08.08.2018
Справа №489/2474/17
Провадження №2/489/222/18
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2018 року м. Миколаїв
Ленінський районний суд міста Миколаєва у складі:
головуючого - судді Рум'янцевої Н.О.,
із секретарем судових засідань - Животовою А.В.,
без участі сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Миколаївської міської ради, третя особа - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Екватор про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання права власності в порядку спадкування за законом на квартиру АДРЕСА_1, після смерті матері ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, оскільки належним чином воно не оформлено.
Від представника позивача надійшла заява про слухання справи за його відсутністю, позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повдіомив.
Судом ухвалено провести заочний розгляд справи.
З'ясувавши обставини та дослідивши надані докази, суд приходить до висновку, що встановлені наступні факти та відповідні правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4, свідченням чого є свідоцтво про смерть НОМЕР_2.
Позивач посилається на те, що після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1.
Спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_4 є позивач як її донька. Інших спадкоємців немає.
ОСОБА_3 є донькою ОСОБА_5 та ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_3
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, сформованого на запит суду 08.08.2018 р. відомості щодо реєстрації квартири АДРЕСА_1 відсутні.
Відповідно до ордеру № 881 від 25.04.1974 року виданого виконавчим комітетом міської ради депутатів трудящих виданого ОСОБА_4 на право заняття квартири АДРЕСА_1.
ОСОБА_4 набула права власності на вказану квартиру шляхом виплати усіх пайових внесків за кооперативну квартиру, що підтверджується довідкою ОСББ Екватор від 15.11.2017 року за вих. № 144.
Також за замовленням ОСОБА_3 МБТІ було проведено поточні інвентаризаційно-оцінювальні роботи спірної квартири, зроблено технічний паспорт.
20 лютого 2017 року позивач подав до приватного нотаріуса Миколаївської міської нотаріальної контори Ягужинської К.Т. заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4
Відповідно до роз'яснень приватного нотаріуса Ягужинської К.Т., нотаріальне оформлення права власності на квартиру неможливе у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документу на спадкове майно, запропоновано звернутись до суду за вирішенням цього питання.
Вказане підтверджується матеріалами спадкової справи № 20/2017 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 від 20.02.2017 р.
Положеннями статті 1216 Цивільного кодексу України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
За статтею 1217 цього Кодексу, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Статтею 1218 Цивільного кодексу України передбачено, що до складу спадщини входить усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
На момент виникнення у ОСОБА_4 права власності на квартиру застосуванню підлягали норми ЦК УРСР.
Статтею 4 були передбачені підстави виникнення цивільних прав і обов'язків, зокрема встановлено, що цивільні права і обов'язки виникають з підстав, передбачених законодавством Союзу РСР і Української РСР, а також з дій громадян і організацій, які хоч і не передбачені законом, але в силу загальних начал і змісту цивільного законодавства породжують цивільні права і обов'язки. Відповідно до цього цивільні права і обов'язки виникають з адміністративних актів, у тому числі для державних, кооперативних та інших громадських організацій - з актів планування; внаслідок інших дій громадян і організацій; внаслідок подій, з якими закон пов'язує настання цивільно-правових наслідків.
Згідно статті 15 Закону України Про власність член житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу або товариства, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, надану в його користування, набуває право власності на це майно.
Згідно із ч. 5 ст. 1268 Цивільного кодексу України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Зазначене узгоджується й з позицією Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 ввід 30.05.2008 року викладеною у пункті 8, якою встановлено, що у разі смерті члена житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно-будівельного кооперативу, члена садівницького товариства, яким до дня смерті не були внесені повністю пайові внески, до складу спадщини входять частина внесеного паю та інші суми, які підлягають поверненню, а не квартира, дача, гараж, садовий будинок. Частка пайового внеску, що належала померлому, входить до складу спадщини на загальних підставах. Якщо спадкодавець повністю вніс пайовий внесок, то до складу спадщини включається відповідно квартира, дача, гараж, садовий будинок, інші будівлі та споруди.
Спадкодавець ОСОБА_4 за життя сплатила усі пайові внески за квартиру та фактично набула право власності на неї, однак не зареєструвала вказане право у встановленому порядку та не отримала свідоцтво про право власності.
Позивач, у відповідності з вимогами ст. 1269 Цивільного кодексу України, подав до приватного нотаріуса Миколаївського міського нотаріального округу Ягужинської К.Т. заяву про прийняття спадщини, свідченням чого є наявна в матеріалах справи копія спадкової справи до майна, тому вважається такою, що прийняла спадщину.
Оскільки в позасудовому порядку у позивача відсутня можливість оформити свої спадкові права, враховуючі доведеність позивачем своїх вимог, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 4,12, 89, 259, 263-265, 282 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_3 до Миколаївської міської ради, третя особа - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Екватор про визнання права власності в порядку спадкування за законом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_3, право власності на квартиру АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті її матери ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Позивач: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, паспорт НОМЕР_4, виданий Ленінським РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області від 05.07.2005 року.
Відповідач: Миколаївська міська рада, юридична адреса: м. Миколаїв, вул.. Адміральська, 20.
Третя особа: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Екватор , ЄДРПОУ 22441041, юридична адреса: м. Миколаїв, пр.-т Миру, 46.
Апеляційна скарга на судове рішення може бути подана відповідачем протягом тридцяти днів з дня йогоотримання, позивачем з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено скорочене судове рішення, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Судове рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
У відповідності з п. 15.5 Розділу ХІІІ Перехідних Положень Цивільного процесуального кодексу України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Ленінський районний суд міста Миколаєва або в порядку статті 355 ЦПК України безпосередньо до Апеляційного суду Миколаївської області.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Ленінського районного
суду міста Миколаєва Н.О. Рум'янцева
Повний текст судового рішення складено 08 серпня 2018 року.
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2018 |
Оприлюднено | 09.08.2018 |
Номер документу | 75760409 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Рум’янцева Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні