Гайворонський районний суд Кіровоградської області
м.Гайворон, вул.Великого Кобзаря, 3 Кіровоградської області, 26300
385/1665/17
2/385/113/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.08.2018 року Гайворонський районний суду Кіровоградської областіу складі: головуючого - судді Сліпенко Р.Ю., з участю секретаря - Зеленко О.І.,
представника позивача адвоката - ОСОБА_1 представника відповідача адвоката - ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайвороні позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_4 та ОСОБА_5 сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,- В С Т А Н О В И В: 11.12.2017 року до Гайворонського районного суду звернувся ОСОБА_3 з позовом до ОСОБА_4 та ОСОБА_5 сільської ради про визнання права власності в порядку спадкуваня за заповітом в якому просить визнати за ним право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку, що знаходиться на території ОСОБА_5 сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області площею 2,47 га., кадастровий номер 3521180400:02:000:0049 після смерті матері ОСОБА_6 померлої 22.09.2016 року. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що 24.03.2014 року ОСОБА_6 на випадок своєї смерті склала заповіт, яким заповіла все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося позивачеві, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. 22.09.2016 року в м. Гайворон Гайворонського району Кіровоградської області померла мати позивача ОСОБА_6 Яковлівна.Єдиними спадкоємцями за законом першої черги являється позивач та його брат ОСОБА_4. Інших спадкоємців за законом не має. Єдиним спадкоємцем за заповітом є позивач. Позивач являюсь сином померлої і тому є спадкоємцем першої черги за законом. Позивач прийняв спадщину в установлений законом строк та порядок, шляхом проживання зі спадкодавцем на день смерті, що підтверджується довідкою ОСОБА_5 сільської ради.
Після смерті спадкодавця відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка №049що знаходиться на території ОСОБА_5 сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області, площею 2,47 га, кадастровий номер 3521180400:02:000:0049. Державний акт на вказану земельну ділянку втрачений. 13.07.2017 року позивач звернувся до Гайворонської районної державної нотаріальної контори, державним нотаріусом було видано постанову про відмову у видачі мені свідоцтва про право на спадщину за законом та за заповітом на земельну ділянку, що знаходиться на території ОСОБА_5 сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області, в зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів.
На даний час виготовити правовстановлюючий документ на земельну ділянку не можливо, в зв'язку зі смертю власника.
Таким чином позивач прийняв спадщину відповідно до встановленого законом порядку, але не має можливості оформити в установленому законом порядку спадщину та отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку, що знаходиться на території ОСОБА_5 сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області, оскільки правовстановлюючий документ відсутній. Так як іншим шляхом позивач не може успадкувати після покійної матері земельну ділянку, тому звертається до суду з даною позовною заявою.
Позивач та його представник в судовому засіданні позов підтримали, просять його задовільнити в повному обсязі.
Відповідача та його представник в судовому засіданні позов, не визнали та просять відмовити в його задоволенні. Відповідач в судовому засіданні підтвердив, що оригінали правовстановлюючих документів знаходяться в нього та він їх утримує, оскільки вважає , що також має право на спадщину.
Представник відповідача ОСОБА_5 сільської ради в судове засідання не з'явився про час та місце слухання справи повідомлений в установленому порядку надав суду заяву в якій зазначив, що з позовом ознайомлений та просить справу розглянути без його участі позов визнав в повному обсязі.
Приймаючи рішення суд виходить з наступного , що. Відповідно до ст. 1222,1223 Цивільного кодексу України позивач є спадкоємцем за заповітом.
Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. З ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 4 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб у спосіб, визначений законами України.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України визначено, що одним із способів захистом цивільних прав та інтересів є визнання права.
Згідно ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений або обмежений у його здійсненні.
Згідно ст.. 328 ЦК України право власності набувається на підставах що незаборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає з закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Згідно методичних рекомендацій, які затверджені Рішенням Методичної ради з питань нотаріату при Головному управлінні юстиції у Київській області Протокол №2 від 01.03.2012 вказано: "Якщо спадкоємець, який має право на обов'язкову частку у спадщині, не прийме спадкове майно у встановлений законом строк чи відмовиться від спадщини, майно успадковується спадкоємцями за заповітом."
Відповідно до ч.І ст. 1223 Цивільного кодексу України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Даючи оцінку доказам по справі судом встановлено, що позивач являється спадкоємцем першої категорії за заповітом складеним на нього спадкодавцем, оформити право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку, що знаходиться на території ОСОБА_5 сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області площею 2,47 га., кадастровий номер 3521180400:02:000:0049 після смерті матері ОСОБА_6 немає можливості, оскільки відповідач ОСОБА_4 утримує в себе оригінали правовстановлюючих документів на спадкове майно та небажає їх віддавати. Виходячи з викладеного та зважаючи на те, що хоча позивач та відповідач ОСОБА_4 являються спадкоємцями першої черги, та мають однакові права на спадкове майно але спадкодавцем складено заповіт на користь позивача, що надає йому преорітетне право на отримання спадщини а тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі. Керуючись: ст. ст. 263-265 ЦПК УКРАЇНИ , 1233, 1268, 1297, 1298 ЦК України суд, - УХВАЛИВ: Позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом задовільнити в повному обсязі. Визнати за ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку, що знаходиться на території ОСОБА_5 сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області площею 2,47 га., кадастровий номер 3521180400:02:000:0049 після смерті матері ОСОБА_6 померлої 22.09.2016 року. Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя: Р. Ю. Сліпенко
Дата документу 13.08.2018
Суд | Гайворонський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2018 |
Оприлюднено | 24.08.2018 |
Номер документу | 76043234 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гайворонський районний суд Кіровоградської області
Сліпенко Р. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні