Справа № 529/698/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2018 року Диканський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Гвоздика А. Є.
при секретарі - Скрипник Р. А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Диканька цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 , ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3 , заінтересовані особи - ОСОБА_4, служба у справах дітей Диканської районної державної адміністрації, Диканське відділення поліції Миргородського відділу поліції в Полтавській області, Диканський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, про видача обмежувального припису,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулася з вищевказаною заявою в обґрунтування якої посилається на те, що заінтересована особа ОСОБА_4 проживав довгий час у незареєстрованому шлюбі з ОСОБА_1 Разом з ними, в житловому будинку, що в АДРЕСА_1, проживали і малолітні діти ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ОСОБА_4 неодноразово вчиняв відносно ОСОБА_1, її дітей та інших членів сім'ї різні протиправні дії, за що його раніше неодноразово притягували до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 ч.ч. 1, 2 КУпАП. На неодноразові зауваження з боку правоохоронних органів та інших органів ніяк не реагує, та продовжує вчиняти всілякі протиправні дії стосовно членів сім'я заявниці. В подальшому, внаслідок таких дій ОСОБА_4, з метою своєї безпеки та безпеки своїх дітей, заявниця змушена була терміново разом з дітьми змінити місце фактичного проживання та покинути житло ОСОБА_4 Але, останній продовжує погрожувати ОСОБА_1 та її дітям для того щоб вони повернулися до спільного з ним проживання.
Крім цього, ОСОБА_4 відмовляється повернути оригінал свідоцтва про народження її сина та інші документи, що стосуються її родини та належать їй. Хоча повернення одягу дітей, та деякого іншого майна відбувалося тільки після втручання працівників поліції.
У зв'язку із вище наведеним та переслідуванням ОСОБА_1 і її дітей, заявниця, з метою забезпечення власної безпеки та безпеки дітей від ОСОБА_4, просить суд постановити рішення про видачу обмежувального припису терміном дії 6 місяців, яким зобов'язати ОСОБА_4 Усунути перешкоди у користуванні майном, що є особистою власністю ОСОБА_1 та її дітей шляхом зобов'язання ОСОБА_4 повернути їй оригінали документів: свідоцтва про народження ОСОБА_3, серія НОМЕР_3 від 22. 12. 2017 року, виданих на ім'я ОСОБА_1 правовстановлюючих документів на земельну ділянку (пай), виданих на ім'я ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 Документів медичного характеру. Також, заявниця просить заборонити ОСОБА_4 Наближатися на відстань ближче 100 метрів до місця проживання ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 за адресою - АДРЕСА_2 та заборонити йому вести листування, телефонні переговори з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 або контактувати з ними через інші засоби зв'язку особисто і через третіх осіб.
Заявник ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_6 в судовому засіданні заяву підтримали повністю та просили її задоволити з підстав викладених у ній та пояснень даних ними у судовому засіданні.
Представник заінтересованої особи Диканського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Полтавській області в судове засідання не з'явився, а до суду подав письмову заяву в якій просив розгляд справи проводити в його відсутність. Крім вказаний передставник до суду надав інформацію про притягнення ОСОБА_4 до відповідальності за вчинення ним адміністративних правопорушень.
Заінтересована особа ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, але він належним чином повідомлений про місце та час розгляду вказаної справи в суді.
Представник заінтересованої особи - служба у справах дітей Диканської районної державної адміністрації в судовому засіданні проти задоовлення вказаної заяви не заперечувала.
Представник заінтересованої особи Диканського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в Полтавській області в судовому засіданні підтримала заяву заявника ОСОБА_1 та вважала, що є всі підстави для її задоволення.
Суд відповідно до вимог ст. 350-5 ЦПК України вважає можливим розглядати справу у відсутності представника Диканського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Полтавській області.
Відповідно до ч. 1 ст. 350-5 ЦПК України справа про видачу обмежувального припису розглядається судом за участю заявника та заінтересованих осіб. У разі якщо участь заявника становить загрозу подальшої дискримінації чи насильства для нього, справа може розглядатися без його участі.
Неявка належним чином повідомлених заінтересованих осіб не перешкоджає розгляду справи про видачу обмежувального припису.
Вивчивши матеріали справи заслухавши пояснення заявника та її паредставника, представників служб, свідків та дослідивши надані докази, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_1 та заінтересована особа ОСОБА_4 проживали однією сім'єю у незареєстрованому шлюбі в житловому будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1.
Разом з ними в одному будинку проживали і малолітні діти ОСОБА_1 - ОСОБА_3 та ОСОБА_2
ОСОБА_4 по відношенню до ОСОБА_1 та її дітей вчиняє протиправні дії за що неодноразово був підданий до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 ч.ч. 1, 2 КУпАП.
Відповідно до спільного листа Диканського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і служби у справах дітей Диканської РДА від 21. 06. 2017 року, який було адресовано Диканському ВП ГУНП в Полтавській області вбачається, що вказані служби зверталися до поліції з метою вжиття заходів відносно ОСОБА_4, який у стані алкогольного сп'яніння погрожує фізичною розправою ОСОБА_1 та її неповнолітній доньці ОСОБА_2
Відповідно до ст. 350-1 ЩІК України, заява про видачу обмежувального припису подається до суду за місцем проживання (перебування) особи, яка постраждала від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а якщо зазначена особа перебуває у закладі, що належить до загальних чи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, - за місцезнаходженням цього закладу.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 1 Закону України Про запобігання та протидію домашньому насильству під домашнім насильством - розуміються діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
В силу ч. 2 ст. 26 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов'язків, зокрема: заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою; усунення перешкод у користуванні майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи; обмеження спілкування з постраждалою дитиною; заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою; заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею; заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв'язку особисто і через третіх осіб.
Ст. 21 Закону України "Про запобігання та проти дію домашньому насильству" передбачено, що постраждала особа має право, зокрема, на: дієвий, ефективний та невідкладний захист в усіх випадках домашнього насильства, недопущення повторних випадків домашнього насильства.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 24 та п. 1 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належить обмежувальний припис стосовно кривдника із заявою про видачу якого може звернутися постраждала особа.
Положеннями ст. 26 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству"передбачено, що обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов'язків, зокрема: заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою; заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею; заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв'язку особисто і через третіх осіб.
Рішення про видачу обмежувального припису або про відмову у видачі обмежувального припису приймається на підставі оцінки ризиків. Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 350-2 ЦПК України заява про видачу обмежувального припису може бути подана особою, яка постраждала від домашнього насильства, або її представником - у випадках, визначених Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству".
Судом встановлено, що ОСОБА_4 вчиняє дії відносно ОСОБА_1, що полягають в її словесних образах, погрозах, агресивної поведінки відносно неї та відносно її малолітніх дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Факт вчинення насильства ОСОБА_4 відносно ОСОБА_1 підтвердили у судовому засіданні і свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_5, які вказали, що неодноразово спостеріагли агресивну поведінку ОСОБА_4 стосовно своєї співмешканки, заявниці по справі.
Отже, суд приходить до висновку, що ОСОБА_4 вчиняє домашнє насильство щодо своєї співмешканки ОСОБА_1 та її малолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3, тому для забезпечення дієвого та ефективного захисту до кривдника необхідно застосувати обмежувальний припис.
Відповідно до положень ст. ст. 29, 30 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", кривдник, який порушив вимоги спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству, несе відповідальність відповідно до закону. Особі, яка має право на відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих внаслідок домашнього насильства, моральна шкода відшкодовується незалежно від матеріальних збитків, які підлягають відшкодуванню, та непов'язана з їх розміром. Порядок відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих внаслідок домашнього насильства, визначається Цивільним кодексом України та іншими законодавчими актами.
Відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" про видачу обмежувального припису кривднику суддя у встановлений законом строк інформує уповноважені підрозділи органів Національної поліції України за місцем проживання (перебування) постраждалої особи для взяття кривдника на профілактичний облік, а також районні, районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад за місцем проживання (перебування) постраждалої особи.
Статтею 350-6 ЦПК України передбачено, що розглянувши заяву про видачу обмежувального припису, суд ухвалює рішення про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні. У разі задоволення заяви суд видає обмежувальний припис у вигляді одного чи декількох заходів тимчасового обмеження прав особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" або Законом України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", на строк від одного до шести місяців.
Згідно ч. 4 ст. 350-6 ЦПК України рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання.
В силу ч. 3 ст. 350-5 ЦПК України судові витрати, пов'язані з розглядом справи віднести за рахунок держави.
Згідно ч. 4 ст. 350-6 ЦПК України рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання.
Керуючись ст. ст. 350-1-350-8 ЦПК України, Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1, яка діє у своїх інтересах та в інтересах своїх малолітніх дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які проживають в АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, заінтересовані особи - ОСОБА_4, який проживає в АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, служба у справах дітей Диканської районної державної адміністрації, яка знаходиться в смт. Диканька, вул. Гоголя, 1, код ЄДРПОУ: 34130878, Диканське відділення поліції Миргородського відділу поліції в Полтавській області, яке знаходиться в смт. Диканька, вул. Газовиків, 1, Диканський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який знаходиться в смт. Диканька, вул. Незалежності, 117, код ЄДРПОУ: 22544806, про видачу обмежувального припису, задоволити.
Видати обмежувальний припис стосовно ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6 народження, який проживає в АДРЕСА_1, яким протягом 6 (шести) місяців визначити заходи тимчасового обмеження його прав, а саме:
- усунути перешкоди у користуванні майном ОСОБА_1 та її дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3 шляхом повернення їм належного їм майна, а саме: оригінал свідоцтва про народження ОСОБА_3 - усунути перешкоди у користуванні майном ОСОБА_1 та її дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3 шляхом повернення їм належного їм майна, а саме: оригінал свідоцтва про народження ОСОБА_3, серії НОМЕР_4 від 22. 12. 2017 року, видані на ім'я ОСОБА_1 правовстановлюючих документів на земельну ділянку (пай), видані на ім'я ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 документів медичного характеру; Володимировича, серії НОМЕР_4 від 22. 12. 2017 року, видані на ім'я ОСОБА_1 правовстановлюючих документів на земельну ділянку (пай), видані на ім'я ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 документів медичного характеру;
- заборонити ОСОБА_4 наближатися на відстань ближче 100 метрів до місця проживання ОСОБА_1 та її дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_2;
- заборонити ОСОБА_4 вести листування, телефонні переговори з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 або контактувати з ними через інші засоби зв'язку особисто і через третіх осіб.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Копію рішення вручити учасникам справи, які були присутні в судовому засіданні, негайно після його проголошення.
Рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання.
Копію рішення направити до Диканському міського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Полтавської області для взяття ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, який проживає в АДРЕСА_1, на профілактичний облік та до Диканської селищної ради Диканського району Полтавської області.
Рішення набирає законної сили через 30 днів з дня його проголошення, якщо на нього не буде подана апеляційна скарга учасниками справи.
Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Полтавської області.
Головуючий:
Суд | Диканський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2018 |
Оприлюднено | 14.08.2018 |
Номер документу | 75784766 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Диканський районний суд Полтавської області
Гвоздик А. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні