ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 серпня 2018 рокум. ПолтаваСправа № 1640/2721/18
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Єресько Л.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Сканмікс - Україна" до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправним та скасування припису,
В С Т А Н О В И В:
07 серпня 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Сканмікс - Україна" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Держпраці у Полтавській області , в якій просить визнати протиправним та скасувати припис від 11.06.2018 № ПЛ1076/152/АВ/П про усунення виявлених порушень.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За приписами частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
В ході з'ясування питання, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, судом встановлено наступне.
Відповідно до частини 2 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Дана позовна заява підписана адвокатом ОСОБА_1 як представником позивача.
На підтвердження повноважень додано копії договору - доручення про надання правової допомоги від 10.04.2018, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Сканмікс Україна" та адвокатом ОСОБА_1, свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю № 578, посвідчення адвоката України.
За змістом частини 4 статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим Законом України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Таким чином до позовної заяви не додано документа на підтвердження повноважень особи, яка підписала позовну заяву.
Отже не додержано вимоги частини 2 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
При цьому за змістом частини 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідчені копії, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Також частинами 4 та 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідність копії документа оригіналу здійснюється шляхом проставлення відмітки про засвідчення копії документа, які складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади (за наявності), особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
При цьому документ, копії якого мають більше ніж 1 аркуш, нумерується, та або засвідчується поаркушно або прошивається із проставлянням відміток про засвідчення копії та відмітки Всього в копії _____ арк. .
Всупереч наведеним положенням процесуального закону позивачами до адміністративного позову на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, додано ксерокопії документів: акта інспекційного відвідування № ПЛ1076/152 /АВ від 04.06.2018 (засвідчено лише першу та останню сторінку), акту перевірки ГУ ДФС у Полтавській області від 02.05.2018 № 544/16-31-14-08-08/31034804 (засвідчено лише останню сторінку), які не засвідчені належним чином.
Отже, позовна заява не відповідає вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Сканмікс - Україна" до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправним та скасування припису залишити без руху.
Встановити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду:
- оригіналу або засвідченої у визначеному законом порядку копії документа, що підтверджує повноваження особи, якою підписано позовну заяву (довіреність або ордер;
- засвідчені належним чином копії документів, доданих до позовної заяви: акту інспекційного відвідування № ПЛ1076/152 /АВ від 04.06.2018, акту перевірки ГУ ДФС у Полтавській області від 02.05.2018 № 544/16-31-14-08-08/31034804) (в тому числі засвідчені учасником справи у разі знаходження у нього оригіналу доказу шляхом проставлення відмітки про засвідчення копії документа, які складають зі слів "Згідно з оригіналом", особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії).
Роз'яснити позивачу та його адвокату що у разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, які подала позовну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Л.О. Єресько
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2018 |
Оприлюднено | 14.08.2018 |
Номер документу | 75848031 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Л.О. Єресько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні