Ухвала
від 02.08.2018 по справі 748/2084/18
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №2/748/888/18

Єдиний унікальний № 748/2084/18

У Х В А Л А

про відкриття провадження

02 серпня 2018 рокум. Чернігів

Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Криворученко Д.П., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 до Іванівської об'єднаної територіальної громади в особі Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, код ЄДРПОУ 04412751, місцезнаходження: Чернігівська область, Чернігівський район, с. Іванівка, вул. Дружби, буд.33Б , Міжрайонного управління у Ріпкинському та Чернігівському районах Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, ЄДРПОУ 40029088, місцезнаходження: м. Чернігів, вул. П'ятницька, буд.11а про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом, вимогам ст.ст.19, 175, 177 ЦПК України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, діючи на підставі довіреності та в інтересах позивача, 01.08.2018 року, посилаючись на положення ст.ст.3, 16, 328, 1216, 1219, 1225 ЦК України, звернувся до суду з позовом в якому просить суд визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку (пай №729) загальною площею 3,60 га в межах згідно з планом, розташовану на території Краснянської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, з яких: 1,9 га - рілля та 1,7 га - пасовища, в порядку спадкування за заповітом, після смерті 16.02.2014 року ОСОБА_3.

Позовна заява відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства щодо форми та змісту. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в цивільній справі не встановлено. Заява підсудна Чернігівському районному суду та підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

З поданого позову слідує, що позивач просить визнати право власності в порядку спадкування, а отже позовні вимоги пов'язані з правом спадкування позивача. Як слідує з п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування. За таких підстав поданий позов підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

На підставі викладеного, керуючись статями 84, 187 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити загальне позовне провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Іванівської об'єднаної територіальної громади в особі Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, Міжрайонного управління у Ріпкинському та Чернігівському районах Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом.

Призначити підготовче засідання на 04 вересня 2018 р. об 11:00 год., яке відбудеться в приміщенні Чернігівського районного суду Чернігівської області за адресою м. Чернігів, вул. Хлібопекарська,4.

Клопотання представника позивача ОСОБА_2 про витребування доказів задовольнити.

Зобов'язати Чернігівську районну державну нотаріальну контору надати суду у строк до 04.09.2018 року належним чином завірену копію спадкової справи до майна померлого 16.02.2014 року ОСОБА_3.

Попередити виконавця даної ухвали про те, що відповідно до вимог ст.84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ст.ст.146, 148 ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.

В підготовче судове засідання викликати учасників справи.

Роз'яснити позивачу, що докази подаються разом з позовною заявою. Позивач має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог, змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого судового засідання, а також надати суду докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву.

Роз'яснити відповідачу, у разі заперечення проти позову, право на подачу відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі та в цей же строк право на подачу зустрічного позову, який має відповідати вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України. Відзив має бути оформлений з дотриманням вимог ч.2, ч.3 ст. 178 ЦПК України та копія відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву додаються докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк, без поважних причини, розгляд справи буде здійснюватись за наявними матеріалами.

Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причини, що не залежали від неї.

У разі неможливості подати докази самостійно, клопотання про витребування доказів судом подається разом з позовною заявою позивачем та разом з відзивом на позовну заяву відповідачем з дотриманням вимог ч.2 ст.84 ЦПК України.

Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причини, що не залежали від неї.

Роз'яснити учасникам справи, що вони мають права та обов'язки закріплені в ст.ст.43, 49 ЦПК України, а також, що у відповідності до ст.39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 ЦПК України судді, секретарю судового засідання може бути заявлено відвід учасниками справи протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Копію ухвали разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів надіслати учасникам справи.

Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням https://court.gov.ua/sud2523/.

Ухвала може бути оскаржена в частині недотримання правил підсудності до апеляційного суду Чернігівської області через Чернігівський районний суд Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її проголошення, в іншій частині - оскарженню не підлягає. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Криворученко Д.П.

СудЧернігівський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення02.08.2018
Оприлюднено03.08.2018
Номер документу75659307
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —748/2084/18

Рішення від 04.10.2018

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Криворученко Д. П.

Ухвала від 04.09.2018

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Криворученко Д. П.

Ухвала від 02.08.2018

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Криворученко Д. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні