Справа № 369/8814/18
Провадження №1-кс/369/2871/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.07.2018 року м. Київ
Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури юриста 1 класу ОСОБА_3 про проведення обшуку, за матеріалами запиту компетентних органів Республіки Молдова про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі № 2015870039,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_3 звернулась до суду з даним клопотанням про проведення обшуку, яке було мотивоване тим, що В провадженні Центру по боротьбі з торгівлею людьми Міністерства Внутрішніх Справ Республіки Молдова знаходиться кримінальна справа № 2015870039, порушена за ознаками злочину, передбаченого статтею 362/1 частиною (2) пунктами b), c) Кримінального кодексу Республіки Молдова «Організації незаконної міграції».
Під час кримінального переслідування було встановлено, що в період з 19.05.2015 року по 08.07.2015 року ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) спільно з невстановленою особою на ім`я ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ), яка відрекомендувалася як директор компанії «Randerstour», що знаходиться за адресою : Україна, м. Київ, вул. Горького, 164, офіс № 10, переслідуючи мету отримання фінансової вигоди, під виглядом працевлаштування, організували незаконну міграцію подружжя ОСОБА_8 ( ОСОБА_9 ) та ОСОБА_10 ( ОСОБА_11 ) в державу Ізраїль, отримавши від останніх грошові кошти в сумі 3600 доларів США, що згідно курсу НБМ становить 64862 лей MD.
Таким чином. своїми умисними діями ОСОБА_12 та невстановлені особи вчинили злочин, передбачений статтею 362/1 частиною (2) пунктами b), c) Кримінального кодексу, тобто організацію незаконної міграції, дії вчинені відносно двох і більше осіб, двома чи більше особами.
Беручи до уваги вищевикладене та необхідність всестороннього, повного і об`єктивного розслідування даної кримінальної справи, на підставі Договору між Республікою Молдова та Україною про правову допомогу в цивільних та кримінальних справах від 13 грудня 1993 року та на підставі Угоди між Генеральною прокуратурою Республіки Молдова і Генеральною прокуратурою України на виконання статті 3 Договору між Республікою Молдова та Україною про правову допомогу в цивільних та кримінальних справах від 13 грудня 1993 року, підписаної 16 липня 2010 року в м. Одеса, провідний комісар Центру по боротьбі з торгівлею людьми Національного Інспекторату Розслідувань Генерального Інспекторату Поліції Міністерства Внутрішніх Справ Артур Чорбе за погодженням з прокурором Прокуратури по Боротьбі з Організованою злочинністю та Особливих справах Анатоліє Пітел, звернувся до компетентних органів України з проханням провести на території України виїмку у представників компанії «Randerstour», що знаходиться за адресою: Україна, м. Київ, вул. Горького, 164, офіс № 10, ідентифікаційний номер 39584600, копії наступних документів:
-копії документів про реєстрацію компанії та копії ліцензії у разі, якщо вона необхідна для здійснення діяльності вказаної фірми;
-копії договорів про співробітництво між компанією «Randerstour» та компаніями з Республіки Молдова;
-копії договорів, укладених між компанією «Randerstour» і громадянами Республіки Молдова ОСОБА_8 ( ОСОБА_9 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_10 ( ОСОБА_11 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-копії договорів про співробітництво, укладених між вищевказаною компанією та компаніями з Ізраїлю.
Під час виконання вказаного запиту компетентних органів Республіки Молдова про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі № 2015870039 прокуратурою міста Києва встановлено, що ТОВ «Рандерстур» зареєстроване за адресою АДРЕСА_1 , у зв`язку з чим для виконання вказаний запит скеровано до прокуратури Київської області.
Таким чином, на даний момент виникла необхідність з метою виконання запиту компетентних органів Республіки Молдова про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі № 2015870039, на підставі Договору між Республікою Молдова та Україною про правову допомогу в цивільних та кримінальних справах від 13 грудня 1993 року та на підставі Угоди між Генеральною прокуратурою Республіки Молдова і Генеральною прокуратурою України на виконання статті 3 Договору між Республікою Молдова та Україною про правову допомогу в цивільних та кримінальних справах від 13 грудня 1993 року, підписаної 16 липня 2010 року, в отриманні доступу до документів, що знаходяться у володінні ТОВ «Рандерстур», місцезнаходженням якого є АДРЕСА_1 , тому у є достатні підстави вважати, що в квартирі за вказаною адресою знаходяться документи, що мають відношення до організації незаконної міграції.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 12.06.2018 у справі № 761/13201/18 прокурору Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_3 надано тимчасовий доступ до документів ТОВ «Рандерстур», що розташоване за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Чайки, вул. В. Лобановського, буд. 27, кв. 77, з можливістю виготовлення їх копії, а саме:
-копії документів про реєстрацію ТОВ «Рандерстур» та ліцензій на здійснення діяльності;
-копії договорів про співробітництво між компанією «Randerstour» та компаніями з Республіки Молдова;
-копії договорів, укладених між компанією «Randerstour» і громадянами Республіки Молдова ОСОБА_8 ( ОСОБА_9 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_10 ( ОСОБА_11 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-копії договорів про співробітництво, укладених між вищевказаною компанією та компаніями з Ізраїлю.
Разом з тим, фактично отримати доступ до вказаних документів не представилося за можливе, оскільки мешканець квартири за адресою АДРЕСА_1 , який відрекомендувався як ОСОБА_13 , якому для виконання було надано ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 12.06.2018 у справі № 761/13201/18, категорично відмовився від її отримання та надання будь-яких документів, мотивуючи це тим, що тимчасово проживає у вказаній квартирі та будь-якою інформацією про діяльність будь-яких товариств за вказаною адресою не володіє.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, власником квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , є ОСОБА_14 .
Тому прокурор просила надати дозвіл прокурору Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області юристу 1 класу ОСОБА_3 або за її дорученням співробітникам оперативного підрозділу Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області на проведення обшуку квартири за адресою: АДРЕСА_1 ,, власником якої, згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, є ОСОБА_14 ,з метоювиявлення івилучення документів,які маютьвідношення до діяльності ТОВ «Рандерстур».
В судовому засіданні прокурор вимоги клопотання підтримала та просила його задоволити.
У відповідності до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 233 КПК України під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
В свою чергу, слідчий суддя, вивчивши клопотання слідчого та долучені до нього матеріали, вважає, що у ньому наявні в цілому відомості визначені ст.234 КПК України, а обставин, регламентованих частиною 5 вказаної статті, які б слугували підставою для відмови у задоволенні клопотання, у судовому засіданні, слідчим суддею не встановлено.
Порушень вимог ст. 234 КПК України, Глави 20 КПК України - слідчі (розшукові) дії, та Глави 2 КПК України - засади кримінального провадження, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.
Крім того, слідчий суддя враховує, що згідно ч. 5 ст. 9 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
У справі "Бакланов проти Росії" (рішення від 9 червня 2005 р.), так і в справі "Фрізен проти Росії" (рішення від 24 березня 2005 р.), ЄСПЛ зазначив, що досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значимим, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу "законності" і воно не було свавільним.
Окрім того, у справі "Ізмайлов проти Росії" (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 р.) ЄСПЛ встановив, що для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити "особистий і надмірний тягар для особи".
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Конвенції про правову допомогу у цивільних, сімейних та кримінальних справах підписану від імені України 22.01.1993 року та ратифікованоюЗаконом України № 240/94-ВР від 10.11.1994 року, при виконанні доручення про надання правової допомоги запитувана установа застосовує законодавство своєї країни. На прохання запитуючої установи вона може застосовувати і процесуальні норми запитуючої Договірної Сторони, якщо інше не суперечить законодавству запитуваної сторони.
Згідност. 561 КПК Українина території України з метою виконання запиту про надання міжнародної правової допомоги можуть бути проведені будь-які процесуальні дії, передбаченіКПК Україниабо чинним міжнародним договором.
Вимогист. 562 КПК України(процесуальні дії, які потребують спеціального дозволу) передбачають, що якщо для виконання запиту компетентного органу іноземної держави необхідно провести процесуальну дію, виконання якої в Україні можливе лише з дозволу прокурора або суду, така дія здійснюється лише за умови отримання відповідного дозволу в порядку, передбаченомуКПК України, навіть якщо законодавство запитуючої сторони цього не передбачає. Підставою для вирішення питання щодо надання такого дозволу є матеріали звернення компетентного органу іноземної держави.
Слідчим суддею, у судовому засіданні, не було встановлено відомостей, які б беззаперечно свідчили, що надання дозволу на обшук становитиме особистий та надмірний тягар, тобто апріорі таке втручання не є свавільним, оскільки отримання дозволу на його проведення здійснено з дотриманням принципу законності.
А за таких обставин, клопотання прокурора підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 233-236, 561, 562 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури юриста 1 класу ОСОБА_3 про проведення обшуку, за матеріалами запиту компетентних органів Республіки Молдова про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі № 2015870039 - задовольнити.
Надати дозвіл прокурору Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області юристу 1 класу ОСОБА_3 або за її дорученням співробітникам оперативного підрозділу Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області на проведення обшуку квартири за адресою: АДРЕСА_1 , власником якої, згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, є ОСОБА_14 ,з метоювиявлення івилучення документів,які маютьвідношення до діяльності ТОВ «Рандерстур».
Роз`яснити, що ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75674934 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Дубас Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні