Ухвала
від 14.08.2018 по справі 757/39121/18-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/39121/18-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 серпня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у місті Києві клопотання прокурора четвертого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В:

До провадження слідчого судді надійшло вказане клопотання прокурора, про накладення арешту на суми ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ).

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що управлінням з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42017000000002986 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України.

В судове засідання прокурор не з`явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд вказаного клопотання у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

На підставі ч. 2 ст.172КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності власника майна, з огляду на те, що це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання та дослідивши матеріали надані в його обґрунтування, приходить до наступного висновку.

Прокурор у своєму клопотанні вказує, що невстановлені особи створили суб`єкти підприємницької діяльності (юридичні особи) серед яких ТОВ«Спец-Альянс Груп» (код 41163865), ТОВ «Оліс Строй» (код 41612804), ТОВ«Шелтон Груп» (код 41108212), ТОВ «Трексес Пром» (код 41537999), ТОВ «Ді Ес Пі Компані» (код 41415508), ТОВ «Авуар Торг» (код 41472786), ТОВ «Ідмар Груп» (код 41626089), ТОВ «Ін-Корд» (код 41527908), ТОВ «Індтрі» (код 41674944), ТОВ «Проліт Груп» (код 41675047), ТОВ «Сларда» (код 41585818), ТОВ «Кенлюкс» (код 41178410), ТОВ «Ексіма Пром» (код 41243285), ТОВ «Дантрейд Плюс» (код 41610021), ТОВ «Албо Плюс» (код 41625326) та ТОВ «Лормікс» (код 41626136) з метою прикриття незаконної діяльності, а саме: здійснення безтоварних операцій з метою надання можливості підприємствам реального сектору економіки безпідставно зменшити суму податків яка підлягає до сплати.

В ході оглядів встановлено відсутність вказаних підприємств за податковими адресами. Крім того з метою вручення повісток керівникам вказаних підприємств були здійснені дзвінки за телефонами вказаними в реєстраційних даних та виявлено що телефони заходяться поза зоною досяжності (вимкнені).

Згідно Єдиного реєстру податкових накладних ТОВ «Спец-Альянс Груп», ТОВ «Оліс Строй», ТОВ «Шелтон Груп», ТОВ «Трексес Пром», ТОВ «Ді Ес Пі Компані», ТОВ «Авуар Торг», ТОВ «Ідмар Груп», ТОВ «Ін-Корд», ТОВ «Індтрі», ТОВ «Проліт Груп», ТОВ «Сларда», ТОВ «Кенлюкс», ТОВ «Ексіма Пром», ТОВ «Дантрейд Плюс», ТОВ «Албо Плюс» та ТОВ «Лормікс» мають обліковані суми ліміту ПДВ, що фактично свідчить про те, що частина товару нібито зберігається на складах.

Таким чином невстановлені досудовим розслідуванням особи, незаконно формують податковий кредит з ПДВ вигодонабувачам з числа підприємств реального сектору економіки, за рахунок використання в ланцюгу постачання підприємств з ознаками «фіктивності» таких як ТОВ «Спец-Альянс Груп», ТОВ «Оліс Строй», ТОВ «Шелтон Груп», ТОВ «Трексес Пром», ТОВ «Ді Ес Пі Компані», ТОВ «Авуар Торг», ТОВ «Ідмар Груп», ТОВ «Ін-Корд», ТОВ «Індтрі», ТОВ «Проліт Груп», ТОВ «Сларда», ТОВ «Кенлюкс», ТОВ «Ексіма Пром», ТОВ «Дантрейд Плюс», ТОВ «Албо Плюс» та ТОВ «Лормікс» та підміни номенклатури товарів.

Згідно інформації бази даних «Архів електронної звітності СЕА ПДВ», на спеціальних рахунках з ПДВ перерахованих суб`єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності, відкритих у Держказначействі України сума лімітів податкового кредиту в подальшому може бути використана для надання безпідставного податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки.

Враховуючи вищевикладене, є всі підстави вважати, що суми ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ): ТОВ «Спец-Альянс Груп», ТОВ «Оліс Строй», ТОВ «Шелтон Груп», ТОВ «Трексес Пром», ТОВ «Ді Ес Пі Компані», ТОВ «Авуар Торг», ТОВ «Ідмар Груп», ТОВ «Ін-Корд», ТОВ «Індтрі», ТОВ «Проліт Груп», ТОВ «Сларда», ТОВ «Кенлюкс», ТОВ «Ексіма Пром», ТОВ «Дантрейд Плюс», ТОВ «Албо Плюс» та ТОВ «Лормікс», на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, є предметом протиправної діяльності, отримана внаслідок проведення незаконної діяльності та може бути використана для надання безпідставного податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки, що надасть змогу останнім, ухилитись від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку на суму понад 24 млн. грн., тобто у особливо великих розмірах, і унеможливить відшкодування шкоди державі та встановлення причетних до злочину осіб.

Орган досудового розслідування вважає, що в матеріалах кримінального провадження наявна справжня потреба в накладенні арешту на суму ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ), оскільки означене майно, відповідає критеріям ст. 167 КПК України, а саме воно є предметом кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, відомості про які внесено до ЄРДР, тобто є такими, на які спрямоване кримінальне правопорушення.

Постановою старшого слідчого в ОВС першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 від 09 серпня 2018 року зазначена у клопотанні сума ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ) визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.

Статтею 170КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Згідно з ч. 10 ст.170КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном може бути застосована лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Окрім того, відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання прокурора про арешт вказаного майна, яке не було тимчасово вилучене, необхідно розглядати без повідомлення підозрюваного, іншого власника майна, їх захисників, представників чи законних представників, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Згідно ч.2ст.173КПК України,при вирішенніпитання проарешт майнаслідчий суддя,суд повиненвраховувати: 1)правову підставудля арештумайна; 2)можливість використаннямайна якдоказу укримінальному провадженні(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом1частини другоїстатті 170цього Кодексу); 3)наявність обґрунтованоїпідозри увчиненні особоюкримінального правопорушенняабо суспільнонебезпечного діяння,що підпадаєпід ознакидіяння,передбаченого закономУкраїни прокримінальну відповідальність(якщоарешт майнанакладається увипадках,передбачених пунктами3,4частини другоїстатті 170цього Кодексу); 3-1)можливість спеціальноїконфіскації майна(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом2частини другоїстатті 170цього Кодексу); 4)розмір шкоди,завданої кримінальнимправопорушенням,неправомірної вигоди,яка отриманаюридичною особою(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом4частини другоїстатті 170цього Кодексу); 5)розумність таспіврозмірність обмеженняправа власностізавданням кримінальногопровадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовано, дійшов до висновку про те, що зазначене в клопотанні прокурора майно, на яке він просить накласти арешт, з метою збереження речових доказів є доцільним, а отже, клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 98, 130, 132, 170-175, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на суму ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ) по: ТОВ«Спец-Альянс Груп» (код 41163865), ТОВ «Оліс Строй» (код 41612804), ТОВ«Шелтон Груп» (код 41108212), ТОВ «Трексес Пром» (код 41537999), ТОВ «Ді Ес Пі Компані» (код 41415508), ТОВ «Авуар Торг» (код 41472786), ТОВ «Ідмар Груп» (код 41626089), ТОВ «Ін-Корд» (код 41527908), ТОВ «Індтрі» (код 41674944), ТОВ «Проліт Груп» (код 41675047), ТОВ «Сларда» (код 41585818), ТОВ «Кенлюкс» (код 41178410), ТОВ «Ексіма Пром» (код 41243285), ТОВ «Дантрейд Плюс» (код 41610021), ТОВ «Албо Плюс» (код 41625326) та ТОВ «Лормікс» (код 41626136), на яку вказані платники мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Заборонити службовим особам та працівникам вищевказаних юридичних та фізичних осіб, їх представникам та іншим особам за дорученням використовувати або будь-яким чином відчужувати вищезазначене майно.

Роз`яснити власникам майна, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна, право заявити клопотання в порядкуст. 174 КПК України, про скасування арешту майна повністю або частково до слідчого судді Печерського районного суду міста Києва.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду міста Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.08.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу75866739
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/39121/18-к

Ухвала від 14.08.2018

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Писанець В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні