Ухвала
від 13.08.2018 по справі 464/4226/18
СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 464/4226/18

пр.№ 1-кс/464/1755/18

У Х В А Л А

10 серпня 2018 року слідчий суддя Сихівського районного суду м.Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , представника власника майна ОСОБА_4 , розглянувши клопотання старшого слідчого першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 про арешт майна,

в с т а н о в и в :

старший слідчий першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 , в порядку здійснення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018140000000100 від 28.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України, звернувся до суду із клопотанням, погодженим із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду прокуратури Львівської області ОСОБА_5 , про арешт майна, а саме: спеціалізованого напівпричепа цистерни марки «ТRAILOR» модель «S 383 EL», д.н.з. НОМЕР_1 , який належить на праві власності МПП «Ірена»; підакцизних товарів (дизельного пального), яке міститься в спеціалізованому напівпричепі цистерни (зі слів ОСОБА_6 в кількості 7110 л.); свідоцтва CXT 825069 про реєстрацію спеціалізованого напівпричепа цистерни марки «ТRAILOR» модель «S 383 EL», д.н.з. НОМЕР_1 № НОМЕР_2 , з метою збереження речових доказів, шляхом заборони користування, відчуження та розпорядження вказаним майном.

В обґрунтування клопотання покликається на те, що підставою для реєстрації даного кримінального провадження слугувало повідомлення про вчинення кримінального правопорушення депутата Львівської обласної ради ОСОБА_7 від 26.03.2018 щодо збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (нафтопродуктів), згідно з яким, невстановлені особи на території Червоноградського спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель ВП «Спецуправління» - ДП «Львіввугілля», що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Червоноград, вул. Промислова, 5, здійснюють збут незаконно виготовлених підакцизних товарів нафтопродуктів (дизельного палива), без жодних дозвільних документів на даний вид діяльності (ліцензій) та без видачі фіскального чеку про придбання нафтопродуктів, що суперечить вимогам чинного законодавства. В ході досудового розслідування з`ясовано, що невстановлені особи з метою отримання необлікованої готівки, а також уникнення сплати обов`язкового акцизного збору, здійснюють реалізацію дизельного палива за готівку, при цьому не відображаючи її реалізацію в податковому чи бухгалтерському обліках.

Окрім цього, встановлено, що нестаціонарна АЗС розташована на території за адресою: Львівська область, м. Червоноград, вул. Промислова, між ВП «Шахта Червоноградська» ДП «Львіввугілля» (вул. Промислова, 2) та ВП «Спецуправління по гасінню териконів» (вул. Промислова, 5), яка знаходиться у користуванні ПП «Тітан» (ЄДРПОУ 20814992, на даний час діяльності не здійснює), надана даному підприємству на підставі рішення Червоноградської міської ради у постійне користування, території не присвоєний кадастровий номер, однак остання використовує координати в системі глобального позиціонування GPS (Global Positioning System): 50.23536 24.11464.

02.08.2018 слідчими СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області разом з оперативними працівниками Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проведено обшук вищевказаної нелегальної автозаправної станції, в ході якого виявлено та вилучено: бочку сірого кольору круглої форми, із вмістом нафтопродуктів (дизельного пального) у невідомій кількості (так як підручними засобами та без застосування спец-приладів неможливо було виміряти кількість залишків нафтопродуктів), із вмонтованою паливо-роздавальною колонкою із цифровим екраном та паливо-роздавальним пістолетом, готівкові кошти в сумі 24800 грн., чорнові записи, блокнот із вмістом інформації про збут нафтопродуктів (дизельного пального), засіб стільникового зв`язку (мобільний телефон) марки «Xiomi» модель «4X».

Окрім цього, в ході проведення обшуку, поблизу бочки сірого кольору круглої форми, із вмістом нафтопродуктів (дизельного пального) виявлено сідловий тягач марки «DAF» модель «FT XF 95.480», д.н.з. НОМЕР_3 , який належить на праві власності МПП «Ірена», до якого причеплений спеціалізований напівпричіп цистерна марки «ТRAILOR» модель «S 383 EL», д.н.з. НОМЕР_1 , який належить на праві власності МПП «Ірена». Згідно усної інформації, яку надав в ході обшуку водій вищевказаного транспортного засобу ОСОБА_6 встановлено, що останній приїхав на вищевказану АЗС та злив в бочку дизельне пальне в кількості 3050 л. Також останній вказав, що спеціалізований напівпричіп цистерна має 9 секцій, з яких 2-га та 4-та секції є заповненими паливом в кількості 3050 л та 4060 л, в загальній кількості 7110 л. Так, в ході обшуку вищевказаний сідловий тягач марки «DAF» модель «FT XF 95.480», д.н.з. НОМЕР_3 , який належить на праві власності МПП «Ірена», до якого причеплений спеціалізований напівпричіп цистерна марки «ТRAILOR» модель «S 383 EL», д.н.з. НОМЕР_1 , який належить на праві власності МПП «Ірена» із вмістом пального (зі слів ОСОБА_6 в кількості 7110 л) вилучено разом із свідоцтвами про реєстрацію № НОМЕР_2 на спеціалізований причіп та № НОМЕР_4 на сідловий тягач.

Так, вилучені в ході обшуку предмети, документи та речі постановою від 03.08.2018 визнані речовими доказами.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що виявлені та вилучені в ході обшуку, предмети, документи та речі свідчать про здійснення незаконної діяльності, пов`язаної із збутом незаконно виготовлених підакцизних товарів (дизельного пального), мають значення речових доказів та доказове значення у кримінальному провадженні, слідчий вважає, що накладення арешту на спеціалізований напівпричеп цистерни, дизельне пальне, яке міститься у ньому та свідоцтво про реєстрацію спеціалізованого напівпричепа цистерни необхідне з метою збереження речових доказів та проведення в ході досудового розслідування відповідних експертних досліджень, а у випадку не накладення арешту на вказане майно, існує загроза його приховування, псування чи знищення та втрати речових доказів.

08.08.2018 через канцелярію суду представник МПП «Ірена» ОСОБА_8 подала заперечення на клопотання, за яким вважає таке необґрунтованим з огляду на те, що паливо дизельне, на яке слідчий просить накласти арешт, було придбане МПП «Ірена» в ТОВ «Прикарпатзахідтрнас», та таке має паспорт якості №146, в якому наявна інформація про дату його виготовлення, відібрання проб, проведення лабораторних випробувань та їх результати, якісні та кількісні характеристики пального. Окрім цього, зазначає, що оскільки в ході проведення обшуку з паливо-роздавального пістолета із бочки з пальним було відібрано взірці нафтопродуктів в кількості 2 л, про що зазначено в протоколі обшуку, така кількість палива є достатньою для проведення експертиз, відтак підстав на накладення арешту немає. Вважає, що оскільки санкцією ст. 204 КК України не перебачено конфіскацію засобів, якими перевозились підакцизні товари, жодної майнової шкоди розслідуваним кримінальним правопорушенням не заподіяно, відтак, транспортний засіб та напівпричіп жодного доказового значення для даного кримінального провадження не мають та не є необхідними для проведення експертних досліджень. А тому, відсутня потреба в арешті, оскільки накладення арешту на це майно не виконує тих завдань, що передбачені в ст. 170 КПК України.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав з підстав, що викладені у такому, просив клопотання задовольнити.

Представник власника майна ОСОБА_4 у судовому засіданні клопотання заперечила, просила відмовити у задоволенні клопотання про арешт майна.

Слідчий суддя, заслухавши учасників розгляд, дослідивши матеріали клопотання, вважає, що таке не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, за фактом незаконного збуту фальсифікованих підакцизних товарів нафтопродуктів (дизельного палива) невстановленими особами на території Червоноградського спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель ВП «Спецуправління» - ДП «Львіввугілля», що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Червоноград, вул. Промислова, 5, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018140000000100 від 28.03.2018.

Так, під час досудового розслідування 02.08.2008 проведено обшук автозаправної станції, розташованої на вищезазначеній території, в ході якого, серед іншого, виявлено та вилучено, спеціалізований напівпричеп цистерни марки «ТRAILOR» модель «S 383 EL», д.н.з. НОМЕР_1 , який належить на праві власності МПП «Ірена» із вмістом підакцизних товарів (дизельного пального), зі слів ОСОБА_6 в кількості 7110 л, та свідоцтво CXT 825069 про реєстрацію спеціалізованого напівпричепа цистерни марки «ТRAILOR» модель «S 383 EL» д.н.з. НОМЕР_1 № НОМЕР_2 . Постановою від 03.08.2018 такі визнані речовими доказами у вищевказаному кримінальному провадженні.

Згідно з ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження (абз. 2 ч. 1 ст. 170 КПК України).

Арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів. У даному випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 цього Кодексу (ч.ч. 2, 3 ст.170 КПК України).

Виходячи з приписів ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, що можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок кримінального правопорушення.

З клопотання про арешт майна встановлено, що такий арешт необхідний з метою збереження речових доказів та для отримання можливості проведення в подальшому всіх необхідних слідчих (розшукових) дій, проведення певних експертних досліджень та забезпечення можливості притягнення винних осіб до відповідальності, в тому числі встановлення участі службових осіб МПП «Ірена» у незаконному придбанні з метою збуту, зберіганні та транспортуванні з метою збуту виявлених незаконно виготовлених підакцизних товарів (дизельного пального).

Разом з тим, як вбачається з наданого представником власника майна паспорта якості №146, виданого 21.05.2018 ТОВ «Прикарпатзахідтранс», придбане МПП «Ірена» паливо є паливом дизельним Євро та таке не містить металовмісних присадок, метилових ефірів жирних кислот, належить до сорту С, 5 екологічний клас дизельного палива (ДТ-Л-К5), відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015, EN 590:2013; маркування, транспортуванню, зберігання - згідно ДСТУ 4454:2005.

Як вбачається з протоколу обшуку, під час проведення обшуку для проведення експертних досліджень із спеціалізованого напівпричепа цистерни були відібрані взірці вказаного дизельного палива у кількості 2 л.

Окрім цього, встановлено, що на підставі укладених МПП «Ірена» договорів поставки нафтопродуктів вказане паливо 02.02.2018 було поставлене і іншим суб`єктам господарювання, серед яких, ФГ «Улар», фермерське господарство ОСОБА_9 , ТзОВ «Бетонбуд», ТзОВ «Вітан», ПФ «Білаки», ТзОВ «МГ СІГМА», ТзОВ Ліра-Транс», ФО ОСОБА_10 тощо.

Згідно з товарно-транспортною накладною на відпуск нафтопродуктів (нафти) №02/08/18-479 від 02.08.2018 МПП «Ірена» мала поставити дизельне паливо в об`ємі 7110 л на ТзОВ «Агроінвест», однак, у зв`язку з вилученням транспортного засобу марки «DAF» модель «FT XF 95.480», д.н.з. НОМЕР_3 , напівпричепа-цистерни марки «ТRAILOR» модель «S 383 EL», д.н.з. НОМЕР_1 , та дизельного паливо у кількості 7110 л, таке не було поставлено.

Відповідно до ч.2 ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати, зокрема: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Частиною 1 ст. 173 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.

В поданомуклопотанні слідчийзазначає,що спеціалізований напівпричіп цистерна із вмістом пального, що належить згідно свідоцтва про реєстрацію МПП «Ірена», яким перевозились незаконно виготовлені підакцизні товари (дизельне пальне), був знаряддя та засобом вчинення кримінального правопорушення, пов`язаного із транспортуванням з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів дизельного пального.

Зі змісту ст. 204 КК України вбачається, що основним безпосереднім об`єктом злочину є запроваджений з метою захисту системи оподаткування порядок виробництва та обігу підакцизних товарів. Для застосування ч. 1 ст. 204 КК України необхідно встановити, що підакцизні товари як предмет передбаченого цією нормою злочину були виготовлені незаконно.

Разом з тим, в ході розгляду клопотання встановлено, що в МПП «Ірена» наявні документи, що стосуються вилученого пального, зокрема договори поставки нафтопродуктів, укладені з суб`єктами господарювання, товарно-транспортні накладні на відпуск нафтопродуктів, рахунки-фактури та видаткові накладні, а також паспорт якості дизельного палива №146. Жодних даних, що дизельне пальне, яке постачало МПП «Ірена», незаконно виготовлене, клопотання не містить. Окрім цього, слідчим не надано жодних належним доказів, що вилучене майно, яке належить МПП «Ірена» містить ознаки речових доказів.

З огляду на те, що слідчим не надано даних, що вилучене майно, на яке він просить накласти арешт, є предметом, засобом чи знаряддям вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України, а також враховуючи, що застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження може призвести до порушення прав МПП «Ірена» та третіх осіб, відтак в задоволенні клопотання слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 98,170-173,372,395 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в :

В задоволенні клопотання старшого слідчого першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018140000000100 від 28.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України, - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Львівської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складено 13.08.2018.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСихівський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення13.08.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу75837469
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —464/4226/18

Вирок від 31.08.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Горбань О. Ю.

Ухвала від 27.08.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Горбань О. Ю.

Ухвала від 13.08.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

Ухвала від 10.08.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

Ухвала від 27.07.2018

Кримінальне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні