Ухвала
від 30.07.2018 по справі 640/5203/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 640/5203/18

н/п 1-кс/640/7685/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" липня 2018 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУНП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №12016220540002666 від 09.11.2016 року про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -

встановив:

24.07.2018 року до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до оригіналів документів, що підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , а саме - договори (купівлі продажу, поставки та інші договори з додатками), податкові накладні, накладні, видаткові накладні, акти прийому передачі продукції або виконаних робіт, довіреностей на отримання товару, договори зберігання, товарно транспортних накладних, сертифікатів якості на товар, які знаходяться у власності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 за місцем фактичного ведення та складання фінансово-господарської та бухгалтерської документації підприємством за адресою: АДРЕСА_1 та надати можливість їх вилучення.

На обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що відділом розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУ НП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у об`єднаному кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.11.2016 за номером 12016220540002666, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190, ч.1 ст. 205 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що у продовж 2016-2018 років група осіб у складі ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та інших, без мети здійснення реальної господарської діяльності для подальшого безпідставного штучного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки Харківської області, та інших регіонів України, заволодіння чужим майном шахрайським шляхом, а також переведення безготівкових коштів в готівку, створили та на підставних осіб зареєстрували і з вищезазначеною метою придбали та зареєстрували на підставних осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » код ЄДРПОУ НОМЕР_9 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » код ЄДРПОУ НОМЕР_10 , які протягом 2016-2018 років займалися фіктивним підприємництвом, а саме здійснювали незаконну діяльність з безпідставного формування податкової вигоди третім особам - підприємствам реального сектору економіки, у тому числі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , шляхом надання їм можливості необґрунтованого формування податкового кредиту та валових витрат.

Слідчий вважає, що є обґрунтовані підстави вважати, що діяльність вказаних підприємств має протиправний характер та пов`язана виключно з наданням неправомірної податкової вигоди підприємствам реального сектору економіки за рахунок відображення у бухгалтерській та податковій звітностях «безтоварних» операцій.

Органом досудового розслідування встановлено, що вищевказані підприємства не мають основних засобів, власних або орендованих офісних та складських приміщень, працівників, тобто всіх складових частин для забезпечення проведення законної фінансово-господарської діяльності. Реквізити вищезазначених підприємств використовувалися, в схемах незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат для підприємств платників податку, а кошти були проконвертовані через банківські рахунки ФСПД та поверталися замовникам, за мінусом відсотків, які утримуються за зняття готівки.

В рамках розслідування зазначеного кримінального провадження на адресу СУ ГУНП в Харківській області надійшов рапорт оперуповноваженого УЗЕ в Харківській області ДЗЕ НП України, з якого вбачається, що на розрахункові рахунки зазначених суб`єктів господарювання службові особи підприємств реального сектору економіки, зокрема: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , та інших СГД, а саме так звані замовники протиправних фінансових послуг, які зацікавлені в незаконній мінімізації податкових платежів, перерахували безготівкові кошти в сумі понад 428 тис. грн., частина з яких в подальшому була переведена в готівку.

Так, отримані безготівкові кошти, учасники злочинного угрупування, з використанням реквізитів та рахунків вищевказаних підконтрольних суб`єктів господарювання перераховували на рахунки інших підконтрольних членам злочинного угрупування товариств, відкритих в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_12 », ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_13 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », та інших банківських установах, після чого ці кошти знімалися готівкою тим ж самим особами задіяними в злочинній схемі, а саме: ФОП ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_10 , й іншими особами, та передавалися посадовим особам або представникам підприємств реального сектору економіки, з числа замовників протиправних послуг.

Під час досудового розслідування отримано дані, що службовими особами підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , яке є реально діючим СГД спільно з членами злочинного угрупування організовано обготівкування безготівкових грошових коштів з використанням реквізитів та рахунків вищезазначених підприємств з ознаками фіктивності.

Слідчий зазначає, що підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 безпосередньо має фінансово-господарські операції з підприємствами з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 .

26.04.2018, встановлено, що фактично ведення та складання бухгалтерської документації підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 здійснюється за адресою: АДРЕСА_1 .

В ході проведення обшуку за вищевказаною адресою виявлені та вилучені документи по веденню господарської діяльності підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , однак серед вилучених документів відсутні документи, які підтверджують взаємовідносини з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 . На запитання слідчого в ході проведення обшуку директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_11 повідомив, що вищевказані документи по взаємовідносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 будуть надані ним пізніше.

06.06.2018 та 10.07.2018 року ОСОБА_11 були вручені вимоги згідно ст.93 КПК України на надання документів по взаємовідносинам між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , однак допитаний 16.07.2018 року ОСОБА_11 пояснив, що відповідь на вимогу від 06.06.2018 року він не зміг надати своєчасно, оскільки виїжджав у відрядження та 19.07.2018 на адресу СУ ГУНП в Харківській області надійшли копії документів від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , в супровідному листі до яких зазначено, що фактично надаються оригінали документів, що підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », однак фактично були надані незавірені копії зазначених документів, що може свідчити про те, що директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 умисно не надає оригінали документів.

06.06.2018 року винесено постанову про призначення судово-почеркознавчої експертизи по даному кримінальному провадженню з метою встановлення чи виконані підписи в фінансово-господарських документах між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 директорами підприємств ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_11 .

Слідчий вважає, що оригінали документів, що підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , які знаходяться у власності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 за місцем фактичного ведення та складання фінансово-господарської та бухгалтерської документації підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та в інший спосіб отримати їх неможливо, у зв`язку з чим виникла необхідність вилучення вказаних документів для використання їх під час досудового розслідування.

Слідчий до судового засідання не з`явився, до суду надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, подане клопотання підтримує повністю.

Оскільки сторона кримінального провадження, яка звернулась з клопотанням, довела наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України, дане клопотання розглядається слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.

Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч.4 ст.107 КПК України.

Керуючись ст.ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,

ухвалив:

Клопотання задовольнити.

Дозволити право тимчасового доступу до речей та документів, зобов`язавши уповноважену особу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 за місцем фактичного ведення та складання фінансово-господарської та бухгалтерської документації підприємством за адресою: АДРЕСА_1 , надати старшому слідчому відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУНП в Харківській області підполковнику поліції ОСОБА_3 , слідчому відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_14 тимчасовий доступ до:

оригіналів документів, що підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , а саме - договори (купівлі продажу, поставки та інші договори з додатками), податкові накладні, накладні, видаткові накладні, акти прийому передачі продукції або виконаних робіт, довіреностей на отримання товару, договори зберігання, товарно транспортних накладних, сертифікатів якості на товар, з можливістю їх вилучення.

Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 30.08.2018 року.

Роз`яснити ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя - ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення30.07.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу75758668
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —640/5203/18

Ухвала від 22.12.2018

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Божко В. В.

Ухвала від 02.11.2018

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Божко В. В.

Ухвала від 09.10.2018

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Божко В. В.

Ухвала від 09.10.2018

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Божко В. В.

Ухвала від 09.10.2018

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Божко В. В.

Ухвала від 30.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Божко В. В.

Ухвала від 04.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Божко В. В.

Ухвала від 04.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Божко В. В.

Ухвала від 03.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Божко В. В.

Ухвала від 03.07.2018

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Божко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні