Справа № 2о-348/09/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2009 року Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Губської Я.В.
при секретарі Плотниковій К.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова, зацікавлені особи : ТОВ ПК «Система», ХОФ АКБ «Укрсоцбанк» про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю ,
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова 03.11.2009 року звернулася до суду з заявою про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, і просила зобов’язати АКБ «Укрсоцбанк» надати відомості про обсяг та обіг грошових коштів з вказівкою призначених платежів та контрагентів на рахунках ТОВ ПК «Система» підприємство за період з 26.06.2002 року по 21.10.2009 року код ЄДРПОУ 32136312 № 26002805778030 відкритих у ХОФ АКБ «Укрсоцбанк» МФО 351016, посилаючись на наступне:
ТОВ ПК «Система» зареєстровано виконавчим комітетом ХМР 19.09.2009 року про що зроблено запис № 1480105000100451, на податковому обліку у ДПІ Киівського району м. Харкова товариство знаходиться з 26.09.2002 р. За № 3219.
На підставі направлення № 1188 від 19.10.2009 року фахівцями інспекції здійснено вихід на планову перевірку фінансово-господарської діяльності ТОВ ПК «Система» за період з 01.07.2006 РОКУ . по 30.06.2009р.В результаті виходу встановлено,що посадові особи ТОВ ПК»СИСТЕМА»відсутні за своїм місцем знаходження- АДРЕСА_1 а,про що складено Акт№ 1682/23-3/32136312 від 19.10.2009 року.
Таким чином,відсутність суб»єкта господарювання за своїм місцезнаходженням свідчить про невиконня платником податків своїх обов»язків,внаслідок чого ДПІ у Київському районі м. Харкова позбавлена можливості проведення обов»язкової позапланової виїзної перевірки, ДПІ не може виконати функції,покладені на неї Державою.
Мета використання ДПІ у Київському районі м. Харкова інформації яка містить банківську таємницю – виконання функцій, покладених на неї Державою, а саме: у зв’язку з неможливістю проведення планової виїзної перевірки, за допомогою використання вказаної інформації здійснювати контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) суб»єктам підприємницької діяльності ТОВ ПК «Система».
В судовому засіданні представник заявника підтвердив вимоги, викладені в заяві, просив задовольнити їх заяву.
Представники ТОВ ПК «Система» в судове засідання не з’явились, будучи належним чином оповіщеними про день та час розгляду справи. Причини неявки суду не повідомили.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, задовольняє заяву, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що «ТОВ ПК Система» з 2002 року знаходиться на обліку як платник податків у ДПІ Київському району м. Харкова. Згідно свідоцтва про державну реєстрацію місцезнаходження ТОВ ПК «Система» : АДРЕСА_2. Позапланової перевірки здійснено не було, у відповідь ліквідатор товариства посилаючись на норми діючого законодавства, повідомляє, що «позапланова виїзна перевірка може здійснюватись лише не підставі рішення суду», тому ДПІ у Київському районі відмовлено у наданні документів та проведення провірки. Таким чином, державна податкова інспекція позбавлена можливості провести перевірку господарської діяльності вказаного підприємства.
Відповідно до п.5 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4.12.1990 р. органи державної податкової служби мають право одержувати безоплатно від платників податків, а також від установ національного банку України та комерційних банків у порядку, встановленому Законом України «Про банки і банківську діяльність», довідки та копії документів про наявність банківських рахунків, а на підставі рішення суду – про обсяг та обіг коштів на рахунках, у тому числі про ненадходження у встановлені терміни валютної виручки від суб’єктів підприємницької діяльності.
Згідно п.2 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 7.12.2000 р. інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками на письмову вимогу суду або за рішенням суду. Згідно вимог ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» передбачено право органу державної податкової служби здійснювати документальні невиїзні перевірки ( на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів ( обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів ( обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
Під банківською таємницею слід розуміти інформацію щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при поданні послуг банку і розголошення , якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту.
Банківською таємницею, зокрема, є операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди, а також відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів згідно п.2,6 ч. 2 ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність».
Згідно вимог ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до ст. 1076 ЦК України банк гарантує таємницю банківського рахунку, операції за рахунком і відомості про клієнта.
Відповідно до ст. 288 ЦПК України у заяві до суду про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичної або фізичної особи має бути зазначено, зокрема, обґрунтування необхідності та обставини, за яких вимагається розкрити інформацію, що містить банківську таємницю, щодо особи, із зазначенням положень законів, які надають відповідні повноваження, або прав та інтересів, які порушено.
Виходячи зі змісту ч.1 ст. 62 зазначеного Закону підставами для розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю є: по-перше , письмовий запит або дозвіл власника інформації; по-друге, письмова вимога або рішення суду; по-третє, письмова вимога уповноважених державних органів, перелік яких визначено законом і є вичерпаним.
З аналізу зазначеної правової норми вбачається, що на вимогу відповідних уповноважених державних органів банк вправі надати інформацію, яка містить банківську таємницю, у межах і обсягах, визначених цим та іншими законами, тобто банки надають обмежену законом інформацію.
Зазначені обмеження, у тому числі викладені в ч.4 ст. 62 цього закону, не стосуються випадків надання банком інформації, яка є банківською таємницею, за дозволом клієнта чи за рішенням (вимогою) суду.
Такий висновок узгоджується з п.3.5 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затвердженої постановою Правління НБУ від 14.07.2006 року № 267 .
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги ДПІ у Київському районі м. Харкова стосовно надання інформації про обсяг та обіг грошових коштів на рахунках ТОВ ПК «Система» за період з 26.06.2002 р. по 21.10.2009 року дати, суми та призначення платежів, довідку про залишки коштів на рахунках , станом на поточну дату, знайшли своє повне підтвердження у судовому засіданні та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст.10,11,60,88,212-215,289,290 ЦПК України, ст. 1076 ЦК України, ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» суд –
ВИРІШИВ:
Заяву державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова задовольнити.
Зобов’язати Харківську обласну філію АКБ «Укрсоцбанк» ( 61022,м. Харків, вул.. Гоголя 10) надати відомості до державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова про обсяг та обіг коштів з вказівкою призначення платежів та контрагентів на рахунках ТОВ ПК «Система» код ЄДРПОУ 32136312 № 26002805778030 у ХОФ АКБ «Укрсоцбанк» МФО 351016 за період часу з 26.02.2002 р. по 21.10.2009 року..
Рішення підлягає негайному виконанню. Особа, щодо якої банк розкриває банківську таємницю, або заявник мають право у п’ятиденний строк оскаржити ухвалене судом рішення до апеляційного суду Харківської області в установленому порядку через Київський районний суд м. Харкова. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Повний текст рішення виготовлено 04.12.2009 року.
Суддя -
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2009 |
Оприлюднено | 29.01.2010 |
Номер документу | 7601223 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Губська Яна Віталіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні