ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"15" серпня 2018 р. Справа № 924/438/18
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Вибодовського О.Д. при секретарі судового засідання Сорока Д.В., розглянувши матеріали
за позовом Акціонерного товариства "Хмельницькобленерго" в особі Кам'янець-Подільського міського РЕМ, м.Кам"янець-Подільський
до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Дронго", с. Довжок, Кам'янець-Подільського району
про стягнення 261 587,30 грн.
Представники сторін: не з'явились
ВСТАНОВИВ:
Суть:
Позивач ОСОБА_2 товариство "Хмельницькобленерго" за дорученням якого діє Кам'янець-Подільський міський РЕМ, м.Кам"янець-Подільський звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Дронго", с.Довжок, Кам'янець-Подільського району на свою користь заборгованість по акту в загальній сумі 261 587,30 грн.
Ухвалою суду від 31.05.2018р. відкрито провадження у справі №924/438/18. Дану справу постановлено розглядати за правилами загального позовного провадження. Сторони про час і місце проведення судового засідання повідомленні належним чином. Копії ухвал про порушення провадження у справі сторонам направленні рекомендованими листами.
Розгляд справи неодноразово відкладався через неявку в засідання представника відповідача.
В судове засідання представник позивача не з"явився, однак у попередньому судовому засіданні позовні вимоги підтримав та наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився, вимог ухвали суду від 31.05.2018р. та 19.06.2018р. не виконав, правом участі свого представника під час судового розгляду справи не скористався, відзиву на позов не подав, причин не повідомив. Ухвали суду по даній справі, надіслана на його адресу, зазначену у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повернулася до суду із відміткою "за зазначеною адресою не проживає".
Ст. 202 ГПК України передбачає, що суд може розглядати справу за відсутності учасника справи, якщо його було належно повідомлено, проте, він не повідомив про причин неявки або така неявка є повторною.
Відповідно ст.13 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
На адресу суду від позивача надійшла заява про уточнення назви позивача, а саме акціонерне товариство "Хмельницькобленерго" в особі Кам'янець-Подільського міського РЕМ, яка судом приймається.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи по суті, суд встановив:
20 грудня 2004 року між позивачем АТ ЕК „Хмельницькобленерго» , в особі начальника Кам'янець-Подільського міського РЕМ м. Кам'янець - Подільський ОСОБА_3В та товариством з обмеженою відповідальністю "Дронго", с. Довжок, Кам'янець-Подільського району, укладено договір №784 про постачання електричної енергії юридичним та фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності.
Відповідно до п.1.1 договору, постачальник електричної енергії здійснює передачу та постачання електричної енергії споживачу, а споживач оплачує постачальнику споживу електроенергію та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору та додатками до договору, що є його невід'ємними частинами.
Розділом 2 договору сторони встановили зобов'язання сторін.
Відповідно до п. 2.1 сторони погодили , що під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені договором, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та іншими нормативними документами.
Постачальник зобов'язується виконувати умови цього договору, постачати споживачу електроенергію, як різновид товару: в обсягах, визначених умовами даного договору, додатками №1 „Об'єм постачання електричної енергії та потужності» та вимог додатка №5 „ОСОБА_4 розмежування балансової належності електромереж» . (пункти 2.2.1-2.1.3 договору).
П.2.2.4. договору №784 передбачено, що споживач зобов'язується оплачувати постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами даного договору. Відшкодовувати збитки, завдані постачальнику внаслідок порушення умов цього договору та ПКЕЕ.
Договором передбачено, що при виконанні умов цього Договору, а також при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов'язуються керуватися Правилами користування електричною енергією та діючими нормативними актами України (р. 2 Договору).
Розділом 4.3 Договору №784 передбачено відповідальність Споживача, а саме (п.4.3.3): Споживач сплачує Постачальнику вартість електроенергії, розраховану, виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання (згідно з методикою, затвердженою НКРЕ України), у разі таких дій Споживача:
за самовільне внесення змін у схеми обліку електроенергії,
за пошкодження засобів облікуелектроенергії та колах обліку, втручання в їх роботу, відсутність, (пошкодження) пломб на засобах обліку електроенергії,
за самовільне підключення до електромережі у разі відключення Постачальником Споживача за несвоєчасну оплату та інші порушення ПКЕЕ,
за споживання електроенергії поза засобами обліку,
інших умов, визначених методичними рекомендаціями НКРЕ.
Додатком 2 до договору №784 від 20.12.2004року встановлено перелік місць установки електролічильників та використання тарифів, по яких проводиться розрахунок за відпущену електроенергію.
Додатком 5 до договору №784 від 20.12.2004року встановлено акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін.
Пунктом 8.1 Договору №784 встановлено, що розрахунковий період споживання та оплати за електроенергію визначається календарним місяцем.
Споживач самостійно здійснює повну поточну оплату вартості обсягу електричної енергії, згідно Додатку №1 з врахуванням очікуваного споживання електроенергії за розрахунковий період у відповідності: до 1 числа розрахункового періоду 100% від договірної величини споживання електроенергії розрахункового періоду.
Однак, відповідач допустив порушення умов договору №784, внаслідок чого по платежах станом на 01.05.2018 року утворилась заборгованість.
27 квітня 2017 року представниками Кам'янець-Подільського МРЕМ у присутності уповноваженого представника відповідача -ОСОБА_4 було складено акт про порушення ПКЕЕ №Б001336, в якому зафіксовано порушення: п.10.2, 10.3 ПКЕЕ, а саме - самовільне безоблікове підключення електроустановки споживача до електромережі, що не є власністю електропостачальника, шляхом зриву пломб та самовільного демонтажу розрахункового засобу обліку, після відключення за борги, тип лічильника НІК 2301АПЗВ, № 1087006 та встановлення перемичок.
Комісією по розгляду актів про порушення ПКЕЕ було прийнято рішення про проведення перерахунку згідно Методики за період шість місяців, а саме з 27.10.2016р. по 27.04.2017р. (Протокол № 24а засідання комісії по розгляду протоколів-актів (актів) про порушення ПКЕЕЕН (ПКЕЕ) від 31.05.2017року). Нарахована сума до сплати по акту № Б001336 склала 261587,30 грн.
На засідання комісії 31.05.2017р., про час проведення якого споживачу було відомо, підтвердженням чого є лист-повідомлення від 23.05.2017 №599 з доказом відправки відповідачу, представник споживача не з'явився.
Позивачем виставлено рахунок-фактуру за електроенергію згідно акту про порушення №784 від 31.05.2017 року на суму 261587,30грн., яка на момент звернення до суду позивачем не сплачена.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне:
Відповідно до ч. 2, п. 1, ст. 175 Господарського кодексу України майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
З положень ст. 509 ЦК України, ст. 173 ГК України вбачається, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України та ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Як передбачено ст. 26 Закону України "Про електроенергетику", споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії, споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною енергією згідно із законодавством України.
Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 Господарського кодексу України, за порушення господарських зобов'язань до суб'єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов'язання, що використовуються самими сторонами зобов'язання в односторонньому порядку.
Підставою для застосування оперативно-господарських санкцій є факт порушення господарського зобов'язання другою стороною. Оперативно-господарські санкції застосовуються стороною, яка потерпіла від правопорушення, у позасудовому порядку та без попереднього пред'явлення претензії порушнику зобов'язання (ч. 1 ст. 237 Господарського кодексу України).
Наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідач згідно договору від 20 грудня 2004 року за №784 про постачання електричної енергії юридичним та фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності, являється споживачем електричної енергії, яка постачається за адресою Кам'янець-Подільський район, с.Довжок, вул..Оринінське шосе, 2.
Згідно п.1.1 договору, постачальник електричної енергії здійснює передачу та постачання електричної енергії споживачу, а споживач оплачує постачальнику споживу електроенергію та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору та додатками до договору, що є його невід'ємними частинами.
П.2.2.4. договору №784 передбачено, що споживач зобов'язується оплачувати постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами даного договору. Відшкодовувати збитки, завдані постачальнику внаслідок порушення умов цього договору та ПКЕЕ.
П.8.1 Договору №784 встановлено, що розрахунковий період споживання та оплати за електроенергію визначається календарним місяцем.
Споживач самостійно здійснює повну поточну оплату вартості обсягу електричної енергії, згідно Додатку №1 з врахуванням очікуваного споживання електроенергії за розрахунковий період у відповідності: до 1 числа розрахункового періоду 100% від договірної величини споживання електроенергії розрахункового періоду.
27 квітня 2017 року представниками Кам'янець-Подільського МРЕМ у присутності уповноваженого представника відповідача -ОСОБА_4 було складено акт про порушення ПКЕЕ №Б001336, в якому зафіксовано порушення: п.10.2, 10.3 ПКЕЕ, а саме - самовільне безоблікове підключення електроустановки споживача до електромережі, що не є власністю електропостачальника, шляхом зриву пломб та самовільного демонтажу розрахункового засобу обліку, після відключення за борги, тип лічильника НІК 2301АПЗВ, № 1087006 та встановлення перемичок.
Відповідно до ст.10.2. пункту 26 правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ 31.07.96 №28, споживач електричної енергії зобов'язаний забезпечувати збереження і цілісність встановлених на його території (у його приміщенні) розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування.
П.6.40 Правил передбачає, що у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених в місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 року, № 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 року за № 782/2656.
Відповідно до п.1.2 Методики, - Методика застосовується постачальником електричної енергії за регульованим тарифом (електропередавальною організацією) (далі-енергопостачальник) при визначенні обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення правил користування електричною енергією та/або виявлення фактів крадіжки електричної енергії, самовільного підключення до об'єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Порушення, що зафіксоване в акті про порушення ПКЕЕ №Б001336, від 27.04.2017 року передбачене у підпункті 2 п 2.1 Методики, в якому зазначено, що Методика застосовується на підставі акта про порушення, складеного в порядку, установленому цією Методикою, з урахуванням вимог ПКЕЕ та в разі виявлення порушень, а саме: п.п. 2) пошкодження або відсутності пломб з відбитками тавр енергопостачальника чи інших заінтересованих осіб, Індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному ПКЕЕ, або в іншому документі, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження приладів обліку, установлених пломб та індикаторів.
Відповідно до ст. 10.3 пункту 2, 5 Правил користування електричною енергією, споживач зобов'язаний оперативно повідомляти органи Держенергонагляду, Держнаглядохоронпраці України, постачальника електричної енергії та електропередавальну організацію відповідно до їх повноважень про порушення, які пов'язані з відключенням ліній живлення, пошкодженням основного устаткування, ураженням електричним струмом людей і тварин, а також пожежі, викликані несправністю електроустановок споживача або електроустановок, розташованих на території споживача; виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача.
Вимоги до оформлення акту про порушення містяться у п. 6.41 Правил користування електричною енергією. Так, акт про порушення оформляється в присутності представника споживача. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, які необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт підписується представником постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) та представником споживача. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації). Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.
На підставі акту порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії. Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії. Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків. Споживач має право оскаржити рішення комісії в суді. У разі звернення до суду впродовж 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу останній має право не оплачувати виставлені рахунки до вирішення спірних питань у судовому порядку (п. 6.42 Правил).
Перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006р. №562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006р. за №782/12656 (п. 6.40 Правил).
Відповідно до п.2.4 Методики, у разі виявлення у споживача порушень ПКЕЕ, зазначених у підпунктах 1-4, б пункту 2.1 Методики, та за умови наявності договору про постачання електричної енергії для потреб струмоприймачів (електроустановок), щодо яких виявлено порушення (далі- Договір), зазначених у зазначених у підпункті 5 пункту 2.1 Методики, сума до сплати має бути зменшена на величину вартості електричної енергії відповідно до виставлених споживачу за період порушення рахунків за точкою (точками) обліку, на якій (яких) було виявлено порушення.
У разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2.1. цієї Методики, крім виявлення випадків фіксації індикатором впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу визначається за спеціальною формулою.
Комісією по розгляду актів про порушення ПКЕЕ було прийнято рішення про проведення перерахунку згідно Методики за період шість місяців, а саме з 27.10.2016р. по 27.04.2017р. (Протокол № 24а засідання комісії по розгляду протоколів-актів (актів) про порушення ПКЕЕЕН (ПКЕЕ) від 31.05.2017року). Нарахована сума до сплати по акту № Б001336 склала 261587,30 грн.
Відповідач допустив порушення умов договору №784, внаслідок чого по платежах станом на момент звернення до суду утворилась заборгованість по акту №Б001336 в розмірі 261587,30 грн.
На засідання комісії 31.05.2017р., про час проведення якого споживачу було відомо, підтвердженням чого є лист-повідомлення від 23.05.2017 №599 з доказом відправки відповідачу, представник споживача не з'явився.
Як вбачається з рішення, комісія з розгляду акту про порушення складалася більш ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії. В рішенні комісії відображено, що представник відповідача не був присутнім на засіданні комісії. Разом з протоколом оформлено розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії. У протоколі постачальник електричної енергії повідомив відповідача про право на оскарження рішення комісії в суді.
Відповідач вказаним правом не скористався, рішення комісії у встановленому законом порядку не оскаржив.
Позивачем виставлено рахунок-фактуру за електроенергію згідно акту про порушення №784 від 31.05.2017 року на суму 261587,30грн., яка на момент звернення до суду позивачем не сплачена.
Таким чином, факт порушення споживачем Правил користування електричною енергією зафіксовано в акті, і не було відповідачем в установленому законом порядку оскаржено, а тому є чинним, з огляду на що, проведення позивачем відповідачу перерахунку згідно методики за період з 26.12.2016р. по 26.01.2017р. є правомірним.
Частиною 2 статті 237 ГК України передбачено, що порядок застосування сторонами конкретних оперативно-господарських санкцій визначається договором. У разі незгоди з застосуванням оперативно-господарської санкції заінтересована сторона може звернутися до суду з заявою про скасування такої санкції та відшкодування збитків, завданих її застосуванням.
Відповідно до п 4.2.3 договору сторони визначили, що споживач сплачує Постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до методики обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої унаслідок порушення споживачем юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 5 грудня 2001 року № 1197, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням (далі - Методика), у разі таких дій Споживача: -самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії; -пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб з засобів обліку; -споживання електроенергії поза засобами обліку; -інших умов, визначених Методикою.
У договорі була погоджена така міра відповідальності як сплата споживачем постачальнику вартості недоврахованої електроенергії у разі пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб з засобів обліку.
Відповідач рішення комісії у встановленому законом порядку не оскаржив.
Як вбачається зі змісту протоколу засідання комісії, розрахунок не облікованої електричної енергії здійснювався на підставі п. 2.7 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення правил користування електричною енергією, що узгоджується з п. 1.2 даної Методики.
Споживач не несе відповідальності перед постачальником відповідно до вимог пункту 4.3.3 цього договору, якщо доведе, що порушення виникли з вини постачальника або внаслідок дії обставин непереборної сили (пп. 4.4 договору).
Комісією по розгляду актів про порушення ПКЕЕ прийнято рішення про проведення перерахунку згідно методики за період з дня останнього контрольного зняття показів з 27.10.2016р. по 27.04.2017р. (протокол №24а засідання Комісії по розгляду актів про порушення ПКЕЕ від 31.05.2017р.).
Тарифи взято згідно постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України та ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від виконання зобов'язань або їх зміна не допускається.
Позивачем виставлено рахунок-фактуру за електроенергію згідно акту про порушення №784 від 31.05.2017 року на суму 261587,30грн., яка на момент звернення до суду позивачем не сплачена.
Відповідно ст.13 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ст.ст. 76,77,78,79 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
З огляду на вищевикладене заборгованість в розмірі 261 587,30грн. - заборгованість по акту про порушення №Б001336 від 27.04.2017р. підтверджена наявними в матеріалах доказами та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 20, 24, 73, 74, 129, 232, 237, 238, 240, 241, 326-327 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Дронго", с. Довжок, Кам'янець-Подільського району, вул. Оринінське шоссе, 2, код ЄДРПОУ 30246341) на користь Публічного акціонерного товариства "Хмельницькобленерго" м. Хмельницький в особі Кам'янець-Подільський міський РЕМ м. Кам'янець - Подільський на р/р 2603130100993 філії Хм ОУ АТ „Ощадбанк» , МФО 315784, (код 22764672) заборгованість по акту про порушення №Б001336 від 27.04.2017р. в сумі 261 587,30 грн. (двісті шістдесят одна тисяча п"ятсот вісімдесят сім гривень 30коп.) та судовий збір у розмірі 3 923,81 грн. (три тисячі дев'ятсот двадцять три гривні 81коп.).
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів до Рівненського апеляційного господарського суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено та підписано 15.08.2018 року
Суддя О.Д. Вибодовський
Віддрук 3 прим.:
1- до справи
2- позивачу - м.Кам"янець-Подільський, Голосківське шосе, 8;
3 - відповідачу - Кам"янець-Подільський район, с.Довжок, вул.Оринінське шосе, 2.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2018 |
Оприлюднено | 16.08.2018 |
Номер документу | 75895551 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Вибодовський О.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні