Справа №442/4401/18
Провадження №2-о/442/123/2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 серпня 2018 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі: головуючого - судді Медведика Л.О.,
з участю секретаря Чолавін Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за заявою ОСОБА_1, за участю заінтересованої особи під бузької селищної ради Дрогобицького району про встановлення юридичного факту, -
В С Т А Н О В И В :
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з даною заявою, в якій просить постановити рішення, яким встановити те, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, була її бабою.
На підтвердження своїх вимог покликається на те, що народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Сторона Дрогобицького району Львівської області. Її батьками були ОСОБА_3 і ОСОБА_4. 06.09.2001 року вона зареєструвала шлюб з гр. ОСОБА_5 і обрала його прізвище - ОСОБА_5. ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла її баба по лінії матері - ОСОБА_2, яка за час свого життя, а саме 07 грудня 2000 року склала заповіт, що був посвідчений Підбузькою селищною радою Дрогобицького району, згідно якого вона все своє майно заповіла їй. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, в склад якої входить житловий будинок АДРЕСА_1. Вона, як єдиний спадкоємець майна баби, 09.02.2018 року звернулася з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом до приватного нотаріуса ОСОБА_6, якою була заведена спадкова справа № 14/2018. Однак, через те, що в написанні прізвищ її матері і баби є розбіжності - матері прізвище ОСОБА_9 , а баби ОСОБА_8 , то нотаріус видати їй таке свідоцтво не може. В зв язку з тим, вона змушена звернутися до суду з даною заявою.
В судове засідання ОСОБА_1 не з явилася. Подала заяву про розгляд справи за її відсутності.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності. Щодо задоволення заяви, покладається на думку суду.
Відповідно до вимог ч.2ст.247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши надані суду докази, оцінивши їх в сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з вимогами статті 264 ЦПК під час ухвалення рішення суд вирішує, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи; та докази на їх підтвердження.
Згідно з ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом.
З матеріалів справи вбачається, що заявник ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Сторона Дрогобицького району Львівської області (копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_2).
Її батьками були ОСОБА_3 і ОСОБА_4.
06.09.2001 року вона зареєструвала шлюб з гр. ОСОБА_5 і обрала його прізвище - ОСОБА_5 (копія свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3).
ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла її баба по лінії матері - ОСОБА_2 (копія свідоцтва про смерть НОМЕР_4). За життя остання 07 грудня 2000 року склала заповіт, що був посвідчений Підбузькою селищною радою Дрогобицького району, згідно якого вона все своє майно заповіла заявнику. Спадкове майно складається з житлового будинку АДРЕСА_1. Вона 09.02.2018 року звернулася з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом до приватного нотаріуса ОСОБА_6, якою була заведена спадкова справа № 14/2018. Однак, нотаріусом було виявлено розбіжності в написанні прізвищ матері і баби заявника, які не дають заявнику скористатися своїм правом на оформлення спадщини по закону після смерті бабці.
На факт родинних відносин між заявником та ОСОБА_2 вказують зібрані докази, наявні в матеріалах справи, зокрема, встановлено, що 12.08.1955 року ОСОБА_2 /дів.ОСОБА_10/ ОСОБА_7, уклала шлюб з гр. ОСОБА_8 і обрала його прізвище - ОСОБА_8. В свідоцтві про народження матері заявника, ОСОБА_9, її прізвище записане як ОСОБА_9 замість ОСОБА_8 . В цьому ж свідоцтві прізвища батьків матері заявника також вказані як ОСОБА_9 замість ОСОБА_8 . 24.01.1980 року її батьки розірвали шлюб між собою, після чого її матері було присвоєно дівоче прізвище ОСОБА_9. В свідоцтві про смерть матері від 29.08.1985 року її прізвище також вказане як ОСОБА_9 . З заповіту від 07.12.2000 року вбачається, що ОСОБА_2 все своє майно заповіла внучці - ОСОБА_1
Згідно довідки, виданої виконкомом Підбузької селищної ради за №882 від 13.03.2018 року в будинку АДРЕСА_1 на день смерті ОСОБА_2 постійно проживала без реєстрації її внучка, тобто заявник по справі.
Відповідно до п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №5 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Пленуму Верховного Суду України від 25 травня 1998 року №15) Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення відповідно до Цивільного процесуального Кодексу України в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо:
- згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;
- чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення;
- заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення;
- встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.
Частиною 1 ст. вказаного кодексу визначено перелік фактів, які встановлюються судом. Аналіз ч.2 цієї статті дає можливість зробити висновок, що цей перелік не є вичерпним.
Статтею 256 ЦПК України визначено факти, які можуть встановлюватись у судовому порядку. Частиною другою даної норми передбачено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення. Справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян розглядається в судовому порядку.
При таких обставинах суд вважає, що встановлення факту родинних відносин не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси осіб та має для заявника юридичне значення, а тому підстав для відмови у задоволенні заяви, судом не встановлено.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 256, 259 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки АДРЕСА_2, ІПН НОМЕР_1) задоволити.
Встановити юридичний факт, а саме, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, була бабцею ОСОБА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Львівської області через Дрогобицький міськрайонний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.273 ЦПК України.
Суддя Медведик Л.О.
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2018 |
Оприлюднено | 23.08.2018 |
Номер документу | 76009499 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Медведик Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні