Справа № 1540/3696/18
У Х В А Л А
про повернення судового збору
09 серпня 2018 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Бойко О.Я.
розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника позивача про повернення сплаченого судового збору по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю РЕКОНСРОЙСЕРВІС ДО Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення про передачу безоплатно в приватну власність земельну ділянку та визнання протиправним та скасування Державного акту на право приватної власності на земельну ділянку,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю РЕКОНСРОЙСЕРВІС ДО Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення про передачу безоплатно в приватну власність земельну ділянку та визнання протиправним та скасування Державного акту на право приватної власності на земельну ділянку.
Ухвалою суду від 27.07.2018 р. відмовлено у відкритті провадження , оскільки дану справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства
06.08.2018 р. через канцелярію суду від представника позивача надійшло клопотання про повернення сплаченого судового збору.
Дане клопотання обґрунтоване тим, що при зверненні до Одеського окружного адміністративного суду був сплачений судовий збір у розмірі 3524,00 грн. (квитанція №16993175 від 23.07.18 р. у розмірі 1762,00 грн. та квитанція №16993166 від 23.07.2018 р. у розмірі 1762,00 грн.).
Дослідивши матеріали справи в частині заявленого клопотання, суд дійшов наступного висновку.
Підстави повернення судового збору передбачені статтею 7 Закону України «Про судовий збір» , згідно з якою: сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: 1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; 2) повернення заяви або скарги; 3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі; 4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням); 5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Як зазначено в абз.1 п.5 Розділу І Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів , затвердженого 03.09.2013 наказом Міністерства фінансів України №787, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 за №1650/24182, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.
Відповідно до абз.4, абз.5 п.5 Розділу І Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів у разі потреби в поверненні помилково або надміру зарахованих коштів у готівковій формі фізичним особам, які не мають рахунків у банках (більше ніж одному одержувачу), органом, що контролює справляння надходжень бюджету, в доповнення до подання до відповідного органу Казначейства подається реєстр одержувачів коштів, в якому зазначаються: прізвище, ім'я та по батькові одержувача, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), сума, що підлягає поверненню, у двох примірниках. Подання за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Згідно з абз.6 п.5 Розділу І Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів у разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого) до органу Казначейства подається оригінал або належним чином засвідчена копія ухвали суду.
Як зазначено у абз.7 п.5 Розділу І Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів ухвала суду подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету (у разі знаходження оригіналу документа на переказ, який підтверджує зарахування судового збору до бюджету, в матеріалах судової справи та зазначення про це в ухвалі суду).
Заява та подання або ухвала суду подається до відповідного органу Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету (абз. 1 п. 10 Розділу І Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів ).
Враховуючи вищевикладене, суд робить висновок про повернення з Державного бюджету ТОВ РЕКОНСРОЙСЕРВІС судовий збір у розмірі 3524,00 грн.
На підставі викладеного керуючись Законом України Про судовий збір суд, -
УХВАЛИВ
1. Клопотання представника позивача задовольнити.
2. Повернути сплачений судовий збір шляхом стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю РЕКОНСРОЙСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38786239, адреса:65023, м. Одеса, пров. Каретний,25) на загальну суму 3524 (три тисячі п'ятсот двадцять чотири),00 грн. (квитанція №16993175 від 23.07.18 р. у розмірі 1762,00 грн. та квитанція №16993166 від 23.07.2018 р. у розмірі 1762,00 грн.).
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.293,295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту іі підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти з днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд.
Суддя: О.Я. Бойко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2018 |
Оприлюднено | 10.08.2018 |
Номер документу | 75774522 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Бойко О.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні