Ухвала
від 14.08.2018 по справі 911/1535/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"14" серпня 2018 р.           м. Київ Справа № 911/1535/18

за позовом          товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Пошта», м. Полтава,

до відповідача          товариства з обмеженою відповідальністю «Завод Харчових Інгредієнтів» м. Бориспіль,

про          стягнення 11 572,55 грн.

Суддя                    О.В. Конюх

без виклику представників сторін

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

ухвалою від 16.07.2018 відкрито провадження у справі №911/1535/18 за позовом ТОВ «Нова Пошта» до ТОВ «Завод Харчових Інгредієнтів» про стягнення вартості послуг за договором №117983 про надання послуг з організації перевезення відправлень від 05.07.2016 в сумі 11 572,55 грн. (з врахуванням пені, процентів річних та інфляційних втрат) та судового збору, постановлено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику та повідомлення учасників справи.

07.08.2018 від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву від 01.08.2018 №01/08-2018, в якому відповідач твердить про відсутність узгодженої заборгованості перед позивачем за спірним договором, заявляє клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін та просить суд витребувати у позивача докази фактичного прийняття від відповідача вантажів, вказаних у наданих актах здачі-приймання робіт (надання послуг) та здійснення їх відправки за вказаними адресами, в т.ч. заявки-квитанції (інші дані) на відправку вантажів, в яких вказані всі дані по тій чи іншій відправці, в т.ч. ПІБ представника відправника чи отримувача вантажу, їх контактні номери телефонів, опис вантажу та його якостей, вартість вантажу, вартість послуги по його відправці тощо.

Розглянувши клопотання відповідача про витребування доказів, суд відмовляє у його задоволенні у заявку із невідповідністю вимогам ст. 81 ГПК України.

Відповідно до частин 3, 4 ст.13 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій

Згідно до частин 1, 3 с. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідачем до відзиву не подано жодних доказів на підтвердження обставин, зазначених у відзиві (багаторазові звернення до позивача щодо розбіжностей по актам, щодо завищення вартості послуг, завищення ваги вантажу тощо).

Натомість відповідач просить суд витребувати докази у позивача.

Згідно частини 1 ст. 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно до ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується;

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;

5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази

Заявляючи клопотання про витребування доказів у позивача, відповідач жодним чином не обґрунтовує неможливість подати ці докази самостійно, не зазначає, які заходи ним вживалися для отримання цих доказів.

Крім того, відповідач просить суд витребувати у позивача заявки-квитанції (не зазначаючи за якими саме відправленнями), які договором між сторонами не передбачені.

Так, згідно пункту 2.5 Договору, прийняття експедитором відправлення оформлюється експрес-накладною, у якій зазначаються такі відомості: тип послуги, інформація про відправника, інформація про одержувача, інформація про кількість вантажних місць, вага відправлення, оголошена вартість відправлення, опис вмісту відправлення, платник послуг, форма розрахунку, розрахункові строки доставки відправлення, інформація про додаткові послуги/сервіси, вартість послуг експедитора. При цьому відповідно до пункту 3.3.2 Договору, заповнення експрес-накладної є обов'язком замовника.

За таких обставин клопотання відповідача про витребування доказів задоволенню не підлягає.

Згідно до частин 5, 6, 7 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:

предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.

Розглянувши клопотання відповідача про розгляд справи в судовому засіданні, суд вважає за можливе його задовольнити та призначити розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 13, 14, 74, 81, 234, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання відповідача про витребування доказів залишити без задоволення.

2. Клопотання відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін задовольнити.

3. Призначити розгляд справи № 911/1535/18 в судовому засіданні на 11.09.18 о 12:30. в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Симона Петлюри, 16/108)

4. Повідомити учасників справи про судове засідання.

5. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                     О.В. Конюх

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення14.08.2018
Оприлюднено16.08.2018
Номер документу75846292
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1535/18

Ухвала від 11.09.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Конюх О.В.

Ухвала від 14.08.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Конюх О.В.

Ухвала від 16.07.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Конюх О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні