Рішення
від 13.08.2018 по справі 444/2944/17
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/2944/17

Провадження № 2-о/444/14/2018

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2018 року Жовківський районний суд Львівської області у складі :

головуючого судді Мікула В. Є.,

секретар судового засідання Савчук Г.В.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Жовква Львівської області цивільну справу за заявою Потелицької сільської ради Жовківського району, заінтересована особа : Жовківська державна нотаріальна контора про визнання спадщини відумерлою,-

ВСТАНОВИВ :

До Жовківського районного суду Львівської області із заявою звернулась Потелицька сільська рада Жовківського району Львівської області про визнання спадщини відумерлою, мотивуючи заявлені вимоги тим, що 08 грудня 1997 року помер ОСОБА_1. У власності померлого залишилися земельний пай цільове призначення якого ведення товарного сільськогосподарського виробництва , (сертифікат на право приватної власності на землю (середню земельну частку) серія ЛВ № 6-155-689 реєстраційний номер 584, від 07.07.1997 року розташований на території Потелицької сільської ради Жовківського району Львівської області. Зазначають, що спадкоємців за законом та заповітом у померлого немає.

Представник заявника в судове засідання не з явився, однак подав на адресу суду клопотання в якому просить розглядати дану справу у його відсутності. Окрім цього вказав, що подану заяву підтримує.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не прибув, однак на адресу суду подав листа в якому просить розгляд справи проводити без участі їх представника. Окрім цього вказав, що заперечень щодо заявлених вимог у нього немає.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України, - кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно із ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Статтею 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках.

Судом встановлено, що 08 грудня 1997 року помер ОСОБА_1.

З матеріалів справи вбачається, що у власності померлого залишилися земельний пай цільове призначення якого ведення товарного сільськогосподарського виробництва , (сертифікат на право приватної власності на землю (середню земельну частку) серія ЛВ № 6-155-689 реєстраційний номер 584, від 07.07.1997 року розташований на території Потелицької сільської ради Жовківського району Львівської області.

Окрім цього з матеріалів справи вбачається, що спадкоємців за законом та заповітом у померлого немає.

ОСОБА_1 особа має право на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання (ч. 1 ст. 15 ЦК України ).

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України , органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов"язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 14 Конституції України встановлено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. У зв язку з цим своєчасне оформлення правового статусу земельних ділянок має загальнодержавне значення.

Згідно статті 274 ЦПК України , в редакції Закону, що діяла на момент звернення заявника з даною заявою, заява про визнання спадщини відумерлою у випадках, встановлених Цивільним кодексом України , подається до суду органом місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Ст. 334 ЦПК України , в редакції Закону, що діяла на момент розгляду даної заяви, заява про визнання спадщини відумерлою у випадках, встановлених Цивільним кодексом України , подається до суду за місцем відкриття спадщини або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини.

Згідно з ч. 1 ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Як вбачається з довідки виданої Потелицькою сільською радою Львівської області від 23.02.2018 року, про те, що ОСОБА_1 до дня смерті проживав та був зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1 по вул. Центральна Жовківського району Львівської області.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу ).

Днем смерті ОСОБА_1 є місяць грудень 1997 року.

Відповідно до ч. 1-3 ст. 1277 ЦК України , у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Згідно з ч. 1 ст. 60 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 року № 280/97-ВР спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 338 ЦПК України , суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.

Враховуючи той факт, що, спадкова справа після смерті ОСОБА_1Ф не заводилась, спадкоємці з заявами про прийняття спадщини не зверталися, так само як і не звертались будь-які особи до Потелицької сільської ради Жовківського району Львівської області за охороною спадкового майна, та пройшло більше одного року з моменту відкриття спадщини, тому суд приходить до висновку про необхідність визнання вищезазначеної земельної ділянки відумерлою спадщиною та передачі її у власність територіальній громаді Потелицької сільської ради Жовківського району Львівської області.

Керуючись ст.ст.4,6,7,12,13,76-83,89,95,229,258-259,263,264,268,273,294,334-338,354,355, п.п. 9, 15.5Перехідних положень ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ :

Заяву задоволити.

Визнати спадщину померлого ОСОБА_1, останнє місце проживання - с. Потелич, вул. Центральна № 157 Жовківський район Львівська область - відумерлою.

Передати майно померлого, яке складається з земельного паю (сертифікат на право приватної власності на землю (середню земельну частку) серія ЛВ № 6-155-689 реєстраційний номер 584 від 07.07.1997 року розташованого на території Потелицької сільської ради Жовківського району Львівської області, як відумерлу спадщину, у власність територіальної громади села Потелич Жовківського району Львівської області в особі Потелицької сільської ради.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області з врахуванням п.15.5 Прикінцевих та Перехідних положень ЦПК України (в редакції станом на 15.12.2017 року).

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Мікула В. Є.

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення13.08.2018
Оприлюднено16.08.2018
Номер документу75879773
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —444/2944/17

Рішення від 13.08.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

Ухвала від 07.06.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

Ухвала від 02.04.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

Ухвала від 10.01.2018

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

Ухвала від 18.12.2017

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні