Справа № 750/3444/16-ц
Провадження № 2/750/12/18
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 серпня 2018 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:
головуючого судді Логвіної Т.В.,
при секретарі Примак Т.В.,
розглянувши в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Північінвестбуд про стягнення заборгованості по заробітній платі та компенсації за невикористану відпустку, середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати, -
в с т а н о в и в:
у квітні 2016 року позивач звернулась до суду з позовом та після збільшення своїх вимог просить стягнути з відповідача на її користь заборгованість з виплати заробітної плати та компенсації за невикористану відпустку в сумі 3567 грн. 25 коп., середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні в сумі 81 343 грн. 17 коп.
Позивач в судове засідання не з'явилась, надійшла заява про розгляд справи у її відсутність, позов підтримує, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, яке судом залишено без задоволення.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи суд доходить наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що позивач з 01 липня 2014 року по 15 грудня 2015 року працювала у ТОВ Північінвестбуд на посаді бухгалтера.
Відповідно до наказу ТОВ Північінвестбуд від 15 грудня 2015 року позивача звільнено з роботи п. 1 за ст. 36 КЗпП України за угодою сторін.
Згідно ч. 1 ст. 115 КЗпП України та ст. 24 Закону України Про оплату праці , заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Відповідно до ч. 1 ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
В порушення вимог закону, в день звільнення відповідач не провів з позивачем повний розрахунок, внаслідок чого виникла заборгованість по заробітній платі та компенсації за невикористану відпустку в сумі 3567 грн. 25 коп.
Статтею 117 цього Кодексу встановлено, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені у ст. 116 КЗпП України, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Згідно з пунктом 20 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами законодавства про оплату праці від 24.12.1999 року №13, установивши при розгляді справи про стягнення заробітної плати у зв'язку із затримкою розрахунку при звільненні, що працівникові не були виплачені належні йому від підприємства, установи, організації суми в день звільнення, коли ж він у цей день не був на роботі, - наступного дня після пред'явлення ним роботодавцеві вимог про розрахунок, суд на підставі ст. 117 КЗпП стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку, а при не проведенні його до розгляду справи по день постановлення рішення, якщо роботодавець не доведе відсутності в цьому своєї вини. Сама по собі відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.
Як вбачається з матеріалів справи, за час затримки розрахунку при звільненні за період з 16.12.2015 року по 02.08.2018 року минуло 657 робочих днів.
Отже на користь позивача з відповідача підлягає стягненню середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні в сумі 81343 грн. 17 коп. (з даної суми не утримані податки і обов'язкові платежі).
За таких обставин, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості з виплати заробітної плати та компенсації за невикористану відпустку, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні підлягають задоволенню.
Також з відповідача на користь держави належить стягнути судовий збір в сумі 704 грн. 80 коп.
Керуючись ст.ст. ст. ст. 12, 13, 81, 141, 258, 259, 265, 280-282, 289, 354 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Північінвестбуд (місце знаходження юридичної особи: м. Чернігів. вул. О.Кошового, 1, код ЄДРПОУ - 39047774) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) заборгованість по заробітній платі та компенсацію за невикористану відпустку в сумі 3567 грн. 25 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Північінвестбуд (місце знаходження юридичної особи: м. Чернігів. вул. О.Кошового, 1, код ЄДРПОУ - 39047774) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні в сумі 81 343 грн. 17 коп., виплату вказаної суми провести після утримання податків та інших обов'язкових платежів на користь держави.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Північінвестбуд (місце знаходження юридичної особи: м. Чернігів. вул. О.Кошового, 1, код ЄДРПОУ - 39047774) на користь держави судовий збір в сумі 704 грн. 80 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення до Апеляційного суду Чернігівської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повний текст заочного рішення суду складено 07.08.2018.
Суддя:
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2018 |
Оприлюднено | 09.08.2018 |
Номер документу | 75766093 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Логвіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні