ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2018 року м. Житомир
справа № 806/1658/18
категорія 8.3.13
Житомирський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом керівника Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кутузівська СЕС" про стягнення 234650,05 грн,-
встановив:
Коростишівська місцева прокуратура звернулася до суду в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області з позовом в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 20.07.2018 за вх.№14887/17, просить:
- стягнути з рахунків у банках, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю "Кутузівська СЕС" на користь місцевого бюджету в особі управління Державної казначейської служби України у Хорошівському районі на рахунок №33213812700111 податковий борг в сумі 234650,05 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилається на порушення позивачем норм Податкового кодексу України, оскільки у позивача виникла заборгованість зі сплаті орендної плати за використання земельних ділянок у розмірі 234650,05 грн.
Щодо обґрунтованості звернення прокурора в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області з даним позовом, зазначає, що відповідно до ст.23 Закону України "Про прокуратуру" переслідуючи мету відшкодування заборгованості із податкових платежів, яка виникла внаслідок несплати відповідачем орендної плати та зважаючи на той факт, що до звернення прокурора з даним позовом до суду, Головним управлінням Державної фіскальної служби у Житомирській області не вживалися дієві заходи щодо забезпечення її стягнення.
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 02.04.2018 провадження у справі відкрито. Справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ухвали суду від 26.04.2018 підготовче засідання у справі відкладено розгляд справи відкладено на 18.05.2018 у зв"язку із визнанням обов"язковою явки представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області у судове засідання (а.с.78-79).
Згідно з протокольною ухвалою суду від 18.05.2018 продовжено строк проведення підготовчого засідання на 30 днів та оголошено перерву до 02.07.2018, у зв"язку з наданням прокурору можливості уточнити позовні вимоги.
Відповідно до довідки від 02.07.2018 розгляд справи відкладено, у зв"язку з перебуванням головуючого судді у відрядженні.
Згідно з протокольною ухвалою суду від 09.07.2018 у судовому засіданні оглошено перерву, у зв"язку із задоволенням клопотання представника позивача, до 20.07.2018.
Відповідно до протокольної ухвали суду від 20.07.2018 закрито підготовче провадження у справі та призначено до судового розгляду по суті на 31.07.2018.
В судове засідання 31 липня 2018 року прокурор, представник позивача та представник відповідача прибули, проте перед початком судового засідання, через канцелярію суду: представник позивача подала клопотання вх.№15727/18 про розгляд справи у порядку письмового провадження; прокурор подала клопотання за вх.№15728/18, в якому зазначила, що не заперечує проти розгляду справи у порядку письмового провадження; представник відповідача подав клопотання за вх.№15726/18 про розгляд справи у порядку письмового провадження. Письмового відзиву на позовну заяву від відповідача до суду не надходило.
Третя особа - Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області, свого повноважного представника у судове засідання не направило, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Причин неявки в судове засідання не повідомило, заяв про відкладення розгляду справи до суду не надсилало.
Зважаючи на подані прокурором, представниками позивача та відповідача клопотання, неявку представника третьої особи, керуючись приписами ч.9 ст.205 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд переходить до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ч.4 ст. 173 КАС України - не пізніше закінчення строків розгляду справи за правилами загального позовного провадження протягом розумного строку, але не більше ста двадцяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Кутузівська СЕС" (код ЄДРПОУ 38508136) є платником орендної плати за користування земельними ділянками відповідно до укладених договорів оренди землі №5/13 від 29.08.2013 та №6/13 від 29.08.2013 (а.с.12-14, 18-20).
Згідно з положеннями ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та (або) сплатити суму податку та збору в порядку та строки, визначені Податковим кодексом України. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків передбачених законом.
В порушення вищезазначених норм, відповідачем не виконано свого обов'язку щодо сплати податків, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість зі сплати орендної плати за користування земельними ділянками сумі 234650,05 грн.
Вказаний податковий борг розраховано відповідно до податкової декларації з плати на землю за 2017 рік від 15.02.2017, самостійно поданої платником податків - відповідачем до контролюючого органу, та станом на 20.07.2018 сума податкового боргу з орендної плати за землю становить 234650,05 грн, що засвідчується зведеним розрахунком сум податкового боргу, які не були задоволені боржником протягом строку, встановленого для їх погашення (а.с.169).
Відповідно до статті 269 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Згідно зі ст. 270 ПК України об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Положеннями ст.288 ПК України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Відповідно до п.288.7 ст.288 ПК України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.
Згідно з п.286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Статтею 287 ПК України визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Матеріали справи свідчать, що відповідачем подано до Володарсько-Волинської об"єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби податкову декларацію з плати за землю від 15.02.2017, в якій платником вказано суму зобов"язання з орендної плати, що підлягає сплаті, на суму 265198,5 грн.
Відповідно до відомостей зведеного розрахунку сум податкового боргу, які не були задоволені боржником протягом строку, встановленого для їх погашення, сума податкового боргу відповідача з орендної плати за землю від 15.02.2017, станом на 20.07.2018 становить 234650,05 грн (а.с.28-30, 169).
Відповідачем до суду не надано доказів погашення заборгованості з орендної плати за землю за 2017 рік.
Пунктом 95.3 статті 95 ПК України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно зі ст.90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Підсумовуючи викладене, та те, що відповідач не надав доказів погашення податкового боргу, суд вважає позовні вимоги про стягнення податкового боргу з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кутузівська СЕС" в розмірі 234650,05 грн, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи положення до ч. 2 ст. 139 КАС України та відсутність судових витрат суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати по сплаті судового збору, понесені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 4, 6-9, 32, 77, 90, 139, 205, 229, 242-246, 255, 258, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
вирішив:
Позов керівника Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави (вул.Шевченка, буд.5, м.Коростишів, Житомирська область, 12501) в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (вул.Юрка Тютюнника, буд.7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 39459195), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області (вул.Довженка, буд.45, м.Житомир, 10002, код ЄДРПОУ 39765513) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кутузівська СЕС" (вул.Зв"ягельська, буд.10, с.Оліївка, Житомирський район, Житомирська область, 12402, код ЄДРПОУ 38508136) про стягнення 234650,05 грн, - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кутузівська СЕС" (вул.Зв"ягельська, буд.10, с.Оліївка, Житомирський район, Житомирська область, 12402, код ЄДРПОУ 38508136) на користь місцевого бюджету в особі управління Державної казначейської служби України у Хорошівському районі на рахунок №33213812700111 податковий борг з орендної плати за землю за 2017 рік у сумі 234650 (двісті тридцять чотири тисячі шістсот п'ятдесят) грн 05 (п'ять) коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.В. Горовенко
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2018 |
Оприлюднено | 09.08.2018 |
Номер документу | 75702310 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Горовенко Анна Василівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Горовенко Анна Василівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Горовенко Анна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні