ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа №755/1684/14-к

Провадження №1-кс/755/150/14

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" січня 2014 р. м.Київ

Слідчий суддя Дніпровського районного суду м.Києва Іваніна Ю.В., при секретарі Бовкун О.М., за участю старшого слідчого СВ Дніпровського РУ ГУМВС України в місті Києві Лисенко Г.В., розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Дніпровського РУ ГУМВС України в місті Києві Лисенко Г.В., погоджене прокурором прокуратури Дніпровського району м.Києва Дроздом А.М., про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №12013110040018922 та додані до нього матеріали, -

В С Т А Н О В И В:

20.01.2014 року старший слідчий СВ Дніпровського РУ ГУМВС України в місті Києві Лисенко Г.В. звернулася до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, а саме: інформації про рух коштів по рахунку НОМЕР_31 ДСД між ЗАТ МІК Інтерінвестсервіс та УСТФ Укртелефільм (ЄДРПОУ 568362005), яка перебуває у володінні ПАТ БАНК Форум (МФО 322948), що розташований за адресою: м.Київ, бул.Верховної Ради, б.7, з часу відкриття рахунку по 20.01.2014 року, з зазначенням суми обороту та залишку, точного часу проведення транзакції, в тому числі і в електронному вигляді та надання дозвілу на їх вилучення.

Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що 29.11.2013 року до Дніпровського РУ ГУМВС України в м.Києві з заявами звернулись ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 з приводу того, що у жовтні 2013 році невстановлені особи шахрайським шляхом заволоділи належними їм квартирами НОМЕР_4, НОМЕР_3, НОМЕР_2, НОМЕР_1, що знаходяться в АДРЕСА_1

В ході досудового розслідування було встановлено, що 30.01.2004 року між Українською студією телевізійних фільмів Укртелефільм та ЗАТ Міжнародна інвестиційна компанія Інтерінвестсервіс було укладено Договір про спільну діяльність без створення юридичної особи (ДСД) з метою забезпечення спільного інвестування та залучення коштів щодо об'єкту інвестування (адміністративно- житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом, розташований на земельній ділянці по вул.О.Туманяна, б.15А в м.Києві). Для здійснення господарської діяльності ДСД був відкритий окремий рахунок в ПАТ Банк Форум , фінансово-господарська діяльність ДСД мала окремий баланс та є самостійним платником податку на додану вартість.

Відповідно до інформації, наданої Департаментом будівництва та житлового забезпечення КМДА (лист №056/93-5481 від 02.12. 2013) було встановлено, що Головним управлінням житлового забезпечення в установленому порядку (акти №196 від 05.11.2010 року та №208 від 01.12.2010 року) від Української студії телевізійних фільмів Укртелефільм , замовника по будівництву будинку, були отримані 28 квартир у будинку АДРЕСА_1 в рахунок 5% відрахувань за цей будинок. Так, до Головного управління житлового забезпечення були передані квартири будинку АДРЕСА_1 з наступними номерами - НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_3, НОМЕР_8, НОМЕР_2, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_13, НОМЕР_14, НОМЕР_15, НОМЕР_16, НОМЕР_17, НОМЕР_18, НОМЕР_19, НОМЕР_21, НОМЕР_20, НОМЕР_22, НОМЕР_23, НОМЕР_24, НОМЕР_25, НОМЕР_26, НОМЕР_27, НОМЕР_28, НОМЕР_1, НОМЕР_29. Вищевказані квартири на протязі 2010-2011 років, в установленому порядку були передані Головним управлінням житлового забезпечення до райдержадміністрацій та організацій м.Києва для забезпечення житлом черговиків квартирного обліку.

Відповідно до інформації, наданої Реєстраційною службою Головного управління юстиції в м.Києві встановлено, що на теперішній час власником об'єктів нерухомості - квартир НОМЕР_30, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_3, НОМЕР_8, НОМЕР_2, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_13, НОМЕР_14, НОМЕР_15, НОМЕР_16, НОМЕР_17, НОМЕР_18, НОМЕР_19, НОМЕР_21, НОМЕР_20, НОМЕР_22, НОМЕР_23, НОМЕР_24, НОМЕР_25, НОМЕР_26, НОМЕР_27, НОМЕР_28, НОМЕР_1, НОМЕР_29 будинку АДРЕСА_1 являється ТОВ Сілтек ЛТД (ЄДРПОУ 38454814).

Також було встановлено, що вищевказані об'єкти нерухомості перейшли у власність ТОВ Сілтек ЛТД на підставі Інвестиційного договору №1 від 17.06.2013 року та додатку №1 до Договору, укладеного з Приватним акціонерним товариством (надалі ПрАТ) Міжнародна інвестиційна компанія Інтерінвестсервіс (код ЄДРПОУ 25400551) та актів прийому передачі майнових прав на житлові приміщення.

В ході розслідування було встановлено ДСД між ЗАТ МІК Інтерінвестсервіс та УСТФ Укртелефільм (ЄДРПОУ 21574573) було відкрито поточний рахунок НОМЕР_31 в ПАТ БАНК ФОРУМ (МФО 322948), що розташований за адресою: м.Київ, бул.Верховної Ради, б.7.

На даний час виникла необхідність дослідити документи, що містять інформацію про рух коштів по рахунку № НОМЕР_31 ДСД між ЗАТ МІК Інтерінвестсервіс та УСТФ Укртелефільм (ЄДРПОУ 568362005), яка перебуває у володінні ПАТ БАНК Форум (МФО 322948), що розташований за адресою: м.Київ, бул.Верховної Ради, б.7, оскільки ці документи мають значення доказів у вказаному кримінальному проваджені.

Вислухавши доводи та пояснення слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали у їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю, які знаходяться у ПАТ Банк Форум з наступних підстав.

Судом було встановлено, що 29.11.2013 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння кримінального правопорушення за ч.4 ст.190 КК України (кримінальне провадження №12013110040018922).

Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого, погоджене прокурором прокуратури Дніпровського району м.Києва Дроздом А.М., оформлене згідно вимог ст.160 Кримінального процесуального кодексу України.

В судове засідання представники ПАТ Банк Форум не з'явилися, були повідомленні належним чином, про що свідчить реєстр відправки повісток факсом, причини неявки до суду не повідомили.

Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відноситься належать, відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Таким чином, документи, до яких просить дозволити доступ слідчий, є документами, які містить охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Зазначені слідчим дані та процесуальні дії, проведені у кримінальному провадженні, доводять можливість використання як доказів інформації, що знаходиться у ПАТ Банк Форум . З матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, які будуть отримані від ПАТ Банк Форум , можуть мати суттєве значення з розкриття злочину та для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно ст.165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов'язана пред'явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов'язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-166, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого СВ Дніпровського РУ ГУМВС України в місті Києві Лисенко Г.В., погоджене прокурором прокуратури Дніпровського району м.Києва Дроздом А.М., про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №12013110040018922 - задовольнити.

Надати право старшому слідчому СВ Дніпровського РУ ГУМВС України в місті Києві Лисенко Г.В. на тимчасовий доступ та вилучення документів , які знаходяться у ПАТ Банк Форум , розташованого за адресою: м.Київ, бул.Верховної Ради, б.7, а саме до:

інформації про рух коштів по рахунку НОМЕР_31 ДСД між ЗАТ МІК Інтерінвестсервіс та УСТФ Укртелефільм (ЄДРПОУ 568362005), яка перебуває у володінні ПАТ БАНК Форум (МФО 322948), що розташований за адресою: м.Київ, бул.Верховної Ради, б.7 з часу відкриття рахунку по 20.01.2014 року, з зазначенням суми обороту та залишку, точного часу проведення транзакції, в тому числі і в електронному вигляді.

Зобов'язати керівництво ПАТ Банк Форум , яке розташоване за адресою: м.Київ, бул.Верховної Ради, б.7, надати старшому слідчому СВ Дніпровського РУ ГУМВС України в місті Києві Лисенко Г.В. інформацію, що містить охоронювану законом таємницю, а саме:

щодо руху коштів по рахунку НОМЕР_31 ДСД між ЗАТ МІК Інтерінвестсервіс та УСТФ Укртелефільм (ЄДРПОУ 568362005), яка перебуває у володінні ПАТ БАНК Форум (МФО 322948), що розташований за адресою: м.Київ, бул.Верховної Ради, б.7 з часу відкриття рахунку по 20.01.2014 року, з зазначенням суми обороту та залишку, точного часу проведення транзакції, в тому числі і в електронному вигляді.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє один місяць з дня її постановлення - до 21.02.2014 року.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя Дніпровського районного суду

м.Києва І.В. Іваніна

Дата ухвалення рішення 21.01.2014
Зареєстровано 07.08.2018
Оприлюднено 08.08.2018

Судовий реєстр по справі 755/1684/14-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 21.01.2014 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 20.01.2014 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 755/1684/14-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону