ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"07" серпня 2018 р. м. Київ Справа № 925/739/18
За позовом Відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Будівельна компанія “Семат”
про стягнення 929 992,55грн
Суддя С.І. Чонгова
ВСТАНОВИВ:
Відділ освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету звернувся до господарського суду Черкаської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Будівельна компанія “Семат” про стягнення 929 992,55грн.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 13.07.2018 справу №925/793/18 передано на розгляд господарському суду Київської області.
19.07.2018 до господарського суду Київської області надійшла відповідна справа.
Ухвалою господарського суду Київської області від 20.07.2018 позовну заяву Відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету залишити без руху та надано час для усунення недоліків, а саме зобов'язано надати докази сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
03.08.2018 позивачем подано заяву про усунення недоліків в якій просить суд відстрочити позивачу сплату судового збору до 15.01.2019, але не довше ніж до ухвалення судового рішення.
Відповідно до ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Згідно з ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Заявлене клопотання мотивовано позивачем тим, що заявник утримується за рахунок коштів Державного бюджету України та станом на момент звернення з даним позовом у заявника відсутні кошти для сплати судового збору, що підтверджує довідкою підписаною в.о. начальника установи позивача.
Відповідно до пп.1 п. 2 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» сплата судового збору за подання позовної заяви майнового характеру встановлена в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 р. № 2246-VIII розмір прожитковий мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року складає 1762,00 грн.
Таким чином, позивачем мало бути сплачено розмір судового збору, в сумі 13949,89грн.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Положеннями статті 8 Закону України "Про судовий збір" не передбачено можливості вістрочити сплату судового збору за подання позовної заяви з підстав викладених в заяві поданій позивачем.
Статтею 129 Конституції України визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, як одну із засад судочинства.
У відповідності до ст. 7 ГПК України правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності, зокрема, всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.
Як визначено п. 3.1 постанови пленуму ВГСУ від 21.02.2013 №7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України», оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
При вирішені даного питання суд враховує принцип рівності сторін перед законом і судом, а також враховує, що звільнення від сплати судового збору є правом суду, а не обов'язком.
Оскільки, підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору не має, у зв'язку з чим суд відмовляє в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Таким чином, недоліки позовної заяви позивачем не усунуто, а тому на підставі ч. 4 ст. 174 ГПК України суд повертає позовну заяву заявнику.
Повернення позовної заяви не перешкоджає зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Керуючись, ст.ст. 123, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Закону України «Про судовий збір» суд
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні заяви Відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету про відстрочення сплати судового збору відмовити.
2. Позовну заяву з доданими до неї документами повернути Відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвалу може бути оскаржено у встановленому законодавством України порядку.
Дата підписання ухвали 07.08.2018.
Суддя С.І. Чонгова
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2018 |
Оприлюднено | 10.08.2018 |
Номер документу | 75744762 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Чонгова С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні