ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"20" серпня 2018 р. м.Київ Справа № 911/230/18
Господарський суд Київської області у складі головуючого судді Янюк О.С. за участю секретаря судового засідання Мірошніченко В.В. розглянув у судовому засіданні
звіт ліквідатора ТОВ Реал-Контакт Шимана Є.О.
у справі № 911/230/18 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Реал-Контакт (08131, Київська обл., Києво-Святошинський район, м.Вишневе, провулок Шкільний, 2-А, ідентифікаційний код 31815960)
У судове засідання учасники справи не з'явились
ВСТАНОВИВ:
06.02.2018 ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю Реал-Контакт (далі - боржник, банкрут, ТОВ Реал-контакт ) Шиман Є.О. (далі - ліквідатор), у порядку ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі - Закон про банкрутство), звернувся до Господарського суду Київської області (далі - суд) із заявою про порушення справи про банкрутство, у зв'язку з відсутністю активів у боржника для задоволення кредиторської заборгованості.
Ухвалою суду від 12.02.2018 заяву прийнято до розгляду та призначено підготовче засідання на 26.02.2018. Підготовче засідання було відкладено до 19.03.2018, про що було винесено відповідну ухвалу від 26.02.2018.
За результатами підготовчого засідання 19.03.2018 порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ Реал-контакт , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, судове засідання призначено на 12.04.2018, у якому було оголошено перерву до 26.04.2018.
Постановою суду від 26.04.2018 визнано банкрутом ТОВ Реал-Контакт та відкрито його ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено Шимана Є.О.; оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України (Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду) оголошення (повідомлення) про визнання банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ТОВ Реал-Контакт ; вирішено інші процедурні питання по справі.
Ухвалою суду від 02.07.2018 визнано вимоги кредитора ТОВ Фірма Інсофт та затверджено реєстр вимог кредиторів.
02.08.2018 ліквідатором ТОВ Реал-Контакт подано до суду звіт ліквідатора №01/08-18 від 01.08.2018 (вх. 14992/18), у якому останній просить затвердити звіт, ліквідувати банкрута - ТОВ Реал-Контакт та закрити провадження у справі.
Ухвалою суду від 06.08.2018 вищевказаний звіт призначено до розгляду у судовому засіданні 20.08.2018 о 10.00год.
17.08.2018 до суду надійшли письмові пояснення ліквідатора №16/08-18 (вх. 16066/18) щодо відповідного звіту.
У судове засідання 20.08.2018 представник кредитора не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином та своєчасно (т. 2 а.с.112-113).
Крім того, у судове засідання також не з'явися представник ГУ ДФС у Київській області, який про час та місце судового засідання був проінформований належним чином та своєчасно (т. 2 а.с. 103). Будь-яких письмових пояснень або документів (доказів) протягом розгляду даної справи суду надано не було.
Відповідно до ст. 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно із ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.
Так, п.2 ч.1 ст. 42 ГПК України встановлено, що учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
До того ж явка обов'язковою судом не визначалась, та ураховуючи те, що явка учасників справи це право, а не обов'язок, суд визнав за можливе провести дане судове засідання без участі представників кредитора та ГУ ДФС у Київській області.
Під час судового засідання 20.08.2018 судом були досліджені оригінали документів, доданих ліквідатором до відповідного звіту. Крім того, під час засідання ліквідатор підтримав поданий звіт та просив його затвердити.
На підставі ст. 216 ГПК України, у даному засіданні судом було оголошено перерву до 14.00год.
Відповідно до ч. 6 ст. 216 ГПК України, якщо в судовому засіданні було оголошено перерву, провадження у справі після її закінчення продовжується зі стадії, на якій було оголошено перерву.
Отже, розглянувши звіт ліквідатора та дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ Реал-Контакт зареєстроване 26.12.2001, 10.11.2005 про що міститься запис №1 047 120 0000 011928 (т. 2 а.с. 93-94).
Як зазначалось вище, провадження у справі про банкрутство ТОВ Реал-Контакт порушено на підставі ст. 95 Закону про банкрутство.
Частиною 1 ст. 95 Закону про банкрутство, встановлено, якщо вартості майна боржника юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. Відповідне правило передбачено ч. 3 ст. 110 Цивільного кодексу України, яка містить загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону про банкрутство, випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Спрощена процедура банкрутства не передбачає створення комітету кредиторів у процедурі банкрутства боржника, що ліквідується власником, оскільки формування та створення комітету кредиторів, як органу, що представляє інтереси всіх кредиторів у справі про банкрутство, здійснюється на стадії розпорядження майном, яка в процедурі банкрутства боржника, що ліквідується власником, відсутня.
Частиною 2 ст. 41 Закону про банкрутство встановлено, що ліквідатор з дня свого призначення приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його зберігання; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом тощо.
Згідно з ч. 1 ст. 46 Закону після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню тощо.
Як зазначалось вище, 02.08.2018 ліквідатором ТОВ Реал-Контакт подано до суду звіт ліквідатора, у якому останній просить затвердити звіт, ліквідувати банкрута - ТОВ Реал-Контакт та закрити провадження у справі. Крім того, в указаному звіті зазначено, що станом на день визнання боржника банкрутом, виробничо-господарська діяльність не здійснювалась, ТОВ Реал-Контакт не мало накладених на майно арештів, не мало режимно-секретного органу та не мало незвільнених працівників. Крім того, ліквідатором боржника проведена інвентаризація активів і пасивів, на підставі якої складений проміжний баланс боржника станом на 07.12.2017, з якого вбачається об'єктивний характер неплатоспроможності ТОВ Реал-Контакт . Можливості відновлення платоспроможності божника не виявлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Так, на підтвердження зазначених у звіті обставин ліквідатором було надано суду, зокрема, наказ про проведення ліквідаційної інвентаризації від 06.03.2018, та на виконання вказаного наказу надано суду відповідні акти, звіряльні відомості, описи та протокол інвентаризаційної комісії. Із змісту вказаних документів вбачається, при проведенні інвентаризації ліквідатором встановлено наявність грошових коштів на відповідному рахунку у розмірі 17 677,74грн та відсутність будь-яких матеріальних цінностей у боржника (т. 2 а.с. 160-173).
Суд, дослідивши подані документи вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до п. 1 розділу ІІ положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №879 від 02.09.2014, для проведення інвентаризації на підприємстві розпорядчим документом керівника підприємства створюється інвентаризаційна комісія з представників апарату управління підприємства, бухгалтерської служби (представників аудиторської фірми, централізованої бухгалтерії, суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи, яка здійснює ведення бухгалтерського обліку на підприємстві на договірних засадах) та досвідчених працівників підприємства, які знають об'єкт інвентаризації, ціни та первинний облік (інженери, технологи, механіки, виконавці робіт, товарознавці, економісти, бухгалтери). Інвентаризаційну комісію очолює керівник підприємства (його заступник) або керівник структурного підрозділу підприємства, уповноважений керівником підприємства.
У тих випадках, коли бухгалтерський облік ведеться безпосередньо керівником підприємства, інвентаризаційну комісію очолює керівник підприємства самостійно.
Як вбачається із матеріалів справи, 04.12.2017 рішенням загальних зборів учасників ТОВ Реал-Контакт про зміну ліквідатора ТОВ Реал-Контакт , яке оформлене протоколом №23, вирішено призначити на посаду ліквідатора боржника Шимана Євгена Олександровича (а.с.65).
За змістом положень ст. 41 Закону про банкрутство, ліквідатор виконує повноваження керівника (органів управління) боржника.
Отже, ураховуючи те, що повноваження керівника ТОВ Реал-Контакт були передані ліквідатору Шиману О.Є., то суд вважає, що останнім при проведенні відповідної інвентаризації було дотримано вимоги, передбачені положенням про інвентаризацію активів та зобов'язань.
Крім того, ліквідатором надано суду докази того, що 20.12.2017 ліквідатор боржника звернувся із заявою (форма № 8-ОПП) до ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області про припинення платника податків - ТОВ Реал-Контакт , у зв'язку із розпочатою процедурою припинення, що підтверджується відповідним описом вкладення та фіскальним чеком (т. 1 а.с. 10, 95). Разом з цим, 22.01.2018 ліквідатором боржника подано проміжний ліквідаційний баланс станом на 07.12.2017, який оформлений згідно форми, встановленої Положенням (стандарт) бухгалтерського обліку 25 Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва , затвердженого наказом Міністерства фінансів України №39 від 25.02.2000 (у редакції наказу Міністерства фінансів України №25 від 24.01.2011), до ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області, про що міститься відповідна відмітка на балансі (т. 1 а.с. 77).
Так, порядок проведення документальних позапланових перевірок податковим органом урегульований ст. 78 Податкового кодексу України (далі - ПК України).
Згідно п. 78.1.7 ст. 78 ПК України, документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
У свою чергу, судом було направлено на адресу ДПІ у Києво-Святошинському районі ДФС у Київській області ухвалу від 19.03.2018 про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ Реал-Контакт , що підтверджується відповідним поштовим повідомленням (т. 1 а.с. 176).
Таким чином, відповідний податковий орган був належним чином проінформований про припинення боржника у порядку добровільної ліквідації та про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ Реал-контакт , що у свою чергу вказує на достатність часу для проведення відповідної перевірки, визначеної п. 78.1.7 ст. 78 ПК України.
Отже, зважаючи на те, що чинним законодавством не встановлено обмежень щодо провадження у справі про банкрутство без результатів проведення перевірки податковим органом боржника, то суд вважає, що відсутність такої перевірки не перешкоджає подальшому розгляду справи №911/230/18.
Крім того, ліквідатором боржника на підтвердження виконання вимог ст.ст. 110-111 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) та ст.ст. 41, 46 Закону про банкрутство було надано суду ряд доказів, із змісту яких вбачається, що:
11.09.2017 отримано довідку від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Києво-Святошинське відділення №138-07 про те, що станом на 11.09.2017 заборгованість за страхувальником - ТОВ Реал-Контакт перед Фондом відсутня (т. 1 а.с. 69);
13.09.2017 отримано довідку від Києво-Святошинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про те, що у ТОВ Реал-Контак заборгованості по страховим внескам нема (т. 1 а.с. 70);
03.07.2018 отримано довідку з Регіонального сервісного центру МВС в Київській області №31/10-3168 про те, що за боржником станом на 26.06.2018 не значаться транспортних засобів серед зареєстрованих на території України (т. 2 а.с. 174);
23.08.2017 отримано Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №95445104, про відсутність будь-якого майна у боржника (т. 2 а.с. 66);
22.09.2017 отримано довідку Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №10/01/19182 про відсутність ТОВ Реал-Контак серед власників, які володіють значними пакетами акцій (10 відсотків і більше статутного капіталу) емітентів (т. 2 а.с. 68);
28.09.2017 отримано довідку Національного депозитарія України №1659/09-01 (т. 2 а.с. 69);
26.09.2017 отримано довідку Київської митниці ДФС №7661/2/10-70-18-47 про те, що ТОВ Реал-Контакт про те, що за наявними базами даних у період з 24.06.2016 по 18.07.2016 Київською митницею ДФС здійснювалось оформлення товарів (у митному відношенні), які надходили на адресу боржника. Станом на 25.09.2017 митне оформлення ТОВ Реал-контакт на час проведення ліквідаційної процедури в злні діяльності митниці не здійснювало (т. 2 а.с. 70);
19.09.2017 отримано довідку з ПАТ Укрзалізниця №Ц-2/4-23/391-17 про те, що за боржником вантажні вагони не зареєстровані. Водночас, ТОВ Реал-Контакт відсутнє у довіднику Собственники грузовых вагонов государств-участников Содружества та в інформаційних базах відсутні відомості про власні локомотиви зазначеного товариства (т. 2 а.с. 180);
надано реєстр цивільних повітряних суден України станом на 13.07.2018, у якому боржник не значиться (т. 2 а.с. 72-81);
23.08.2017 отримано довідку з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №53237056, у якому інформація щодо боржника відсутня (т. 2 а.с. 84);
11.09.2017 отримано довідку з Державної архітектурно-будівельної інспекції України №40-302-473 про відсутність інформації щодо видачі/реєстрації ТОВ Реал-контакт документів дозвільного чи декларативного характеру на будівництво та наявності в переліку замовників будівництва (т. 2 а.с. 90);
01.11.2017 отримано довідку з ДП Український інститут інтелектуальної власності №Вих-1342/2017 про відсутність у боржника об'єктів промислової власності (т. 2 а.с. 91);
12.09.2017 отримано довідку з Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області №10-06.1-17/5651 про відсутність зареєстрованих тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів за ТОВ Реал-Контакт (т. 2 а.с. 92);
11.09.2017 отримано довідку Головного управління держпраці у Київській області №5.2/2/9233 про те, що за боржником не зареєстровано підіймальних споруд та техніки (т. 2 а.с. 93);
28.09.2017 отримано довідку Державної служби України з безпеки на транспорті №8021/02/15-17 про відсутність записів щодо суден, власником або судновласником яких є ТОВ Реал-Контакт (т. 2 а.с. 94).
Крім того, відповідно до положень ч. 2 ст. 41 Закону про банкрутство, передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, на строк не менше п'яти років з дати визнання особи банкрутом.
Так, на виконання вищевказаного припису Закону, 06.06.2018 із ФОП Зінченко С.А. (виконавець, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) укладено договір №31 про надання робіт вартість, яких становить 3 200,00грн (т.2 а.с. 86-87).
Так, на виконання п. 2.2 Договору між виконавцем та замовником підписано акт №21 від 06.08.2018 (т. 2 а.с. 88), із змісту якого вбачається, що ФОП Зінченко С.А. були виконано роботи передбачені умовами Договору. У свою чергу, замовником були оплачені такі роботи у розмірі 3 200,00грн, що підтверджується квитанцією №1783-06-004/С від 06.08.2018 (т. 2 а.с. 89).
У подальшому, 21.06.2018 ліквідатором боржника отримано довідку з Комунальної установи Києво-Святошинський районний трудовий архів №24 про прийняття документів з кадрових питань ТОВ Реал-Контакт у кількості 7-ми справ за 2012-2018 роки (т. 2 а.с. 85).
Отже, зважаючи на імперативні особливості ст. 95 Закону про банкрутство, то суд зазначає, що обов'язковою передумовою для звернення до суду із заявою про банкрутство є дотримання ліквідатором ст. 110-111 ЦК України.
Таким чином, оскільки ліквідатором боржника було надано суду ряд доказів, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про вчинення усіх дій щодо розшуку майна, а ст. 95 Закону про банкрутство не передбачає вчинення аналогічних дій, передбачених ст. 41 Закону про банкрутство, саме у судовій процедурі ліквідації, то суд приходить до висновку, що ліквідатором було дотримано вимоги, які передбачені для розшуку майна ТОВ Реал-Контакт .
Разом з цим, ліквідатором боржника надано суду ліквідаційний баланс станом на 31.07.2018, із змісту якого вбачається, що станом на початок звітного періоду у боржника наявні кошти у розмірі 17 677,74грн, тоді як на кінець період у ТОВ Реал-Контакт відсутні будь-які кошти. Водночас, у ліквідаційному балансі відображена кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги - 895,3грн (т. 2 а.с. 98-99). Крім того, судом встановлено, що складений ліквідаційний баланс відповідно форми, яка встановлена Положенням (стандарт) бухгалтерського обліку 25 Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва , затвердженого наказом Міністерства фінансів України №39 від 25.02.2000 (у редакції наказу Міністерства фінансів України №25 від 24.01.2011).
Так, із змісту виписки АТ КБ Приватбанк від 01.08.2018 №010818VU15383770 вбачається, що:
- 106,00грн було використано на комісію за виконання платежів;
- 16 000,00грн сплата судового збору за подання заяви про порушення провадження у справі про банкрутство боржника;
- 542,00грн погашення простроченої заборгованості за РКО, згідно з відкритою офертою банку N K2T0LM від 07.02.2005, без ПДВ;
- 1 029,74грн часткове погашення кредиторської заборгованості 1 черги згідно ухвали суду від 02.07.2018 №911/230/18
1 029,00грн повернення суми 26008013051975, ТОВ Фірма Інсофт , документ 3, від 04.07.2018 - помилкові реквізити одержувача;
- 2,06грн погашення простроченої заборгованості за РКО, згідно з відкритою офертою банку N K2T0LM від 12.21.2014, без ПДВ;
- 1 027,68грн часткова компенсація витрат ліквідатора у ліквідаційний процедурі за оплату архівних послуг згідно договору №31 від 06.06.2018 (т. 2 а.с. 49).
Водночас, із матеріалів звіту вбачається, що ліквідатор звертався до кредитора - ТОВ Фірма Інсофт із листом від 15.06.2018, у якому просив надати ліквідатору ТОВ Реал-Контакт діючі реквізити для погашення кредиторських вимог (т. 2 а.с. 95). Указаний лист був отриманий кредитором, про що свідчить відповідна відмітка на зазначеному листі.
Проте, вказане клопотання ліквідатора було залишено кредитором без уваги. Доказів протилежно суду надано не було, у зв'язку із чим ліквідатором було здійснено відповідну компенсацію витрат ліквідатора у ліквідаційний процедурі за оплату архівних послуг згідно договору №31 від 06.06.2018.
Крім того, ліквідатором також отримано довідку АТ КБ Приватбанк від 31.07.2018 №180731SU15202606 про те, що поточний рахунок боржника, який визначений як ліквідаційний і використаний в ході ліквідаційної процедури закрито (т. 2 а.с. 50).
Окрім цього, ліквідатором складений реєстр непогашених вимог кредиторів у загальній сумі 895 377,00грн, які не були задоволені у зв'язку із недостатністю майнових активів та грошових коштів у банкрута (т. 2 а.с. 96-97).
Згідно з приписами ч. 5 ст. 45 Закону про банкрутство, вимоги кредиторів, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Із доданих до звіту матеріалів вбачається, що ліквідатором 01.08.2018 було направлено на адресу кредитора - ТОВ Фірма Інсофт відповідний звіт, що підтверджується описом вкладення у цінний лист та відповідною накладною (т. 2 а.с. 100). Станом на 20.08.2018 на адресу суду жодних заперечень щодо звіту ліквідатора не надходило.
Частиною 1 ст. 46 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора або окремих його кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Так, ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу є за своєю правовою природою судовим рішенням, яке підсумовує хід ліквідаційної процедури, в якому необхідно повно відобразити обставини, що мають значення для даної справи (вчинення належних дій по виявленню активів та пасивів боржника, зокрема, виявлення ліквідатором кредиторів та дотримання їх процесуальних прав під час розгляду їх грошових вимог, доведення неможливості відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів, доведення неможливості задоволення визначених ліквідатором вимог кредиторів з наслідками його ліквідації), висновки суду про встановлені обставини і їх правові наслідки повинні бути вичерпними, відповідати дійсності та підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Частина 2 ст. 46 Закону про банкрутство передбачає, якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
Положеннями п. 6 ч. 1 ст. 83 Закону про банкрутство встановлено, що господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено у встановленому цим Законом порядку звіт ліквідатора.
Отже, ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу є судовим актом, який не тільки встановлює обставини відсутності майна боржника для задоволення вимог кредиторів, дає оцінку повноті дій ліквідатора в ході ліквідаційної процедури, але також підсумовує хід процедури банкрутства та припиняє провадження у справі про банкрутство.
Ураховуючи зазначене, беручи до уваги надані ліквідатором докази, судом встановлено, що ліквідатором банкрута вчинені усі дії передбачені Законом про банкрутство, а відтак суд приходить до висновку про необхідність затвердження ліквідаційного балансу, звіту ліквідатора та припинення провадження у справі №911/230/18.
Згідно з ч. 4 ст. 83 Закону про банкрутство, у випадку, передбаченому п. 6 ч. 1 цієї статті, господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Керуючись ст.ст.41, 46, 83 Закону про банкрутство, ст.ст. 232-235 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Затвердити звіт ліквідатора ТОВ Реал-Контакт - Шимана О.Є. та ліквідаційний баланс ТОВ Реал-Контакт (08131, Київська обл., Києво-Святошинський район, м.Вишневе, провулок Шкільний, 2-А, ідентифікаційний код 31815960), станом на 31.07.2018.
2. Ліквідувати юридичну особу банкрута - Товариство з обмеженою відповідальністю Реал-Контакт (08131, Київська обл., Києво-Святошинський район, м.Вишневе, провулок Шкільний, 2-А, ідентифікаційний код 31815960).
3. Зобов'язати державного реєстратора та орган державної статистики за місцем знаходження боржника провести державну реєстрацію припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю Реал-Контакт (08131, Київська обл., Києво-Святошинський район, м.Вишневе, провулок Шкільний, 2-А, ідентифікаційний код 31815960) та виключити Реал-Контакт (08131, Київська обл., Києво-Святошинський район, м.Вишневе, провулок Шкільний, 2-А, ідентифікаційний код 31815960) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
4. Зобов'язати ліквідатора повідомити Головне територіальне управління юстиції у Київській області про завершення ліквідаційної процедури.
5. Вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Інсофт (ідентифікаційний код 40268885) у сумі 895 377,00грн та вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Законом про банкрутство строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
6. Провадження у справі № 911/230/18 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Реал-Контакт (08131, Київська обл., Києво-Святошинський район, м.Вишневе, провулок Шкільний, 2-А, ідентифікаційний код 31815960) припинити.
7. Примірник ухвали надіслати: державному реєстратору, Головному Управлінню статистики в Київській області.
Копію ухвали надіслати: учасникам у справі про банкрутство та Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Київській області.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ч. 2 ст. 235 ГПК України з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом 10 днів у порядку, передбаченому ст.ст. 255-257 з урахуванням пп. 17.5 п.17 ч.1 Перехідних положень ГПК України.
Суддя О.С. Янюк
Ухвалу підписано 27.08.2018.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2018 |
Оприлюднено | 27.08.2018 |
Номер документу | 76054754 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Янюк О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні