СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Провадження №1-кс/760/10753/18

Справа 760/21043/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2018 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Сенін В.Ю., при секретарі Букаткіній О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання детектива Національного бюро Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Слоневського М.М., погоджене із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Симків Р.Я. про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52018000000000622 від 26.06.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 209, ст. 366-1, ч.3 ст. 368-2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

детектив звернувся з клопотанням, в якому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів (з можливістю вилучення оригіналів), які перебувають у володінні Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради (79040, місто Львів, вул. Городоцька, 299), а саме до реєстраційних справ юридичних осіб.

Детектив просив проводити розгляд клопотання без його участі про що надав відповідну заяву та виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення даних речей і документів.

Суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки детективом було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Згідно ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

З матеріалів клопотання вбачається, що Національним антикорупційним бюро України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52018000000000622 від 26.06.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 209, ст. 366-1, ч.3 ст. 368-2 КК України.

Як вбачається із матеріалів клопотання, що в ході досудового розслідування встановлено обставини, що можуть свідчити про подання народними депутатами України ОСОБА_3, ОСОБА_4 до декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація) за 2015-2017 роки завідомо неправдивих відомостей по декларуванню у своїй власності та власності членів сім'ї грошових коштів, походження яких документально не підтверджується, а розмір у 4 рази більший розміру сукупного офіційного доходу отриманого цими депутатами та членами їх сімей за період з 01.01.1999 по 31.12.2015 роки, а також недекларуванню нерухомого майна (земельних ділянок, нежитлових приміщень, квартир), корпоративних прав суб'єктів господарської діяльності, а також доходу отриманого у формі дивідендів та від здачі майна у лізинг, що перебувають у власності членів їх сімей.

Також встановлено, що народними депутатами України ОСОБА_3 та ОСОБА_4, а також членами їх родин, у період 2016 - 2017 років здійснено витрати, які значно переважають отримані за вказаний період доходи, що може свідчити про набуття ними у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами.

В результаті аналізу відомостей ДФС України (1-ДФ) про доходи ОСОБА_3 та ОСОБА_4 і членів їх родин, а також в результаті аналізу поданих ними електронних декларацій (на сайті nazk.gov.ua), встановлено, що вказані особи є бенефіціарними власниками, а також учасниками багатьох товариств, серед яких ТОВ Енергія - Новий Розділ , ТОВ Енергія - Новояворівськ , ТОВ Корпорація КРТ , ТОВ Енергія , ТОВ АПП Львівське та ін. Від деяких з зазначених товариств згадані особи отримували доходи.

З метою підтвердження або спростування фактів належності ОСОБА_3., ОСОБА_4 та членів їх родин до бенефіціарних власників чи учасників вказаних вище товариств, встановлення часових рамок таких прав, підстав такого бенефіціарства чи участі, зокрема відповідних правочинів, фактів внесення коштів у статутний капітал цих товариств, фактів отримання доходів з цих товариств (дивідендів за рішенням загальних зборів засновників, рішеннями інших органів товариств) у детективів Національного бюро виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до речей та документів - реєстраційної справи БО ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1), Виробниче підприємство Гарант-Львів у формі Товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 23969695), ТОВ Глинянська вежа (код ЄДРПОУ 19322226), ТОВ Джеб (код ЄДРПОУ 22393661), ТОВ "НІЧНИЙ ЛЬВІВ" (код ЄДРПОУ 40492492), ТОВ "АНСВІТ" (код ЄДРПОУ 34668481), ТОВ Енергія Консалтинг (код ЄДРПОУ 37123219), ТОВ "ЦЕТУЛЯ СОЛАР" (код ЄДРПОУ 40286464), ТОВ Круаель (код ЄДРПОУ 25228846), ТОВ Львівська газета вісник міста (код ЄДРПОУ 34462439), ПП "ТРК "ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ" (код ЄДРПОУ 36416908), ТОВ "ФК "ЕНЕРГІЯ-ІНВЕСТ" (код ЄДРПОУ 34263418), ТОВ ТРК Галичина (код ЄДРПОУ 36610255), ТОВ "ГАЛНЕТ" (код ЄДРПОУ 38582953), ТОВ Гал-ТБ (код ЄДРПОУ 381725811), ТОВ "ЛІГ ЕНЕРГІЯ" (код ЄДРПОУ 37205673), ТОВ ТЦ "РОКСОЛАНА" (код ЄДРПОУ 38665772), ТОВ Львівбудмакс-Інвест (код ЄДРПОУ 36417660), ТОВ НДКБМ Ангеліка (код ЄДРПОУ 31729829), ГО ОПЛ Крок (код ЄДРПОУ 33461979), Редакція газети Крок (код ЄДРПОУ 33665652). Володільцем вказаних документів відповідно до інформації з ЄДРПОУ є Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради (79040, місто Львів, вул. Городоцька, 299).

Відтак, з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження, всебічного, повного розслідування, у органу досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до речей та документів, якими володіє Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, а саме до реєстраційних справ зазначених в попередньому абзаці юридичних осіб.

З урахуванням викладеного, у детективів Національного бюро є достатні підстави вважати, що зазначені речі та документи знаходяться у володінні Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради (79040, місто Львів, вул. Городоцька, 299).

Отримання детективами Національного бюро доступу до зазначених вище речей та документів Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради дасть можливість перевірити причетність ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до БО ІНФОРМАЦІЯ_1 , Виробниче підприємство Гарант-Львів у формі ТОВ, ТОВ Глинянська вежа , ТОВ Джеб , ТОВ "НІЧНИЙ ЛЬВІВ" , ТОВ "АНСВІТ" , ТОВ Енергія Консалтинг , ТОВ "ЦЕТУЛЯ СОЛАР" , ТОВ Круаель , ТОВ Львівська газета вісник міста , ПП "ТРК "ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ" , ТОВ "ФК "ЕНЕРГІЯ-ІНВЕСТ" , ТОВ ТРК Галичина , ТОВ "ГАЛНЕТ" , ТОВ Гал-ТБ , ТОВ "ЛІГ ЕНЕРГІЯ" , ТОВ ТЦ "РОКСОЛАНА" , ТОВ Львівбудмакс-Інвест , ТОВ НДКБМ Ангеліка , ГО ОПЛ Крок , Редакція газети Крок , виявити можливе отримання ними чи їх близькими особами коштів (в тому числі у формі дивідендів, позик, тощо) від діяльності цих підприємств або ж внесення коштів у їх статутний капітал, а також підтвердити або спростувати інші обставини, які підлягають встановленню під час досудового розслідування. Отримана інформація, в свою чергу, буде використана як докази у кримінальному провадженні.

Враховуючи, що вказані речі та документи перебувають у володінні Управління державної реєстрації ЮД Львівської міської ради та відповідно доступ до них неможливо отримати інакше, як у спосіб та в порядку, передбачені главою 15 КПК України. Застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження є виправданим потребами досудового розслідування всебічно, повно та неупереджено дослідити усі фактичні обставини розслідуваних злочинів.

Таким чином, існує потреба в отриманні тимчасового доступу до реєстраційних справ БО ІНФОРМАЦІЯ_1 , Виробниче підприємство Гарант-Львів у формі ТОВ, ТОВ Глинянська вежа , ТОВ Джеб , ТОВ "НІЧНИЙ ЛЬВІВ" , ТОВ "АНСВІТ" , ТОВ Енергія Консалтинг , ТОВ "ЦЕТУЛЯ СОЛАР" , ТОВ Круаель , ТОВ Львівська газета вісник міста , ПП "ТРК "ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ" , ТОВ "ФК "ЕНЕРГІЯ-ІНВЕСТ" , ТОВ ТРК Галичина , ТОВ "ГАЛНЕТ" , ТОВ Гал-ТБ , ТОВ "ЛІГ ЕНЕРГІЯ" , ТОВ ТЦ "РОКСОЛАНА" , ТОВ Львівбудмакс-Інвест , ТОВ НДКБМ Ангеліка , ГО ОПЛ Крок , Редакція газети Крок , який полягатиме у можливості ознайомитися з ними та наявними у них документами, зробити їх копії та/або вилучити їх (здійснити їх виїмку). Вилучення оригіналів документів є необхідним для досягнення мети доступу до них, оскільки вони можуть бути складені в єдиному примірнику та можуть бути використані органом досудового розслідування для проведення експертних досліджень. Крім того, відповідно до ч.3 ст.99 КПК України сторона кримінального провадження зобов'язана надати суду оригінал документа.

Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та можуть бути доказами у кримінальному провадженні, зважаючи на неможливість іншим способом встановити обставини, детектив просить надати відомості, які містяться у Управлінні державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, можуть відноситись комерційна таємниця.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про тимчасовий доступ до документів, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Крім того, детективом було доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

клопотання задовольнити.

Надати детективам Національного бюро Самойленко Миколі Вікторовичу, Слоневському Маркіяну Миколайовичу, Іванову Олександру Володимировичу, Поминальному Ярославу Миколайовичу, Квакуші Андрію Сергійовичу, Брояка Сергію Володимировичу, Гришканичу Олегу Богдановичу, Вербинському Олегу Ігоровичу, Денисяка Олені Олександрівні, Черепущаку Василю Васильовичу тимчасовий доступ до речей та документів (з можливістю вилучення оригіналів), які перебувають у володінні Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради (79040, місто Львів, вул. Городоцька, 299), а саме до реєстраційних справ юридичних осіб: БО ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1), Виробниче підприємство Гарант-Львів у формі Товариства з обмеженою відповідальністю (код ЄДРПОУ 23969695), ТОВ Глинянська вежа (код ЄДРПОУ 19322226), ТОВ Джеб (код ЄДРПОУ 22393661), ТОВ "НІЧНИЙ ЛЬВІВ" (код ЄДРПОУ 40492492), ТОВ "АНСВІТ" (код ЄДРПОУ 34668481), ТОВ Енергія Консалтинг (код ЄДРПОУ 37123219), ТОВ "ЦЕТУЛЯ СОЛАР" (код ЄДРПОУ 40286464), ТОВ Круаель (код ЄДРПОУ 25228846), ТОВ Львівська газета вісник міста (код ЄДРПОУ 34462439), ПП "ТРК "ГАЛИЦЬКА СТОЛИЦЯ" (код ЄДРПОУ 36416908), ТОВ "ФК "ЕНЕРГІЯ-ІНВЕСТ" (код ЄДРПОУ 34263418), ТОВ ТРК Галичина (код ЄДРПОУ 36610255), ТОВ "ГАЛНЕТ" (код ЄДРПОУ 38582953), ТОВ Гал-ТБ (код ЄДРПОУ 381725811), ТОВ "ЛІГ ЕНЕРГІЯ" (код ЄДРПОУ 37205673), ТОВ ТЦ "РОКСОЛАНА" (код ЄДРПОУ 38665772), ТОВ Львівбудмакс-Інвест (код ЄДРПОУ 36417660), ТОВ НДКБМ Ангеліка (код ЄДРПОУ 31729829), ГО ОПЛ Крок (код ЄДРПОУ 33461979), Редакція газети Крок (код ЄДРПОУ 33665652) та усіх документів, які містяться у цих реєстраційних справах.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.Ю. Сенін

Дата ухвалення рішення 15.08.2018
Зареєстровано 17.08.2018
Оприлюднено 17.08.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону