ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
10.08.2018 № 905/1490/18
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Ярга (код ЄДРПОУ 38258202, адреса: 61052, м. Харків, вул. Полтавський шлях, буд. 4),
до відповідача : Публічного акціонерного товариства Енергомашспецсталь (код ЄДРПОУ 00210602, адреса: 84306, Донецька область, м. Краматорськ),
про : стягнення 6490,22 грн., -
суддя Величко Н.В.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Ярга звернулось до господарського суду Донецької області з позовною заявою б/н від 18.07.2017 про стягнення з Публічного акціонерного товариства Енергомашспецсталь заборгованості за договором №15/110 від 02.03.2016 у розмірі 6490,22 грн., з яких: основного боргу 3604,00 грн., пені в сумі 2627,32 грн. та 3 % річних - 258,90 грн..
Розглянувши вказану позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про її повернення на підставі п.1 ч.5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Зміст позовної заяви має відповідати вимогам ст. 162 Господарського процесуального кодексу України. До позовної заяви мають бути додані документи, перелік яких визначено ст.164 названого Кодексу.
Відповідно ст. 90 Цивільного кодексу України, юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності. Найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до єдиного державного реєстру.
Найменування юридичної особи - це її ідентифікуюча ознака. Найменування складається з двох частин: організаційно - правової форми і назви. Назва це індивідуальна частина найменування. Повне найменування юридичної особи зазначається в її установчих документах, змінах до них, усіх офіційних документах і вноситься до Єдиного державного реєстру.
Судом встановлено, що позовна заява б/н від 18.07.2017 не містить в собі повного найменування юридичної особи позивача.
Відповідно до ч. 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Частиною 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Судом встановлено, що позовна заява б/н від 18.07.2017 підписана ОСОБА_1 як директором ТОВ "Ярга".
При цьому, до позовної заяви не додано доказів в підтвердження повноважень вказаної особи представляти інтереси підприємства відповідно до закону, статуту, положення або витягу про юридичну особу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, трудового контракту або наказу про призначення на посаду директора.
А відтак, позивачем не додержано вимог ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України та подано позовну заяву, яку підписано особою, повноваження якої не підтверджені у встановленому порядку.
Приписами п.1 ч.5 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи, зокрема у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню заявникові.
Одночасно суд звертає увагу заявника на те, що на порушення п.3 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява не містить обгрунтованого розрахунку сум, що стягуються, зокрема відносно пред"явлених до стягнення 3 % річних. Окремим документом такий розрахунок також не додано до позову.
Відповідно до приписів ч. 2, 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В підтвердження обставин, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, позивач додав до позову копії документів. Водночас, в порушення норми процесуального закону, позивач не зазначив в позові про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додані до позову.
Також, до позовної заяви не додано підтверджень позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Керуючись п.1 ч.5 ст.174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Повернути позовну заяву б/н від 18.07.2018 та додані до неї документи заявнику.
2. Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в десятиденний строк з дня її підписання у апеляційному порядку згідно положень Господарського процесуального кодексу України.
Додаток на адресу позивача: позовна заява б/н від 18.07.2018 з додатками, всього на 12 - ти арк.
Суддя Н.В. Величко
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2018 |
Оприлюднено | 10.08.2018 |
Номер документу | 75794159 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Н.В. Величко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні