Ухвала
від 13.08.2018 по справі 922/4530/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"13" серпня 2018 р. Справа № 922/4530/16

вх. № 4530/16

Суддя господарського суду Швидкін А.О.

при секретарі судового засідання Трофименко С.В.

учасники провадження у справі про банкрутство : не з`явились

Розглянувши справу

за заявою ТОВ "Омарант", м.Харків

до ТОВ "Омарант", м.Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Харківської області від 09.02.2017 року ТОВ "Омарант" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута ОСОБА_1

Ухвалою суду від 25.06.2018 року відкладено розгляд звіту ліквідатора, клопотання ТОВ "Провід Групп" про проведення почеркознавчої експертизи та клопотання ТОВ "Провід Групп" про встановлення факту порушення законності, винесення окремої ухвали і повідомлення правоохоронних органів про вчинення злочину на "13" серпня 2018 року.

19.07.2018 року до суду надійшов відзив ГУ ДФС у Харківській області на клопотання ТОВ "Провід Груп" про встановлення факту порушення законності, винесення окремої ухвали і повідомлення правоохоронних органів про вчинення злочину.

Ліквідатор в судове не з`явився, причини неявки суду невідомі, про час та місце розгляду справи був повідомлений відповідно до вимог чинного законодавства, втім до суду від його представника надійшла заява (вх. № 23227), в якій він повідомляє, що ліквідатором були виявлені рахунки в банках, які не були закриті відповідно до п.3 ст.111 ЦК України перед подачею заяви про порушення справи про банкрутство. Також в наданому листі зазначив, що ліквідатором станом на 16.06.2017 року на відкритих рахунках були наявні кошти в сумі 129924,55 грн. Вищезазначені дані кошти були наявні на рахунках до подачі заяви про порушення провадження у справі про банкрутство. За таких обставин, просить суд провести корекцію проміжного ліквідаційного балансу у відповідності до ст. 111 ЦК України.

Інші учасники судового процесу в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені ухвалою суду, про причини неявки суду не повідомили.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності учасників судового процесу відповідно до ч.1 ст. 202 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ "Омарант" виходячи з наступного.

Згідно ч.1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Такий порядок передбачений нормами частини 3 статті 110, статтею 111 Цивільного кодексу України, які містять загальні положення про ліквідацію юридичної особи.

Відповідно до ст. 111 Цивільного Кодексу України, ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб.

Суд звертає увагу на те, що інвентаризація проводиться з метою забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства. Під час інвентаризації активів і зобов'язань перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, стан, відповідність критеріям визнання і оцінка. При цьому забезпечуються: виявлення фактичної наявності активів та перевірка повноти відображення зобов'язань, коштів цільового фінансування, витрат майбутніх періодів; установлення лишку або нестачі активів шляхом зіставлення фактичної їх наявності з даними бухгалтерського обліку; виявлення активів, які частково втратили свою первісну якість та споживчу властивість, застарілих, а також матеріальних та нематеріальних активів, що не використовуються, невикористаних сум забезпечення; виявлення активів і зобов'язань, які не відповідають критеріям визнання.

Пунктом 6 Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014р. N 879 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2014р. за N 1365/26142, встановлено, що суцільною інвентаризацією охоплюються всі види зобов'язань та всі активи підприємства незалежно від їх місцезнаходження, у тому числі предмети, що передані у прокат, оренду або перебувають на реконструкції, модернізації, консервації, у ремонті, запасі або резерві незалежно від технічного стану. Також інвентаризації підлягають активи і зобов'язання, які обліковуються на позабалансових рахунках, зокрема цінності, що не належать підприємству, але тимчасово перебувають у його користуванні, розпорядженні або на зберіганні (об'єкти оперативної (операційної) оренди основних засобів, матеріальні цінності на відповідальному зберіганні, переробці, комісії, монтажі), умовні активи і зобов'язання (непередбачені активи та зобов'язання) підприємства (застави, гарантії, зобов'язання тощо), бланки документів суворої звітності, інші активи.

Вищезазначене Положення встановлює, що інвентаризація активів та зобов'язань включає в себе інвентаризацію основних засобів, матеріальних активів, незавершених капітальних інвестицій, запасів, біологічних активів, готівки, грошових коштів та їх еквівалентів, бланків документів суворої звітності, дебіторської та кредиторської заборгованості, витрат і доходів майбутніх періодів.

З матеріалів справи вбачається, що ліквідатором в ході проведення досудової ліквідації боржника були здійснені заходи щодо інвентаризації майна ТОВ "Омарант", у тому числі стосовно наявності грошових коштів. За результатами вищезазначеної інвентаризації ліквідатором було встановлено відсутність грошових коштів, про що свідчить акт інвентаризації наявності грошових коштів, які знаходяться в касі та на розрахунковому рахунку боржника.

Проте, як вбачається із заяви представника ліквідатора та підтверджується матеріалами справи, у боржника на розрахунковому рахунку № 26005050006911 в ПАТ "Приват банк" до подачі заяви про порушення провадження у справі про банкрутство були наявні грошові кошти у розмірі 129924,55 грн. Вказані відомості жодним чином не відображені ліквідатором ні в інвентаризаційному описі, ні в актах інвентаризації, що свідчить про неналежне проведення інвентаризації товариства боржника.

Крім того, відповідно до ч.8 ст.111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред`явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.

До заяви про порушення провадження у справі про банкрутство ліквідатором ТОВ "Омарант" було надано проміжний ліквідаційний баланс станом на "31" грудня 2016 року, відповідно до якого, непогашена кредиторська заборгованість складає 540,8 тис. грн., активи боржника становлять 500,0 тис. грн. Отже, ліквідатором під час проведення досудової ліквідації було встановлено, що вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів, у зв`язку із чим ліквідатор звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Втім, на даний час судом встановлено, що ліквідатором боржника не було відображено в проміжному ліквідаційному балансі наявності грошових коштів у розмірі 129924,55 грн., що в свою чергу вплинуло на викривлення показників проміжного ліквідаційного балансу, а саме актив боржника став більшим ніж пасив. Таким чином у ліквідатора відсутні підстави для звернення із заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ "Омарант" в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Приймаючи до уваги те, що судом під час розгляду справи виявлено, що вартості майна боржника, щодо якого було прийнято рішення про ліквідацію достатньо для задоволення вимог кредиторів, оскільки, як встановлено, боржником не дотриманий порядок ліквідації юридичної особи у повному обсязі відповідно до законодавства України, суд вважає необхідне закрити провадження у справі №922/4530/16 про банкрутство ТОВ "Омарант" на підставі п. 12 ч.1 ст. 83 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .

Враховуючи те, що провадження у справі про визнання банкрутом ТОВ "Омарант", підлягає закриттю, суд вважає за необхідне закрити провадження з розгляду клопотання ТОВ "Провід Групп" про проведення почеркознавчої експертизи та клопотання ТОВ "Провід Групп" про встановлення факту порушення законності, винесення окремої ухвали і повідомлення правоохоронних органів про вчинення злочину.

Керуючись ст.ст. 95, п. 12 ч.1 ст. 83 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , п.2 ч.1 ст.231, ст.ст. 233-235 ГПК, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Закрити провадження у справі №922/4530/16 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Омарант".

2. Закрити провадження з розгляду клопотання ТОВ "Провід Групп" про проведення почеркознавчої експертизи ( вх. № 9336 від 10.04.2018 року) та клопотання ТОВ "Провід Групп" про встановлення факту порушення законності, винесення окремої ухвали і повідомлення правоохоронних органів про вчинення злочину ( вх. № 12525 від 10.05.2018 року).

Ухвала набирає законної сили 13 серпня 2018 року.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в строки, передбачені ст. 256 ГПК України.

Повний текст ухвали складено 15 серпня 2018 року .

Суддя ОСОБА_2

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення13.08.2018
Оприлюднено16.08.2018
Номер документу75895601
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4530/16

Ухвала від 17.09.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 13.08.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 25.06.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 22.05.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 14.05.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 03.05.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 16.04.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 02.04.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 26.02.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 18.12.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні