизили податкове зобов`язання з податку на додану вартість на суму 1 085 230,77 грн., тим самим в період 2014-2016 років ухилилися від сплати податків та зборів на суму 2924318, 56 грн. що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Разом з тим проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з метою здійснення господарської діяльності, використовувало рахунки, відкриті у Печерській філії ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_1 ), рахунки № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 (українська гривня). № НОМЕР_6 (долар США) та № НОМЕР_7 (євро).

Важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні мають документи, які перебувають у володінні установи банку Печерській філії ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_1 ), розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та становлять банківську таємницю, а саме: виписки про рух коштів з розшифровкою контрагентів по вказаним рахункам за період від відкриття по теперішній час.

Зазначені документи та інформація містять дані про наявність (відсутність) взаєморозрахунків з контрагентами, що, в свою чергу, є доказом підтвердження чи спростування безтоварності господарських операцій з реалізації підакцизних товарів.

Зазначені документи мають силу речових доказів у кримінальному провадженні та мають доказове значення для встановлення обставин розслідуваного злочину.

У подальшому вони можуть бути приєднані до матеріалів кримінального провадження та використанні в якості доказів.

Зазначене неможливо довести іншим способом ніж отриманням тимчасового доступу до речей і документів, що становлять банківську таємницю та їх вилучення (здійснення виїмки) отримати необхідну інформацію, що має доказове значення у кримінальному провадженні неможливо.

Враховуючи, що іншим способом ці дані встановити неможливо, з метою об`єктивного, всебічного та повного розслідування кримінального провадження, то слідчий суддя вважає необхідним надати дозвіл на тимчасовий доступ до зазначених речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, із можливістю їх вилучити (здійснити виїмку).

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя

у х в а л и в :

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл прокурору відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні Печерської філії ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю їх вилучити (здійснити виїмку), а саме: до виписки про рух коштів з розшифровкою контрагентів та призначенням платежу, як на паперових, так і електронних носіях, за період з моменту відкриття по теперішній час по рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), відкритих у Печерській філії ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », рахунки № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 (українська гривня), № НОМЕР_6 (долар США) та № НОМЕР_7 (євро).

Встановити строк дії ухвали до 01.09.2018 року.

Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ст. 166 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення01.08.2018
Оприлюднено09.06.2023
Номер документу75625531
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —766/6850/18

Ухвала від 03.07.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 03.07.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 03.07.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 03.07.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 03.07.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 03.07.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

Ухвала від 01.08.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 01.08.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 01.08.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 01.08.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні