Ухвала
від 03.08.2018 по справі 344/11395/18
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/11395/18

Провадження № 1-кс/344/5059/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2018 року м.Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши в судовому засіданні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту щодо ОСОБА_4 , в рамках кримінального провадження № 12018090010002719,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся в суд із зазначеним клопотанням, в обгрунтування якого покликався на те, що ОСОБА_4 , будучи завідувачем дослідного поля Івано-Франківського коледжу ЛНАУ (код ЄДРПОУ 35171187), на підставі наказу директора Івано-Франківського коледжу ЛНАУ ОСОБА_6 по особовому складу № 4-к від 02.03.2016, у відповідності до п. 2.1., 2.2, 2.7, 2.8 посадової інструкції, затвердженої наказом директора Івано-Франківського коледжу ЛНАУ ОСОБА_6 № 167 від 30.08.2016, здійснював керівництво всіма видами виробничо-господарської діяльності колекційно-дослідного поля, забезпечує виконання планів і програм практичного навчання відповідного напрямку та завдань дослідної роботи, забезпечує безпечні і здорові умови праці студентів і працівників коледжу при проведенні практичних і сільськогосподарських робіт, здійснює підбір працівників, їх розстановку і доцільне використання, тобто здійснював організаційно-розпорядчі обов`язки. 18.07.2018 року, ОСОБА_4 , перебуваючи у приміщенні Івано-Франківського коледжу ЛНАУ за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Юності, 11, маючи злочинний намір на одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, повідомив ОСОБА_7 , котрий виявив бажання влаштувати свою неповнолітню дочку на навчання до вищевказаного спеціалізованого навчального закладу у зв`язку із отриманням останньою повної середньої освіти, що для безперешкодного вступу ОСОБА_7 необхідно сплатити особисто ОСОБА_4 грошові кошти у сумі 300 Євро. Вказані грошові кошти були необхідні ОСОБА_4 для впливу на директора Івано-Франківського коледжу ЛНАУ ОСОБА_6 , який є особою, уповноваженою на виконання функцій держави, згідно ст. 4 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», а також відповідно до наказу ректора ДВНЗ «Львівський національний аграрний університет» ОСОБА_8 № 132-к від 21.03.2014 року, та посадової інструкції, виконує організаційно-розпорядчі обов`язки. В подальшому, 24.07.2018 року, ОСОБА_4 , діючи умисно, з метою незаконного збагачення шляхом використання свого службового становища, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх шкідливі наслідки та свідомо бажаючи настання таких наслідків, перебуваючи у приміщенні кафе «Міраж», за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Юності 3-А, одержав від ОСОБА_7 грошові кошти в сумі 300 Євро (згідно курсу НБУ від 24.07.2018 9 294 грн.), в якості неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення директором Івано-Франківського коледжу ЛНАУ ОСОБА_6 про прийом на навчання дочки ОСОБА_7 до Івано-Франківського коледжу, та переведенні останньої у подальшому на державну форму навчання.

Матеріалами клопотання зазначається, що 28.07.2018 року, ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив його задовольнити.

Сторона захисту в судовому засіданні заперечила щодо поданого клопотання та вказала, що ризики, вказані у клопотанні, є необґрунтованими, а також захисник підозрюваного зазначив, що наведені у клопотанні ризики можуть бути забезпеченими запобіжним заходом у вигляді особистого зобов`язання.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку сторін, встановлено наступне.

Згідно зі змістом ст.ст.131-132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.

За змістом ч.1 та ч.2 ст.181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

З матеріалів клопотання вбачається, що у вчиненні кримінального правопорушення підозрюється ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець та житель АДРЕСА_1 , українець, громадянин України, з вищою освітою, одружений, працюючий на посаді завідувача дослідного поля Івано-Франківського коледжу ЛНАУ, раніше не судимий.

Можлива причетність ОСОБА_4 до вчинення кримінального правопорушення повністю обґрунтовується зібраними в кримінальному провадженні доказами: показаннями свідка ОСОБА_7 , протоколом огляду місця події від 24.07.2018, протоколом освідування особи від 24.07.2018, та іншими зібраними доказами в їх сукупності.

Злочин, передбачений ч. 2 ст. 369-2 КК України, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 , згідно ст. 12 КК України відноситься до категорії середньої тяжкості, за вчинення якого, відповідно до санкції зазначеної статті, передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п`яти років.

Вирішуючи дане клопотання враховую вагомість наявних доказів про вчинення ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, даних, характеризуючих особу підозрюваного, який раніше не судимий, його вік, стан здоров`я та майновий стан, наявність зареєстрованого місця проживання. В той же час прокурором в судовому засіданні не доведено, що більш м`який запобіжний захід не зможе запобігти встановленим ризикам.

Так, згідно з ч. 4 ст. 194 КПК України якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені п.п. 1 та 2 ч. 1 цієї статті, але не доведе обставини, передбачені п. 3 ч. 1 цієї статті, слідчий суддя має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.

Відповідно до ч. 1 ст. 179 КПК України більш м`яким запобіжним заходом є особисте зобовязання, яке полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу. Крім цього, ч. 5 ст. 194 КПК України передбачено обов`язки, які слідчим суддею можуть бути покладені на підозрюваного.

Відтак, з метою забезпечення виконання ОСОБА_4 покладених на нього процесуальних обов`язків та запобігання згаданим ризикам, вважаю, що до останнього достатньо застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобовязання, з покладенням на нього додаткових обов`язків, і саме такий запобіжний захід може гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків та буде достатнім для забезпечення дієвості даного кримінального провадження.

Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 176-178, 179, 181, 184, 193, 194, 196, 205, 309, 395 Кримінального процесуального Кодексу України, -

У Х В А Л И В :

У задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_4 - відмовити.

Застосувати щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 наступні обов`язки:

1) прибувати до слідчого, прокурора чи суду за кожною вимогою;

2) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

3) утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками в даному кримінальному провадженні;

4) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Обов`язки, покладені на підозрюваного, діють до 29.09.2018 року.

Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що у разі невиконання зазначених обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.

Контроль за виконанням особистого зобов`язання щодо ОСОБА_4 , у відповідності до ч.3 ст.179 КПК України, доручити здійснювати старшому слідчому СВ Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області капітану поліції ОСОБА_9 .

Про прийняте рішення повідомити зацікавлених осіб.

Ухвала в частині відмови застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту може бути оскаржена до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Повний текст ухвали складено 03 серпня 2018 року.

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення03.08.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу75671509
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —344/11395/18

Ухвала від 03.08.2018

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Антоняк Т. М.

Ухвала від 01.08.2018

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Антоняк Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні