Справа № 158/1629/18
Провадження № 2/0158/589/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 серпня 2018 року Ківерцівський районний суд Волинської області
в с к л а д і: головуючого судді Костюкевича О.К.
при с е к р е т а р і Хмілевській І.О.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Ківерці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Дернівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_3, Дернівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В обґрунтування заявлених вимог вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її баба ОСОБА_5 Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається із права на земельну частку (пай) розміром 4,64 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у колективній власності КСП Перемога . Вона є спадкоємцями майна померлої за заповітом.
При зверненні в нотаріальну контору їй було відмовлено в отриманні свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з пропуском строку на прийняття спадщини. Вказаний термін був пропущений через неправильне розуміння закону. Враховуючи викладене, просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті баби ОСОБА_5
Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася. До суду подала заяву про підтримання позову та розгляд справи у її відсутності.
Відповідач ОСОБА_2 та представник відповідача Дернівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області в судове засідання не з'явилися. До суду подано заяву про визнання позову та розгляд справи у їх відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. У зв'язку з цим, на підставі ст. 247 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без фіксування судового процесу.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Згідно із ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_5, що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 від 19.03.2007 року (а.с.6).
Після смерті ОСОБА_5 відкрилася спадщина, яка складається із права на земельну частку (пай), яка перебуває у колективній власності КСП Перемога (а.с.7).
Як вбачається із заповіту, посвідченого 29.05.2002 року Дернівською сільською радою Ківерцівського району Волинської області за реєстровим № 122, ОСОБА_5 розпорядилася належним їй майном заповівши його в рівних частинах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.9).
Відповідно до заяви від 04.06.2018 року ОСОБА_3 від прийняття спадщини, після смерті баби ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року відмовляється та звертатися в суд за продовженням терміну для прийняття спадщини не буде, претензій щодо видачі свідоцтва право на спадщину на ім'я онуки спадкодавця ОСОБА_2 мати не буде.
Постановою Ківерцівської державної нотаріальної контори № 674/02-31 від 04.06.2018 року відмовлено ОСОБА_2 у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на спадкове майно після смерті баби ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, у зв'язку з пропуском шестимісячного строку для звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Оскільки строк для прийняття спадщини був пропущений позивачем через неправильне розуміння закону та враховуючи те, що інших спадкоємців не встановлено, суд вважає за можливе визначити ОСОБА_2 додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті баби ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Керуючись ст. ст. 12, 81, 141, 200, 263-265 ЦПК України, ст.ст. 1222, 1223, 1268-1270, 1272 ЦК України, суд -
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті баби ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, терміном один місяць з дня набрання рішенням законної сили.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до апеляційного суду Волинської області протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_2, 43000, АДРЕСА_1, ІНПП НОМЕР_1.
Відповідач: ОСОБА_3, 45260, с. Котів Ківерцівського району Волинської області.
Відповідач: Дернівська сільська рада Ківерцівського району Волинської області, 45260 с. Дерно, вул. Жовтнева, 73, Ківерцівського району Волинської області, код ЄДРПОУ 04333684.
Суддя
Ківерцівського районного суду О.К. Костюкевич
Повне судове рішення складене 21.08.2018 року
Суд | Ківерцівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2018 |
Оприлюднено | 22.08.2018 |
Номер документу | 75976431 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ківерцівський районний суд Волинської області
Костюкевич О. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні