Ухвала
від 30.07.2018 по справі 158/1766/18
КІВЕРЦІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 158/1766/18

Провадження № 2/0158/633/18

УХВАЛА

30 липня 2018 року м. Ківерці

Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Корецька В.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю УКРФЕРМА , третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору: фізична особа - підприємець ОСОБА_3, про припинення порушення майнових прав на промисловий зразок та відшкодування завданої шкоди, -

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю УКРФЕРМА про припинення порушення майнових прав на промисловий зразок та відшкодування завданої шкоди.

Дослідивши позовну заяву та додані документи, суддя приходить до наступного висновку.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що предметом даного цивільного позову є спір щодо порушення майнових прав, шляхом використання промислового зразка на підставі патенту України №30185, який видано на ім'я позивача - ОСОБА_1

З огляду на приписи ЦК України судам у розгляді відповідних справ слід застосовувати правила законів у сфері інтелектуальної власності, до яких відносяться закони України "Про авторське право і суміжні права", "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", "Про охорону прав на промислові зразки", "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі", "Про охорону прав на зазначення походження товарів", "Про охорону прав на сорти рослин", "Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем".

Норми, що регулюють відносини у сфері права інтелектуальної власності, містяться також в інших законах, наприклад, законах України "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм відеограм, комп'ютерних програм, баз даних", "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування", "Про племінну справу у тваринництві", "Про науково-технічну інформацію", "Про захист від недобросовісної конкуренції", "Про державне регулювання у сфері трансферу технологій", "Про лікарські засоби" тощо.

Разом з тим, відповідно до статті 1-1 Закону України Про захист прав споживачів цей Закон регулює відносини між споживачами товарів (крім харчових продуктів, якщо інше прямо не встановлено цим Законом), робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг.

З врахуванням наведеного, посилання позивача на те, що відповідно до ч. 5 ст. 28 ЦПК України, позови про захист прав споживачів можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору не заслуговують на увагу, оскільки дані правовідносини не підпадають під дію вказаного вище Закону, та взагалі не вказано яким чином предмет позову стосується чи може стосуватися законодавства про захист прав споживачів.

Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Згідно ч. 15, 16 ст. 28 ЦПК України позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред'являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача. Позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленою статтею 30 цього Кодексу.

Разом з тим, згідно п. 41 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ від 01.03.2013 року, у разі конкуренції правил підсудності мають застосовуватися правила виключної підсудності.

Відповідачами у даній справі є фізична особа - підприємець ОСОБА_2, місцезнаходження якого є м. Нетішин, вул. Шевченка, 16/34, Хмельницької області та ТзОВ УКРФЕРМА - м. Київ, вул. Січових Стрільців, 4А, офіс 5, ІКЮО: 41843747.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Частиною 3 даної статті встановлено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

У відповідності до положень ч. ч. 1, 2 статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Враховуючи викладене та зважаючи на те, що місце проживання (перебування) відповідачів не відноситься до території Ківерцівського районного суду Волинської області, суддя вважає, що позовну заяву необхідно передати за підсудністю до Нетішинського районного суду Хмельницької області (30100, м. Нетішин, проспект Незалежності, 12 Хмельницька область) за місцем знаходження відповідача - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2

Керуючись ст. ст. 27, 31, 32, 187, 353-354 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю УКРФЕРМА , третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору: фізична особа - підприємець ОСОБА_3, про припинення порушення майнових прав на промисловий зразок та відшкодування завданої шкоди передати на розгляд до Нетішинського районного суду Хмельницької області.

Відповідно до п. 15.5 розділу 15 XIII Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Ківерцівський районний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення

Суддя Ківерцівського районного суду В.В. Корецька

СудКіверцівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення30.07.2018
Оприлюднено10.08.2018
Номер документу75744385
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —158/1766/18

Ухвала від 30.07.2018

Цивільне

Ківерцівський районний суд Волинської області

Корецька В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні