Рішення
від 13.08.2018 по справі 564/1623/18
КОСТОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 564/1623/18

13 серпня 2018 року м. Костопіль

Костопільський районний суд Рівненської області в складі:

головуючий суддя Олійник П.В.

секретар судового засідання Рубельський О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Костопільського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Звіздівської сільської ради Костопільського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Костопільського районного суду Рівненської області з позовом до Звіздівської сільської ради Костопільського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

В обґрунтування позовних вимог, вказує на те, що після смерті його матері, ОСОБА_2, відкрилася спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1 та на земельні ділянки площею 0,25 га та 1,84 га, які розташовані на території Звіздівської сільської ради Костопільського району Рівненської області. За життя ОСОБА_2 заповіт складено не було. Звернутись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини у встановлені строки не встиг, через важкий стан здоров'я, внаслідок загострення хвороби, яку вимушений був лікувати за кордоном.

Позивач в судове засідання не з'явився. Подав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Звернувся до суду з заявою про розгляд справи у відсутності представника сільської ради, не заперечує проти визначення позивачу додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про можливість вирішення справи на підставі наявних у ній даних, доказів та постановити заочне рішення.

Суд, всебічно та неупереджено дослідивши матеріали справи та надані докази, приходить до наступного висновку.

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, про що складено відповідний актовий запис за №26.

З свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 21.02.1962 року вбачається, що ОСОБА_2 була матір'ю позивача.

Згідно свідоцтва про право власності від 26.09.2006 року, виданого на підставі рішення виконавчого комітету Звіздівської сільської ради від 21.12.2005 року ОСОБА_2 належав на праві приватної власності житловий будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1.

Згідно державних актів серії НОМЕР_4 від 06.11.2003 зареєстрований за №368, серії НОМЕР_5 від 06.11.2003 зареєстрований за №35, ОСОБА_2 є власником земельних ділянок площею 0,25 га та 1,84 га, відповідно, які розташовані на території Звіздівської сільської ради Костопільського району Рівненської області.

Згідно довідки №627 виданої 04.06.2018 року Звіздівською сільською радою Костопільського району Рівненської області, ОСОБА_2 на день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1, проживала одна і була зареєстрована за адресою АДРЕСА_1.

Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ст.1272 ЦК України, якщо спадкоємець пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, він має право звернутися до суду з позовом про додатковий строк для прийняття спадщини.

Згідно п.24 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30 травня 2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування" особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини.

Так, з наявних у матеріалах справи доказів та обставин, зазначених у позовній заяві, вбачається, що позивач, ОСОБА_1, пропустив строк звернення із заявою про прийняття спадщини в нотаріальну контору з поважних причин.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що є всі підстави для надання позивачу додаткового строку для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини та задоволення позову.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 43, 49, 142, 200, 206, 211, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273, 280-284, 352, 354 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Звіздівської сільської ради Костопільського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Надати ОСОБА_1, 1962 року народження, додатковий строк тривалістю три місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Заочне рішення може бути переглянуте Костопільським районний судом за письмовою заявою відповідача, шляхом подачі заяви про перегляд заочного рішення протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущенного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Рівненської області через Костопільський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Позивач:

ОСОБА_1, проживає за адресою: АДРЕСА_2, ІПН:НОМЕР_1.

Відповідач:

Звіздівська сільська рада Костопільського району Рівненської області, місце знаходження: вул. І.Франка, 24, с. Звіздівка, Костопільського району, Рівненської області, код ЄДРПОУ 04386189.

СуддяП. В. Олійник

СудКостопільський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення13.08.2018
Оприлюднено15.08.2018
Номер документу75861034
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —564/1623/18

Рішення від 13.08.2018

Цивільне

Костопільський районний суд Рівненської області

Олійник П. В.

Ухвала від 10.07.2018

Цивільне

Костопільський районний суд Рівненської області

Олійник П. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні