ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 813/2309/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження, без виклику сторін та проведення судового засідання) адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю Л-Спецоптпостач про стягнення коштів для погашення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Львівській області 04.06.2018 звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю Л-Спецоптпостач (далі - ТОВ Л-Спецоптпостач ) про стягнення до бюджету коштів в сумі 185074,46 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача є податковий борг за платежами: податок на прибуток та податок на додану вартість. Податкові зобов'язання визначені платнику податків фіскальним органом шляхом винесення перелічених в позовній заяві податкових повідомлень-рішень та самостійно визначених платником податків згідно з поданими податковими деклараціями з податку на додану вартість. Ці зобов'язання відповідач не сплатив у встановлені законом строки, тому вони набули статусу податкового боргу.
Ухвалою від 11.06.2018 суддя відкрив провадження в адміністративній справі за цим позовом та вирішив розглянути таку справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами. Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслано учасникам справи, відповідачу запропоновано у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати суду відзив на позовну заяву, в якому вказати про визнання/заперечення позовних вимог. На підставі частини одинадцятої статті 126 КАС України вважається, що ухвала про відкриття провадження вручена відповідачу належним чином, оскільки скеровані за його зареєстрованим місцезнаходженням процесуальні документи суду повернулися на адресу суду з відміткою органу поштового зв'язку за закінченням встановленого строку зберігання . Відповідач не надіслав суду відзив на позов та не повідомив про поважність причин ненадання відзиву. Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін в порядку частини сьомої статті 262 КАС України від учасників справи не надходило. З огляду на ці обставини суд на підставі частини п'ятої статті 262 КАС України розглянув справу в порядку письмового провадження (без проведення судового засідання, за наявними матеріалами) в межах строку, визначеного статтею 258 КАС України.
Суд з'ясував зміст позовних вимог, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні правовідносини:
ТОВ Л-Спецоптпостач (код 38501806) зареєстроване як суб'єкт господарювання, що підтверджується відповідним записом в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 50).
Згідно з довідкою (а.с.14) ТОВ Л-Спецоптпостач має відкриті рахунки в банківських установах.
Податковий борг відповідача по податку на прибуток становить 78375,75 грн. в т.ч. 59481 грн. основного платежу; 14870,25 грн. штрафних санкцій, які визначив контролюючий орган у податковому повідомленні-рішенні № 0012701406 від 20.07.2017 року на суму 74351,25 грн. (а.с. 17) та 4024,50 грн. пені.
Податковий борг відповідача по податку на додану вартість становить 106698,71 грн. в т.ч. 84171,80 грн. основного платежу, 14583,20 штрафних санкцій та 7943,71 грн. пені внаслідок несплати узгоджених грошових зобов'язань, які визначив контролюючий орган у податкових повідомленнях-рішеннях № 00012721406 від 20.07.2017 року на суму 93366 грн. Відповідач сплатив частину визначеного йому грошового зобов'язання, залишок становить 89276 грн. (а.с. 18), а також відповідно до поданих податкових декларацій з податку на додану вартість від 17.10.2017 на суму 29 грн, від 17.11.2017 на суму 4044 грн., від 19.12.2017 на суму 5406 грн. (а.с. 29-34).
Відповідно до довідки ГУ ДФС у Львівській області станом на 14.05.2018 року податковий борг відповідача становить 185074,46 грн. (106698,71 по податку на додану вартість; 78375,75 грн. по податку на прибуток) (а.с. 15). Стан розрахунків відповідача з бюджетом відображено в інтегрованій картці платників податків (а.с.35-43).
З метою погашення податкового боргу позивач надіслав ТОВ Л-Спецоптпостач податкову вимогу від 20.09.2017 № 22495-17 (а.с. 44).
Вирішуючи спір, суд застосовує такі норми права:
Відповідно до пункту 15.1. статті 15 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (п. 16.1.4. статті 16 ПК України).
Відповідно до пункту 14.1.175 статті 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (пункт 57.1 статті 57 ПК України). Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків (пункт 56.11 ст.56 ПК України).
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (пункт 57.3. статті 57 ПК України).
Згідно з пунктами 59.1, 59.5 статті 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до підпункту 14.1.137 п. 14.1 статті 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно з пункту 41.2 статті 41 ПК України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини (підпункт 20.1.34 пункту 20.1. статті 20 ПК України).
Згідно з пунктом 95.1 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. (пункт 95.3 статті 95 ПК України).
При прийнятті рішення суд керується такими мотивами:
На підставі долучених до справи доказів суд встановив, що податковий борг ТОВ Л-Спецоптпостач в сумі 185074,46 грн. виник внаслідок несплати узгоджених грошових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток. З метою спонукати платника податків сплатити узгоджені податкові зобов'язання контролюючий орган надіслав йому податкову вимогу № 22495-17 від 20.09.2017 року. Учасниками справи доказів оскарження чи скасування цієї податкової вимоги у встановленому законом порядку суду надано не було. Платник податків податковий борг в сумі 185074,46 грн. не сплатив, заборгованість перед бюджетом залишається не погашеною.
Відповідач відзиву на позов суду не надав, доказів на спростування викладених у позові обставин суд не отримав.
З огляду на це суд вважає позовні вимоги Головного управління ДФС у Львівській області обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до приписів статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Оскільки позивач не надав доказів понесення таких судових витрат, суд не має підстав вирішувати питання про їх розподіл.
Керуючись ст.ст. 19-20, 22, 25-26, 90, 139, 241-246, 251, 255, 258, 262, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII Перехідні положення КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
задовольнити адміністративний позов повністю.
Стягнути з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю Л-Спецоптпостач (79039, Львівська область, місто Львів, вул. Залізнична, буд. 7, ідентифікаційний код 38501806) у банках, обслуговуючих такого платника та з рахунків цього платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, до відповідного бюджету кошти на погашення податкового боргу у загальній сумі 185074 (сто вісімдесят п'ять тисяч сімдесят чотири) гривні 46 коп.
Судові витрати розподілу не підлягають.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який постановив рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Москаль Р.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2018 |
Оприлюднено | 14.08.2018 |
Номер документу | 75828867 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні