ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про примирення сторін та закриття провадження у справі
Справа № 819/176/18
13 серпня 2018 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши в порядку письмового провадження в місті Тернополі справу за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до Росохуватецької загальноосвітньої школи І ступеня Підволочиської селищної ради про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області з позовною заявою до Росохуватецької загальноосвітньої школи І ступеня Підволочиської селищної ради про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 06.12.2017 року головним інспектором Підволочиського районного відділу Управління ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_1 завідуючої Росохуватецької загальноосвітньої школи І ступені ОСОБА_2 проведено позапланову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки Росохуватецької загальноосвітньої школи І ступеня, адресою: Тернопільська область, Підволочиський район, с. Росохуватець та встановлено ряд порушень, про що було складено ОСОБА_1 від 06.12.2017 № 302, з яким ознайомлено завідуючу школи, що підтверджується особистим підписом.
Під час проведеної перевірки закладу виявлено грубі порушення вимог нормативних актів у сфері пожежної безпеки, які створюють загрозу життю і здоров'ю людей зокрема: дерев'яні елементи покриття будівлі школи не оброблені засобами вогнезахисту; будівля школи не забезпечена зовнішнім протипожежним водопостачанням; приміщення будівлі школи не забезпечені нормативною кількість первинних засобів пожежогасіння (вогнегасниками); приміщення будівлі школи не обладнані системою пожежної сигналізації; у електролічильнику ніколи використовуються запобіжники некаліброваними плавкими вставками; у підсобному приміщенні школи електролампочки використовуються без суцільного силікатного скла; у приміщенні класу та побутовому приміщенні школи експлуатуються печі, які мають тріщини; не проведено очищення димоходів та печей, які експлуатуються у будівлі школи від сажі; печі, які експлуатуються у будівлі школи не забезпечені протипожежними відступками; з'єднання жил проводів електромережі будівлі школи здійснено не допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів, а методом скрутки.
Вищезазначені недоліки знайшли своє відображення у Приписі про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки від 06.12.2017 № 274, який отримано завідуючою, що підтверджується її особистим підписом. Вищевказані обставини і стали причиною звернення до суду.
02 лютого 2018 року ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, так як дана справа відповідно до ст. 12 КАС України є справою незначної складності. У встановлений судом строк представник відповідача не подав відзив на адміністративний позов.
01 березня 2018 року ухвалою суду призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін на 19 березня 2018 року о 10:30 годині.
В судовому засіданні, яке призначено на 19.03.2018 було оголошено перерву до 23.04.2018 о 10:45 годині. 23 квітня 2018 року секретарем складено довідку про те, що судове засідання було відкладено на 11.05.2018 о 11:15 год., у зв'язку із зайнятістю судді в іншому судовому засіданні.
11 травня 2018 року ухвалою суду було відкладено розгляд справи, у зв'язку із заявленням представниками відповідача усного клопотання про відкладення справи на 30.05.2018 року. 30 травня 2018 року було знову відкладено розгляд справи на 18.06.2018 року.
18 червня 2018 року, у зв'язку із залученням до справи третьої особи Підволочиську селищну раду, в судовому засіданні відкладено розгляд справи на 01.08.2018 року. 01.08.2018 року відкладено розгляд справи на 13.08.2018 року.
13 серпня 2018 року представником позивача подано до суду спільну заяву про примирення сторін від 10.08.2018 року, в якій останні погодились врегулювати існуючий спір шляхом використання права на примирення на основі взаємних поступок.
Представник позивача в судове засідання не прибув, проте подав до суду заяву, в якій просить проводити розгляд заяви про примирення у письмовому провадженні, без виклику сторін.
Представник відповідача в судове засідання також не прибув, хоча належним чином був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи. Причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до частини першої статті 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до частини четвертої статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, проаналізувавши подані докази, встановив наступне.
Згідно вказаної заяви про примирення сторони домовились про те, що:
- позивач зобов'язується надати час до 31 травня 2019 року для остаточного виконання вимог вказаних у позовній заві Управління від 29.01.2018 № 3-1/489. Позивач після виконання заявлених вимог має прийняти виконання як належне. У разі невиконання відповідачем зобов'язань зазначених у даній заяві, застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації Росохуватецької загальноосвітньої школи І ступеня Підволочиської селищної ради за адресою: Тернопільська область, Підволочиський район, с. Росохуватець шляхом повного знеструмлення;
- відповідач зобов'язується (вказуються всі недоліки в позовній заяві, які необхідно усунути): будівлю школи забезпечити зовнішнім протипожежним водопостачанням. Приміщення будівлі школи обладнати системою пожежної сигналізації та системою оповіщення та управління евакуюванням людей.
Відповідно до умов цієї угоди про примирення сторони дійшли згоди щодо повного та остаточного врегулювання претензій, які були предметом судового розгляду у справі №819/176/18.
Також, у вказаній заяві зазначено, що сторони погоджуються з тим, що відповідно до умов цієї заяви сторони погоджуються з тим, що відповідно до умов цієї Заяви вони дійшли згоди щодо повного та остаточного врегулювання спору, та не мають жодних вимог щодо один одного; умови примирення, дії Позивача та Відповідача не суперечать закону і не порушують чиїх-небудь прав, свобод та інтересів; сторони мають належне уявлення про сутність цієї Заяви і всіх її елементів; сторони підтверджують, що вищевикладепі умови відповідають їх волевиявленню і зумовлюють настання бажаних наслідків, які відповідають їхнім дійсним інтересам; цю Заяву складено в трьох оригінальних примірниках, що мають однакову юридичну силу: по одному для сторін, а також для долучення до матеріалів справи.
Згідно з ч. 5 ст. 47 КАС України сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Відповідно до ч.ч. 1, 3, 4, 5 ст. 190 КАС України, сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб'єкта владних повноважень.
Умови примирення сторони викладають у заяві про примирення сторін. Заява про примирення сторін може бути викладена у формі єдиного документа, підписаного сторонами, або у формі окремих документів: заяви однієї сторони про умови примирення та письмової згоди іншої сторони з умовами примирення.
До ухвалення судового рішення у зв'язку з примиренням сторін суд роз'яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін у праві вчинити відповідні дії.
Умови примирення сторін затверджуються ухвалою суду. Затверджуючи умови примирення сторін, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Заяву про примирення сторін підписано 10 серпня 2018 року уповноваженими представниками сторін - начальником Управління ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_3, завідуючою Росохуватецької загальноосвітньої школи I ступеня Підволочиської селищної ради ОСОБА_2, які наділені відповідними повноваженнями.
Дослідивши умови примирення сторін, суд встановив, що умови примирення не суперечать чинному законодавству та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, а відтак, суд вважає за можливе затвердити умови примирення.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін на умовах, визначених в заяві про примирення по адміністративній праві №819/176/18.
Керуючись статтями ст.190, ст.191, п.3 ч.1 ст. 238, ст.ст. 239, 243, 256, 293 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Затвердити умови примирення сторін по справі за адміністративним позовом Управління ДСНС України в Тернопільській області (46011, вул. Л.Українки, 6, м. Тернопіль, ідентифікаційний код юридичної особи 38535547) до Росохуватецької загальноосвітньої школи І ступеня Підволочиської селищної ради (47831, Тернопільська область, Підволочиський район, с. Росохуватець, ідентифікаційний код юридичної особи 24619649) про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації Росохуватецької загальноосвітньої школи І ступеня Підволочиської селищної ради за адресою: Тернопільська область, Підволочиський район, с. Росохуватець шляхом повного знеструмлення, викладені у заяві про примирення сторін від 10 серпня 2018 року, а саме:
1. Відповідач - Росохуватецька загальноосвітня школа І ступеня Підволочиської селищної ради (47831, Тернопільська область, Підволочиський район, с. Росохуватець, ідентифікаційний код юридичної особи 24619649) зобов'язується: будівлю школи забезпечити зовнішнім протипожежним водопостачанням. Приміщення будівлі школи обладнати системою пожежної сигналізації та системою оповіщення та управління евакуюванням людей.
2. Позивач - Управління ДСНС України в Тернопільській області (46011, вул.Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 38535547) зобов'язується: надати час до 31 травня 2019 року для остаточного виконання вимог вказаних у позовній заяві Управління від 29.01.2018 № 3-1/489. Позивач після виконання заявлених вимог має прийняти виконання як належне. У разі невиконання відповідачем зобов'язань зазначених у даній заяві, застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації Росохуватецької загальноосвітньої школи І ступеня Підволочиської селищної ради за адресою: Тернопільська область, Підволочиський район, с. Росохуватець шляхом повного знеструмлення.
Провадження у справі за позовом Управління ДСНС України в Тернопільській області (46011, вул. Л.Українки, 6, м. Тернопіль, ідентифікаційний код юридичної особи 38535547) до Росохуватецької загальноосвітньої школи І ступеня Підволочиської селищної ради (47831, Тернопільська область, Підволочиський район, с. Росохуватець, ідентифікаційний код юридичної особи 24619649) про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації Росохуватецької загальноосвітньої школи І ступеня Підволочиської селищної ради за адресою: Тернопільська область, Підволочиський район, с. Росохуватець шляхом повного знеструмлення - закрити.
Роз'яснити сторонам, що ухвала про затвердження умов примирення виконується сторонами в порядку і строки, які нею визначені. Ухвала про затвердження умов примирення є виконавчим документом. У разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання в порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень.
Повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Копію ухвали надіслати учасникам у справі.
Головуючий суддя Подлісна І.М.
копія вірна
Суддя Подлісної І.М.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2018 |
Оприлюднено | 17.08.2018 |
Номер документу | 75903047 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Подлісна Ірина Миколаївна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Подлісна Ірина Миколаївна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Подлісна Ірина Миколаївна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Подлісна Ірина Миколаївна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Подлісна Ірина Миколаївна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Подлісна Ірина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні