Рішення
від 03.08.2018 по справі 373/1896/17
ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 373/1896/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 серпня 2018 року м. Переяслав-Хмельницький

Переяслав - Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючої судді Керекези Я.І.,

за участі секретаря судових засідань Тітрової І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 373/1896/17 за позовом ОСОБА_2 до Горбанівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області про встановлення факту родинних відносин та визнання права на спадщину,

представник позивача ОСОБА_3-

встановив:

Позивач ОСОБА_2 звернулась з даним позовом до суду та просить встановити факт, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець села Чопилки Переяслав-Хмельницького району Київської області, що помер ІНФОРМАЦІЯ_9 року являється її троюрідним братом; визнати за нею в порядку спадкування за законом право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (паю), що складається з двох частин загальною площею 4,1596 га і розташована на території Горбанівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області (ділянка НОМЕР_2) після смерті ІНФОРМАЦІЯ_9 року ОСОБА_4, право на котру встановлено державним актом серії НОМЕР_3 від 05 травня 2004 року, а саме: земельну ділянку площею 3,4869 га та земельну ділянку площею 0,6727 га .

Посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_9 року помер її троюрідний брат. Після його смерті відкрилася спадщина на вищезазначену земельну ділянку. Позивач є спадкоємцем за законом п`ятої черги та прийняла спадщину в порядку ст.549 ЦК Української РСР. Нотаріус відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину в зв`язку з тим, що Державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3, виданий Переяслав-Хмельницькою РДА 05.04.2004 тобто після смерті спадкодавця. Крім того, при дослідженні документів необхідних для визнання права власності на успадковане майно у судовому порядку, було виявлено, що неможливо встановити факт родинних відносин між нею та спадкодавцем, у св`язку з відсутністю свідоцтв про народження батька позивача - ОСОБА_5 та матері спадкодавця - ОСОБА_6.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 позов підтримав і просить його задовольнити.

Представник відповідача - Горбанівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області в судове засідання не з`явився, направив заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнає, наслідки визнання позову йому відомі та зрозумілі.

Судом встановлено наступне.

ІНФОРМАЦІЯ_9 року в с.Горбані Переяслав-Хмельницького району Київської області помер ОСОБА_4, що підтверджується копією актового запису про смерть №5 від 01.03.1997 складеного виконавчим комітетом Горбанівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області .

Після його смерті відкрилася спадщина на спадкове майно, до складу якого входить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 4,1596 га, що розташована на території Горбанівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області та належала померлому ОСОБА_4 відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3 (а.с.12).

Відповідно до довідки виконкому Горбанівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області №322 від 22.09.2014 ОСОБА_7 фактично прийняла спадщину шляхом вступу у володіння та управління спадковим майном.

Позивач 01 липня 2014 року звернулася до нотаріальної контори з приводу оформлення спадкових пправ після смерті її троюрідного брата ОСОБА_4

Нотаріус відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину на вищезазначену земельну ділянку в зв`язку з тим, Державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3, виданий Переяслав-Хмельницькою РДА 05.04.2004 тобто після смерті спадкодавця (а.с.11).

Відповідно до довідки Горбанівської сільської ради №321 від 22 вересня 2014 року на день смерті ОСОБА_4 він був зареєстрований та проживав на території Горбанівської сільської ради за адресою: АДРЕСА_1, Київська область та до складу його сім`ї входили:

- тітка ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3;

- троюрідна сестра ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4;

- чоловік ОСОБА_2 - ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_5;

- племінник ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_6.

Відповідно до копії державного акту, померлий ОСОБА_4 був власником земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що складається з двох частин (ділянка площею 3,4869 га та ділянка площею 0,6727 га.) загальною площею 4,1596 га і розташована на території Горбанівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області (ділянка НОМЕР_2).

Свідки ОСОБА_11 та ОСОБА_12 показали суду, що все життя проживали із позивачем по сусідству. Знали і її троюрідного брата ОСОБА_4, який проживав разом із сестрою на одному подвір ї. Сім ї він не мав, і сестра завжди йому допомагали, вона його і поховала.

Суд приймає до уваги подані позивачем докази, на підставі яких встановлені обставини справи, та вважає їх належними, допустимими, достовірними, а їх сукупність достатньою для встановлення обставин, що мають значення для справи.

Зважаючи на те що правовідносини, що виникли між сторонами по справі регулюються нормами глави 86 Цивільного кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність їх застосування.

Відповідно до вимог п. 2 Постанови ПВС України № 7 від 30.05.2008 року "Про судову практику в справах про спадкування", особа може звернутися до суду з вимогою про визнання права на спадщину за правилами позовного провадження у разі відмови нотаріуса в оформлення права на спадщину.

Відповідно до положень ст. 549 Цивільний кодекс Української РСР, який діяв на момент смерті ОСОБА_4, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права і обов'язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до вимог п.п.4, 7 Постанови ПВС України № 5 від 31.03.1995 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, можуть бути порушені в суді за заявами як безпосередньо заінтересованих у цьому осіб, так і інших громадян та організацій, коли за законом вони вправі звернутися до суду в інтересах інших осіб, а також за заявою прокурора. Суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.

В силу вимог п.5 ч.2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно вимог п.п.1, 6 ч.1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами; належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Приймаючи до уваги вказані обставини, проаналізувавши всі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_2 підлягає задоволенню, поскільки підтверджений матеріалами справи, поясненнями свідків, встановлення даного факту необхідне заявнику для оформлення спадщини, іншого порядку його встановлення законом не визначено. Доказів, які б викликали сумнів суду у правомірності вимог заявника у судовому засіданні не здобуто.

Відповідно до п.9 Перехідних положень ЦПК України ( в редакції Закону України № 2147-VII від 03 жовтня 2017 року) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 328, 1218, 1223, 1261 ЦК України, керуючись ст.ст. 12, 81, 200, 206, 263-265, 293, 315, 319 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Позов ОСОБА_2 до Горбанівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області про встановлення факту родинних відносин та визнання права на спадщину - задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_7, уродженець села Чопилки Переяслав-Хмельницького району Київської області, що помер ІНФОРМАЦІЯ_9 року, є троюрідним братом ОСОБА_2.

Визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (паю), що складається з двох частин (ділянка площею 3,4869 га та ділянка площею 0,6727 га.) загальною площею 4,1596 га і розташована на території Горбанівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області (ділянка НОМЕР_2) після смерті ІНФОРМАЦІЯ_9 року ОСОБА_4, право на котру встановлено державним актом серії НОМЕР_3 від 5 квітня 2004 року.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу ХIIІ "Перехідні положення" Цивільного процесуального кодексу України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники судового процесу:

позивач - ОСОБА_2, зареєстрована та проживаюча АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

відповідач - Горбанівська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області, місцезнаходження: с.Горбані, Переяслав-Хмельницький район, Київська область; код ЄДРПОУ 04361479.

Складення рішення в повному обсязі вчинено 10.08.2018.

Суддя Я. І. Керекеза

СудПереяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення03.08.2018
Оприлюднено13.08.2018
Номер документу75826066
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —373/1896/17

Рішення від 03.08.2018

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Керекеза Я. І.

Рішення від 03.08.2018

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Керекеза Я. І.

Ухвала від 24.10.2017

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Керекеза Я. І.

Ухвала від 18.10.2017

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Керекеза Я. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні