Справа № 344/11795/18
Провадження № 1-кс/344/5243/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2018 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області майора податкової міліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області юристом 1 класу ОСОБА_4 про арешт майна в рамках кримінального провадження №32018090000000041,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого покликався на те, що до створення та незаконної діяльності вищевказаного підприємства причетні особи, у розпорядженні яких фактично перебували установчі документи, електронний цифровий підпис керівника та печатка підприємства, що дозволяло останнім здійснювали незаконну діяльність, шляхом оформлення первинних бухгалтерських документів про безтоварні господарські операції для реальних суб`єктів господарювання, з метою ухилення ними від сплати податків.
Також встановлено, що ПП «ТБ «Мушкетер» (код ЄДРПОУ 39992713) знаходиться до кінця 2018 року на податковому обліку в Новомосковській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Основний вид діяльності підприємства виробництво морозива. Юридичною адресою товариства значиться наступна: Івано-Франківська область, Тисменицький район, с.Хом`яківка, вул. Шевченка, буд.31.
Засновником та директором ПП «ТБ «Мушкетер» (код ЄДРПОУ 39992713) значиться гр. ОСОБА_5 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , який фактично до господарської діяльності підприємства відношення не має.
Також досудовим розслідуванням встановлено, що ПП «ТБ «Мушкетер» (код ЄДРПОУ 39992713) у АТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299) відкрито рахунки № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 які використовуються невстановленими особами в незаконній діяльності підприємства та на які підприємствами реального сектору економіки перераховуються грошові кошти, що можуть конвертуватися в готівку з наступним їх виведенням в тіньовий сектор.
Таким чином, є достатні підстави вважати, що безготівкові кошти, які перебувають на банківських рахунках ПП «ТБ «Мушкетер» (код ЄДРПОУ 39992713), підпадають під ознаки ст.98 КПК України, оскільки дані про їх рух містять відомості, що можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а такі кошти є грошима, які набуті в наслідок вчинення невстановленими особами фіктивного підприємництва ПП «ТБ «Мушкетер» (код ЄДРПОУ 39992713) з метою прикриття незаконної діяльності.
В той же час, безготівкові кошти, що перебувають на банківських рахунках ПП «ТБ «Мушкетер», можуть бути використані невстановленими слідством особами у протиправній діяльності, а наступний їхній рух по банківських рахунках може призвести до обготівкування та в такий спосіб мінімізації сплати податків підприємствами-вигодонабувачами.
Слідчий ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав покликаючись на викладені в ньому обставини, просив таке задоволити.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Крім цього, відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу. Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а згідно з ч. 2 - документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в ч. 1 цієї статті.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації (у разі арешту майна з підстав, передбачених п. 1 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктами 2, 3 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Отже, з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження безготівкових коштів, що знаходяться на банківських рахунках № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , які відкрито ПП «ТБ «Мушкетер» (код ЄДРПОУ 39992713) у АТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299), вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 395 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на безготівкові кошти, що знаходяться на банківських рахунках № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , які відкрито ПП «ТБ «Мушкетер» (код ЄДРПОУ 39992713) у АТ КБ «Приватбанк» (МФО 305299) та зупинити (арештувати) всі видаткові операції за вказаними рахунками.
Зобов`язати працівників АТ КБ «Приватбанк» надати органу досудового розслідування інформацію про суму арештованих коштів.
Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75790960 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Островський Л. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні