КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

Справа № 640/12060/18

н/п 1-кс/640/7064/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" липня 2018 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді - Божко В.В.,

за участю секретаря - Шилакіної Л.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_1 по кримінальному провадженню №12018220000000099 від 25.01.2018 року про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -

встановив:

10.07.2018 року до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до документів та можливість вилучити їх копії, що перебувають у володінні Обласного комунального закладу Лозівське училище культури і мистецтв , розташованого за адресою: Харківська область, м. Лозова, мікрорайон 4, буд. 3, а саме: документів щодо закупівлі робіт у ТОВ "ІСТОК" (код 30712971) та ТОВ "РЕМБУДКО" (код 37399737) за період 2017 року, що включають: документацію щодо проведення закупівель за державні кошти (звіти, протоколи, тендерну документацію, пропозиції учасників); договори із додатками, додаткові угоди; проекти ремонтно-будівельних робіт; платіжні доручення; накладні на передачу товарно-матеріальних цінностей; договори на зберігання товарно-матеріальних цінностей; кошторисну документацію, акти приймання підрядних робіт (форми КБ-2в, КБ-3) із розрахунками до них, відомості ресурсів; акти виконання прихованих робіт; акти приймання-передачі матеріальних цінностей, акти вводу до експлуатації.

На обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що СУ ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12018220000000099 від 25.01.2018 за ознакамич.3 ст. 191 КК України за фактом заволодіння у 2016-2017 роках бюджетними коштами, виділеними на проведення ремонтно-будівельних робіт органам місцевого самоврядування Харківської області.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що службові особи ТОВ "ІСТОК" у період 2016-2017 років за попередньою змовою групою осіб здійснили заволодіння бюджетними коштами під час виконання робіт за договорами з органами місцевого самоврядування Харківської області щодо виконання ремонтно-будівельних робіт, шляхом завищення вартості та обсягів фактично виконаних робіт.

Згідно отриманих в ході слідства даних що службові особи ОКЗ Лозівське училище культури і мистецтв в період 2017 року, діючи за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ "ІСТОК" та ТОВ "РЕМБУДКО" , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди, використали своє службове становище всупереч інтересам служби, а саме в порушення норм Закону України Про публічні закупівлі та Закону України Про захист економічної конкуренції , організували протиправну діяльність із виготовлення під конкретного учасника документації конкурсних торгів та проведення контрольованої процедури закупівель за бюджетні кошти, при цьому закладаючи до кошторисів заздалегідь завищені дані щодо вартості будівельних матеріалів та виконання робіт, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваних законом інтересам міської громади. Так, ТОВ "ІСТОК" та ТОВ "РЕМБУДКО" протягом 2017 року виконувались роботи з капітального ремонту за договорами з ОКЗ Лозівське училище культури і мистецтв .

Слідчий зазначає, що з метою встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні, які мають суттєве значення, а саме, відповідності повноти та вартості фактично виконаних робіт даним, які зазначені в документах та оплачені за рахунок бюджетних коштів документації, встановлення документів, які мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, для повного та всебічного встановлення обставин вчинення злочину, необхідно отримати доступ до документів, які знаходяться в ОКЗ Лозівське училище культури і мистецтв про проведення конкурсних торгів, договорів на виконання робіт з капітальних ремонтів між ОКЗ Лозівське училище культури і мистецтв та ТОВ "ІСТОК" , а також між ОКЗ Лозівське училище культури і мистецтв та ТОВ "РЕМБУДКО" у 2017 році. Необхідність тимчасового доступу до документів в Лозівському міському Палаці культури обґрунтовується тим, що вказані документи містять необхідні відомості та можуть бути використані для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, які неможливо довести іншими способами.

Слідчий до судового засідання не з'явився, до суду надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, просив задовольнити клопотання.

Представник Обласного комунального закладу Лозівське училище культури і мистецтв , будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду клопотання слідчого в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

Неприбуття цієї особи за судовим викликом, відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши документи та оцінивши докази, якими слідчий обґрунтовує клопотання, доходить висновку про відсутність підстав для його задоволення, виходячи з наступного.

За змістом ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В статті 132 КПК України викладені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Так, відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

З наданих матеріалів встановлено, що СУ ГУ Національної поліції в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018220000000099, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 25.01.2018 року, розпочате за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Відповідно до ч.2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей та документів зазначаються: речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Так, до ЄРДР слідчим були внесені відомості про те, що в період 2016-2017 років службові особи ТОВ Екобілдінг , ТОВ Уніта , ТОВ Сільгоспенергія , ТОВ "РЕМБУДКО" , ТОВ "ІСТОК" , ПП Бумеранг-3 у змові зі службовими особами органів місцевого самоврядування Харківської області здійснили заволодіння бюджетними коштами, виділеними на проведення капітальних поточних ремонтів закладів освіти, культури та інших, шляхом завищення вартості та обсягів фактично виконаних ремонтно-будівельних робіт.

В мотивувальній частині клопотання слідчий зазначає період 2016-2017 років, а в прохальній частині просить надати доступ до документів щодо закупівлі робіт у ТОВ "ІСТОК" (код 30712971) та ТОВ "РЕМБУДКО" (код 37399737)за період 2017 року.

Слідчий суддя приходить до висновку про те, що клопотання слідчого не відповідає вимогам ст. 160 КПК України, а саме прохальна частина не конкретизована, наведені лише загальні носії інформації, період, який вказаний в прохальній частині клопотання різниться з періодом, який вказаний у фабулі, внесеній до ЄРДР та мотивувальній частині клопотання.

Так, зазначений в клопотанні перелік документів, тимчасовий доступ до яких планується, є не конкретним та не зрозумілим. Прохальна частина клопотання слідчого не містить даних до якої саме документації та до яких саме речей та документів необхідний доступ. Не зазначені конкретні об'єкти відносно яких ТОВ "ІСТОК" та ТОВ "РЕМБУДКО" виконувало ремонтні роботи та послуги, відносно яких складалися фінансово-господарські відносини між ТОВ "ІСТОК" , ТОВ "РЕМБУДКО" та Обласним комунальним закладом Лозівське училище культури і мистецтв .

За відсутності зазначених даних слідчий суддя позбавлений можливості дослідити чи мають документи, які зазначені в клопотанні слідчого, значення для досудового розслідування.

Таким чином слідчий всупереч вимогам ч.ч.5, 6 ст. 163 КПК України не довів наявність достатніх підстав вважати, що документи, про тимчасовий доступ до яких ставиться питання, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому у задоволенні клопотання слід відмовити.

Тому слідчий суддя вважає відсутні підстави для задоволення клопотання.

Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч.4 ст.107 КПК України.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 107, 132, 160, 163, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ :

У задоволенні клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_1 по кримінальному провадженню №12018220000000099 від 25.01.2018 року про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя - Божко В.В.

Зареєстровано 05.08.2018
Оприлюднено 05.08.2018
Дата набрання законної сили 18.07.2018

Судовий реєстр по справі 640/12060/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 30.05.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 30.05.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 28.05.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 28.05.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 18.04.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 12.04.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 22.01.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 22.01.2019 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 12.09.2018 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 18.07.2018 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 18.07.2018 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 18.07.2018 Київський районний суд м.Харкова Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону