ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
07.08.2018 Справа № 922/2186/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Байбака О.І.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромислова асоціація "Агросвіт", м. Харків до 1) ОСОБА_1, м. Дніпро , 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія", м. Харків про розірвання договору та скасування рішення ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропромислова асоціація "Агросвіт", м. Харків звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою до 1) ОСОБА_1, м. Дніпро та 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія", м. Харків, в якій просить суд:
1) розірвати договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія" від 17.04.2018, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Агропромислова асоціація "Агросвіт" (код ЄДРПОУ 32949661) та ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1);
2) скасувати рішення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія" (код ЄДРПОУ 31439585) від 28.03.2014, оформлене протоколом загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія" (код ЄДРПОУ 31439585) від 17.04.2018.
Вищезазначені матеріали подані з порушенням ч. 1 ст. 164 та ч. 1 ст. 172 ГПК України.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2, 4 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Пунктом 1 ст. 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір", зокрема передбачено, що за подання до господарського суду позову немайнового характеру підлягає сплаті судовий збір в розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з Законом України "Про держдавний бюджет на 2018 рік", розмір прожиткового мінімумум для працездатних станом на 01.01.2018 р. становить 1762 грн.
Оскільки, предметом заявленого позивачем позову є дві вимоги немайнового характеру, за подання цього позову підлягає оплаті судовий збір в сумі 1762,00 грн. за кожну вимогу окремо.
Однак, як свідчать матеріали поданої позивачем позовної заяви, останній не надав суду доказів сплати судового збору за подання позову в передбачених законом порядку і розмірі.
Крім того, матеріали позовної заяви не містять доказів направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу ОСОБА_1.
Згідно з вимогами статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромислова асоціація "Агросвіт", м. Харків залишити без руху.
2. Надати позивачу п'ятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Визначити наступний спосіб усунення недоліків:
позивачу надати суду:
- докази сплати судового збору за подання позову у розмірі 3524,00 грн.;
- докази направлення позовної заяви та доданих до неї документів на адресу ОСОБА_1;
4. Попередити позивача про те, що згідно з п. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Байбак
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2018 |
Оприлюднено | 08.08.2018 |
Номер документу | 75718566 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Лакіза Валентина Володимирівна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Лакіза Валентина Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні