ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 липня 2018 року справа № 201/4409/18 (2-а/201/148/2018)
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Сафронова С.В., перевіривши на відповідність нормам КАС України апеляційну скаргу Одеської митниця ДФС України Державної фіскальної служби України на рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 25 травня 2018 року у справі № 201/4409/18 (2-а/201/148/2018) за позовом ОСОБА_1 до Одеської митниця ДФС України Державної фіскальної служби України про скасування постанови в справі про порушення митних правил,-
в с т а н о в и л а:
Рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 25 травня 2018 року адміністративний позов задоволено, не погодившись з вищезазначеним рішенням суду, як зацікавлена особа, подав 20.06.2018 року до суду апеляційну скаргу.
Згідно ч. 6 ст. 287 КАС України апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня їх проголошення.
Апеляційна скарга подана до суду першої інстанції 20.06.2018 року . Рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська проголошене 25.05.2018 року, саме з моменту проголошення рішення обчислюється десяти денний строк для оскарження рішення.
Перебіг строку для подання апеляційної скарги починається з моменту проголошення судового рішення, будь-яких винятків нормами КАС України не передбачено.
Разом з апеляційною скаргою заявлено заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження. Підставою для поновлення строку на апеляційне оскарження, Одеська митниця ДФС України Державної фіскальної служби України вказує те, що копію оскаржуваного рішення ним отримано лише 01.06.2018 року.
Враховуючи подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції лише 20.06.2018 року - строк такого подання є порушеним.
Суд визнає вказані підстави для поновлення строку неповажними. Строк оскарження рішення складає десять днів з моменту його отримання, дата отримання на яку вказує заявник апеляційної скарги 01.06.2018 року.
Для поновлення строків на апеляційне оскарження повинні існувати об'єктивні, непереборні підстави.
Інститут строків у адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах та стимулює суд і учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Строки звернення до адміністративного суду з позовом обмежують час, протягом якого такі правовідносини вважаються спірними. Після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
Як зазначив Європейський Суд з прав людини в ухвалі щодо прийнятності заяви від 30.08.2006 (справа Каменівська проти України ), право на звернення до суду, одним з аспектів якого є право доступу до суду не є абсолютним, воно може бути обмеженим. Правила регулювання строків для подання скарги, безумовно, мають на меті забезпечення належного відправлення правосуддя і дотримання принципу юридичної визначеності. Зацікавлені особи повинні розраховувати на те, що ці правила будуть застосовані.
Згідно ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки апеляційної скарги можуть бути усунені шляхом надання доказів на підтвердження поважності пропуску строку звернення до суду з апеляційною скаргою.
За таких обставин, вважаю необхідним апеляційну скаргу Одеської митниця ДФС України Державної фіскальної служби України у даній справі залишити без руху для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 169, 298 КАС України, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу Одеської митниця ДФС України Державної фіскальної служби України на рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 25 травня 2018 року у справі № 201/4409/18 (2-а/201/148/2018) - залишити без руху.
Зобов'язати Одеську митницю ДФС України Державної фіскальної служби України у строк десяти днів з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки апеляційної скарги, надавши до суду апеляційної інстанції:
- докази на підтвердження поважності пропуску строку звернення до суду з апеляційною скаргою;
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя С.В. Сафронова
Суд | Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2018 |
Оприлюднено | 14.08.2018 |
Номер документу | 75835652 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Сафронова С.В.
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Сафронова С.В.
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Сафронова С.В.
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Сафронова С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні