Рішення
від 23.07.2018 по справі 823/1824/18
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2018 року справа № 823/1824/18

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гайдаш В.А.,

за участю:

секретаря судового засідання - Бакладженко Н.В.,

представника позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю),

розглянувши по суті у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Великий Хутір» до Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спор - державне підприємство «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» про визнання бездіяльності протиправною,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Великий Хутір» (вул. О.Дорошенка, 124, с.Великий Хутір, Драбівський р-н, Черкаська обл., 19854, далі - позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області (вул. Смілянська, 131, м. Черкаси, 18001, далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спор - державне підприємство «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (вул. Смілянська, 118, м. Черкаси, 18008, далі - третя особа), в якому з урахуванням зміну (уточнення) предмету позову (а.с.31) просив:

1) визнати протиправним та скасувати підп.2 п.10 висновку державної експертизи землевпорядної документації від 05.02.2018 №92-18, затверджений начальником Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області ОСОБА_2;

2) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо повідомлення про результати розгляду клопотання ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (від 11.01.2018 №24-53/0/93-18) і щодо розгляду по суті і повідомлення про результати розгляду клопотання ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (від 28.02.2018 №24-1560/0/1-18) у строки, передбачені чинним законодавством України;

3) зобов'язати відповідача повторно розглянути клопотання ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (від 28.02.2018 №24-1560/0/1-18) у порядку та строки, передбачені чинним законодавством України.

Ухвалою суду від 23.07.2018 закрито провадження у справі в частині 1 та 3 позовних вимог.

Позов мотивовано тим, що ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» подано відповідачу технічну документацію з нормативної грошової оцінки 27 земельних ділянок загальною площею 90,15 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Однак, у строк, встановлений Законом відповідач не повідомив ні позивача, ні третю особу про результати експертизи вказаного висновку. У зв'язку з цим позивач, просив задовольнити позов.

Представник позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з підстав, зазначених вище.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, надав до суду письмовий відзив на позов, в якому зазначив, що за наслідками отриманої від третьої особи технічної документації з нормативної грошової оцінки 27 земельних ділянок відповідачем складно та направлено відповідний висновок. Крім того, у відповідь на лист ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» про здійснення контрою за усуненням зауважень відповідачем направлений лист щодо його розгляду. Отже, відповідачем не допущено бездіяльності щодо розгляду зазначених документів, а тому позов задоволенню не підлягає.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.

У грудні 2017 року ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» розроблено для сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Великий Хутір» з нормативно-грошової оцінки 27 земельних ділянок, загальною площею 90,15 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованих в адмінмежах Великохутірської сільської ради Драбівського району Черкаської області.

10.01.2018 вказана документація передана відповідачу через Центр надання адміністративних послуг для проходження обов'язкової державної експертизи та отримана відповідачем 11.01.2018 (вхідний №24-53/0/93-18).

05.02.2018 відповідач склав висновок №92-18, в якому зазначено, що представлена технічна документація не в повній мірі відповідає вимогам земельного законодавства та діючих нормативно-методичних документів та направляється на доопрацювання.

26.02.2018 ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» направив відповідачу лист про усунення зауважень, викладених у вказаному висновку, та клопотання з про здійснення контрою за усуненням зауважень №582 (отриманий 28.02.2018 вх.№24-1560/0/1-18).

За результатами розгляду наведеного клопотання 06.04.2018 відповідачем направлений ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» лист щодо здійснення контролю за усуненням зауважень.

Надаючи оцінку встановленим обставинам в контексті позовних вимог, суд врахував таке.

Правові, організаційні і фінансові основи здійснення державної експертизи землевпорядної документації та порядок її проведення визначені Законом України Про державну експертизу землевпорядної документації від 17.06.2004 №1808-IV (далі - Закон №1808-IV).

Так, ст.1 Закону №1808-IV передбачено, що державна експертиза землевпорядної документації - це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об'єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об'єктів експертизи.

Ст.34 Закону №1808-IV визначені строки проведення державної експертизи, які не можуть перевищувати 20 робочих днів від дня реєстрації об'єкта державної експертизи спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері державної експертизи.

Відповідно до п.3.3.1. Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 3 грудня 2004 року №391 (далі - Методика №391), на підготовчій стадії державної експертизи здійснюється приймання землевпорядної документації, перевірка її складу, а також реєстрація об'єктів державної експертизи на підставі заяви (клопотання) замовника у журналі обліку (реєстрації) об'єктів державної експертизи землевпорядної документації протягом одного дня.

Згідно з п. 3.5.7. Методики №391 висновки державної експертизи землевпорядної документації після їх підпису експертами, керівником експертного підрозділу та затвердження керівництвом Держгеокадастру, територіальних органів Держгеокадастру в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, скріплені гербовою печаткою, є обов'язковими для прийняття до розгляду замовником.

Висновки державної експертизи повинні мати відповідні реквізити - реєстраційні номери і дати, що збігаються з номером та датою реєстрації об'єкта у журналі обліку (реєстрації) об'єктів експертизи землевпорядної документації.

П.3.5.10. Методики №350 передбачає, що строки проведення державної експертизи встановлені Законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації" і не можуть перевищувати 20 робочих днів від дня реєстрації об'єкта державної експертизи. У такий самий строк здійснюється перевірка щодо усунення зауважень державної експертизи .

На підставі п.6 підрозділу 1 Розділу 3 Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 червня 2015 року №1000/5 (далі - Правила №1000/5), у разі впровадження в установі системи автоматизації діловодства або системи електронного документообігу служба діловодства разом зі структурним підрозділом (працівником), що відповідає за автоматизацію, розробляє регламенти роботи з документами в електронній формі.

Відповідно до п.3 підрозділу 7 Розділу 3 Правил №1000/5 вихідні документи опрацьовуються і надсилаються централізовано в день їх надходження від структурних підрозділів - виконавців або не пізніше наступного робочого дня.

Не допускається надсилання або передача документів без їх реєстрації у службі діловодства.

Отже, наведеними нормами встановлено конкретні строки та порядок проведення державної експертизи землевпорядної документації.

Тому, що з урахуванням викладених норм відповідач був зобов'язаний скласти висновок за результатами розгляду отриманої від ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» 11.01.2018 технічної документації із землеустрою до 31.01.2018, тоді як він був складений 05.02.2018, а за наслідками розгляду листа про усунення зауважень, викладених у висновку, та клопотання з про здійснення контрою за усуненням зауважень №582 - до 20.03.2018, тоді як відповідь відповідачем надана 06.04.2018.

З урахуванням встановлених обставин та викладених норм законодавства, суд дійшов висновку про порушення відповідачем, встановлених Законом №1808-IV та Методикою №391 строків розгляду висновку технічної документації із землеустрою до та клопотання про усунення зауважень.

Отже позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню, а сплачений позивачем судовий збір - стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача на підставі ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Великий Хутір» - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області щодо повідомлення про результати розгляду клопотання ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (від 11.01.2018 №24-53/0/93-18) і щодо розгляду по суті і повідомлення про результати розгляду клопотання ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (від 28.02.2018 №24-1560/0/1-18) у строки, передбачені чинним законодавством України.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань управління Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області (код ЄДРПОУ 397658890) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Великий Хутір» (код ЄДРПОУ 05390796) судовий збір за подання позову в сумі 1762,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні 00 коп.).

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.А. Гайдаш

Рішення складене у повному обсязі 02.08.2018.

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.07.2018
Оприлюднено05.08.2018
Номер документу75668803
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/1824/18

Рішення від 23.07.2018

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.А. Гайдаш

Ухвала від 23.07.2018

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.А. Гайдаш

Ухвала від 10.05.2018

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.А. Гайдаш

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні