Рішення
від 08.08.2018 по справі 381/2253/18
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua


2-о/381/54/18

381/2253/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2018 року Фастівський міськрайонний суд Київської області у складі головуючого судді Чернишової Є.Ю., за участі секретаря Пруднікової П.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Пилипівська сільська рада Фастівського району Київської області про встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИВ:

10 липня 2018 року ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту постійно проживання зі спадкодавицею - ОСОБА_2 на час відкриття спадщини - ІНФОРМАЦІЯ_1 року за адресою: АДРЕСА_1.

Свої вимоги заявниця обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_2, після смерті якої відкрилась спадщина на належне їй майно. Заявниця у визначений строк в 6 місяців заяви про прийняття спадщини подано не було, оскільки на час відкриття спадщини вона постійно проживала разом зі спадкодавцем за вказано адресою. З метою реалізації свого права на спадщину заявниця звернулася до нотаріальної контори, проте отримала відповідь, що нею не підтверджено належним чином факт постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, оскільки ОСОБА_1 зареєстрована в м.Києві.

На підставі зазначеного заявниця вимушена звернутись до суду, оскільки встановлення зазначеного факту є необхідним для отримання свідоцтва про право на спадщину.

Ухвалою судді від 11 липня 2018 року провадження у справі було відкрито та справу призначено до судового розгляду на 08 серпня 2018 року в порядку окремого провадження.

В судове засідання заявниця не з'явилась, через канцелярію суду надала заяву, відповідно до якої заявлені вимоги підтримує в повному обсязі, просить розглядати справу без її участі.

Заінтересована особа в судове засідання не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, представник надав до суду заяву, відповідно до якої просив справу слухати при відсутності представника сільської ради та ухвалити рішення згідно закону.

Дослідивши письмові докази по справі суд вважає, що заяву слід задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим ІНФОРМАЦІЯ_1 року виконавчим комітетом Пилипівської сільської ради Фастівського району Київської області, серія НОМЕР_2 /а.с.7/.

Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно.

Відповідно до довідки для прийняття спадщини від 27.10.2017 року, наданої Пилипівською сільської ради, ОСОБА_2 на день своєї смерті була зареєстрована в АДРЕСА_1, інших осіб у будинку зареєстровано не було, у шлюбі не перебувала, має дочку ОСОБА_1, яка мешкає в м.Києві /а.с.8/

Згідно довідки Пилипівської сільської ради № 30 від 09.02.2018 року ОСОБА_1 не зареєстрована, але постійно проживає за адресою: АДРЕСА_1 /а.с.12/

Згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ст. 315 ЦПК України, факти, що мають юридичне значення встановлюються судом, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Абзацом 1 пункту 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення встановлено, що відповідно до статей 255, 271 ЦПК України в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто, від них залежать виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

Для визначення юридичного характеру факту потрібно з'ясувати мету встановлення, оскільки один і той самий факт для певних осіб і для певної мети може мати юридичне значення, а для інших осіб та для іншої мети - ні.

Пунктом 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 № 7 Про судову практику у справах про спадкування , роз'яснено, якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв'язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Встановлення факту постійного проживання заявнику необхідно для отримання в органах нотаріату свідоцтва про право на спадщину після смерті спадкодавця.

Факт постійного проживання заявника разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини підтверджується довідкою Пилипівської сільської ради за № 300 від 17.11.2014 року, відповідно до якої ОСОБА_1 проживала разом зі своєю матір'ю ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, поховала її за власні кошти /а.с.9/.

Приймаючи до уваги, що заявниця позбавлена можливості у здійсненні права на спадкування в інший шлях, крім встановлення у судовому порядку факту постійного проживання зі спадкодавцем, суд вважає необхідним задовольнити заяву, встановити факт постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Таким чином, вимоги заявниці є доведеними та обґрунтованими.

Керуючись ст. ст. 4, 12, 81, 265, 315 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_4, проживає: АДРЕСА_1, РНОКПП: НОМЕР_1), заінтересована особа - Пилипівська сільська рада Фастівського району Київської області (ЄДРПОУ 04360008, Київська обл., Фастівський р-н, с. Пилипівка, вул.. Святомихайлівська, 44-А) про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.

Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1, із спадкодавцем ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на час відкриття спадщини - ІНФОРМАЦІЯ_1 року за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області шляхом подачі апеляційної скарги через Фастівський міськрайонний суд Київської області за правилами, встановленими в ст. ст. 354-356 ЦПК України відповідно, з урахуванням положень п. 15.5 ч. 1 розд. VII Перехідні положення цього Кодексу.

Суддя Є.Ю.Чернишова

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення08.08.2018
Оприлюднено15.08.2018
Номер документу75857762
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —381/2253/18

Рішення від 08.08.2018

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Чернишова Є. Ю.

Ухвала від 11.07.2018

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Чернишова Є. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні