Справа № 909/718/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
17.08.2018 м. Івано-Франківськ Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., розглянувши матеріали за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Оскар Агро" (17411, Чернігівська обл., Бобровицький район, с. Кобижча, вул. Трипільська, буд. 57) про стягнення приватного підприємства "Геоукрпроект" (77300, Івано-Франківська обл., м. Калуш, бульвар Незалежності, буд. 6, кв. 8 ) 460 000 грн попередньої оплати за договором підряду,
в с т а н о в и в:
ТОВ "Оскар Агро" звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом про стягнення з ПП "Геоукрпроект" 460 000 грн. В обґрунтування своїх позовних вимог зазначено, що ТОВ "Оскар Агро" перерахувало відповідачу 460 000 грн попередньої оплати за договором підряду на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі, однак відповідач взяті на себе зобов'язання не виконав, що є підставою для повернення позивачу сплачених грошових коштів.
Відповідно до частин 1, 3 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Враховуючи категорію та складність справи, ціну позову, характер спірних правовідносин, розгляд даної справи слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.
До своєї позовної заяви позивач долучив також заяву про забезпечення позову.
Відповідно до ст. 136 ГПК України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 137 ГПК України, позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб.
Із змісту заяви вбачається, що позивач просить суд забезпечити позов шляхом накладення арешту в межах ціни позову на нежитлову будівлю, що належить відповідачу та грошові кошти в межах ціни позову на розрахунковому рахунку відповідача, відкритому в ПАТ КБ "Приватбанк". В обґрунтування заяви зазначено, що подаючи заяву про забезпечення позову позивач має достатньо обґрунтовані припущення, що у випадку задоволення позову відповідач вчинить всі необхідні дії, які унеможливлять виконання рішення суду; при цьому, позивач керується тим, що відповідач допустив довгострокове невиконання досягнутих домовленостей, довготривале користування чужими коштами та відмовляється їх повернути. Крім того, відповідач у будь-який час має можливість відчужити спірне майно або витратити власні грошові кошти, що є вагомою підставою для забезпечення позову.
Відповідно до пунктів 1, 3 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 р. № 16 "Про деякі питання вжиття заходів до забезпечення позову", зокрема зазначено, особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених ГПК, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову. Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Всупереч наведеному, позивач у своїй заяві зазначає лише про потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення, яка не обґрунтована належними доказами. Долучений до заяви про забезпечення позову витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про належність відповідачу на праві спільної часткової власності нерухомого майна жодним чином не свідчить про вірогідність вчинення відповідачем будь-яких дій щодо його відчуження з метою уникнення виконання рішення суду у випадку задоволення позову.
Відтак, самі лише припущення ТОВ "Оскар Агро" про можливість вчинення відповідачем в майбутньому дій щодо ухилення виконання рішення суду, не можуть вважатися належними підставами для вжиття судом передбачених ст. 137 ГПК України заходів до забезпечення позову.
Керуючись статтями 136, 137, 140, 176, 178, 181, 234, 235 ГПК України, суд
у х в а л и в:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.
3. У задоволенні заяви позивача про забезпечення позову - відмовити.
4. Підготовче засідання призначити на 20 вересня 2018 р., об 11 год. 00 хв. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області в м. Івано-Франківську по вул. Шевченка, 16, зал судових засідань № 9.
5. Позивачу подати суду копії рахунків від 24 березня 2017 р. № 003 та від 27 жовтня 2017 р. № 007.
6. Відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали в передбаченому ст. 178 ГПК України порядку надіслати Господарському суду Івано-Франківської області відзив на позовну заяву і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, копію відзиву та доданих до нього документів також надіслати позивачу. Крім того, подати копію статуту.
7. Довести до відома сторін, що копії письмових доказів, які подаються до суду, слід оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07 квітня 2003 р.
8. Сторонам направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності із зазначеними в ст. 60 ГПК України вимогами.
9. Довести до відома сторін, що учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на веб-сторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua/
10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у визначені статтями 256, 257 ГПК України строк та порядку.
Суддя Ткаченко І. В.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2018 |
Оприлюднено | 20.08.2018 |
Номер документу | 75946549 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Ткаченко І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні