Ухвала
від 30.07.2018 по справі 757/26714/18-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/26714/18-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 липня 2018 року Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 за участі секретаря ОСОБА_2 , адвоката ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання ТОВ «ВЕНКОМ МАРКЕТ» про скасування арешту майна,-

В С Т А Н О В И В :

Директор ТОВ «ВЕНКОМ МАРКЕТ» ОСОБА_5 звернувся до слідчого судді із клопотанням і просить скасувати арешт накладений ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_6 від 22.05.2018 у справі № 757/24489/18-к на грошові кошти в сумі 17 400 грн. на рахунку № НОМЕР_1 , відкритому в ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» (МФО 300614) за адресою: м. Київ, вул. Пушкінська, 42/4, що належать ТОВ «ВЕНКОН МАРКЕТ» (код ЄДРПОУ 41327155).

В обґрунтування клопотання вказано, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000001023 від 02.05.2018 за фактом вимагання службовими особами правоохоронних органів неправомірної вигоди, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Заявник зазначає, що грошові кошти в розмірі 17400,00 грн. одержані ТОВ «ВЕНКОН МАРКЕТ» з рахунку НОМЕР_2 Філії - Головного управління по м. Києву та Київській області публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України", МФО 322669, Код ЄДРПОУ 09322277 ТР. РАХ. З ПРИЙОМУ ІНШИХ ПЛАТЕЖ. Оплата замовлення № 234 від 04.05.2018р. ФОП ОСОБА_7 ; ТОВ «ВЕНКОМ МАРКЕТ» вважає безпідставно набутими і на виконання вимог чинного законодавства України намагалося негайно повернути відправнику, проте особу відправника даного переказу встановити неможливо, а повернути кошти на рахунок з якого вони надійшли останнє не мало можливості, оскільки цей рахунок є транзитним і кошти на нього повернути неможливо.

Також заявник наголошує, що наявність арешту рахунку накладеного в рамках кримінального провадження негативно впливає на ділову репутацію підприємства, в тому числі на можливості участі в тендерних закупівлях.

У судовому засіданні адвокат ОСОБА_3 вимоги і доводи клопотання підтримав у повному обсязі, просив задовольнити з підстав викладених в останньому.

Прокурор ОСОБА_4 заперечував проти задоволення клопотання вказуючи, що під час здійснення досудового розслідування органом досудового розслідування встановлено факт передачі неправомірної вигоди, що підтверджується проведеними слідчими діями. Грошові кошти, які є предметом кримінального правопорушення визнані речовим доказом у кримінальному провадженні, у зв`язку з чим на них накладено арешт, відтак, з метою збереження речових доказів, наразі не відпала потребу у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту.

Вислухавши адвоката, прокурора, вивчивши матеріали клопотання про скасування арешту, приходжу до наступного висновку.

Згідно ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Згідно ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

Звернувшись із клопотанням про скасування арешту накладеного слідчим суддею заявник фактично обмежився посиланням на те, що в порушення ч. 3 та ч. 5 ст.132 КПК України арешт майна проведений без належного обґрунтування та доказів того, що вказане майно має значення для досудового розслідування та є речовим доказом в даному кримінальному провадженні.

При цьому слідчий суддя при розгляді клопотання про скасування арешту не вправі давати оцінку ухвалі слідчого судді яка постановлена за наслідками розгляду клопотання слідчого про накладення арешту в рамках кримінального провадження, та доказам, які були досліджені під час його розгляду, а вправі вирішити питання про скасування арешту з огляду на обставини, які не були предметом дослідження, та докази, які не були надані з огляду на відсутність власника арештованого майна в судовому засіданні, що позбавило його можливості подати їх слідчому судді.

Наразі досудове розслідування в кримінальному провадженні триває, проводяться слідчі дії, разом з тим, доводи клопотання не містять належного обґрунтування, яке б спростовувало висновки, викладені в ухвалі слідчого судді про арешт майна, а обставини, на які посилається заявник в обґрунтування клопотання про скасування арешту майна, підлягають з`ясуванню в ході досудового розслідування шляхом оцінки в сукупності з іншими зібраними у справі доказами.

З урахуванням вищевикладеного, заявник не надав належного обґрунтування наявності обставин, що дають підстави стверджувати про те, що арешт було накладено не обґрунтовано або в його необхідності відпала потреба.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2,132,174,309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

клопотання ТОВ «ВЕНКОМ МАРКЕТ» про скасування арешту майна, залишити без задоволення. Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.07.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу75986846
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/26714/18-к

Ухвала від 30.07.2018

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Цокол Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні