Справа № 291/275/17
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2018 року
Ружинський районний суд Житомирської області
у складі: головуючого судді - Грека М.М.,
при секретарі - Кащук Л.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в смт. Ружин справу за позовом ПСП Агрофірма Світанок до ОСОБА_1, третя особа: Головне Управління Держгеокадастру у Житомирській області, ПП Огіївське с. Огіївка, Ружинського району, Житомирської області про стягнення втраченої вигоди,
встановив:
У березні 2017 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом.
До суду надійшли заяви сторін по справі про затвердження мирової угоди з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок.
Заяви сторін про затвердження мирової угоди та мирова угода приєднані до матеріалів справи. Сторонам зрозумілі наслідки такого рішення та закриття провадження у справі, передбачені ст.256 ЦПК України.
Суд, розглянувши мирову угоду, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає заяву про визнання мирової угоди та закриття провадження у справі у зв'язку з досягненням мирової угоди обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Мирова угода відповідає чинному законодавству, не порушує права сторін, відповідає встановленим у справі фактичним обставинам.
Відповідно до ч.1-4 ст.207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обовязків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
До ухвалення судового рішення у звязку з укладенням сторонами мирової угоди суд розяснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.
Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Згідно п.5 ч.1ст.255 ЦПК Українисуд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Відповідно до ч.2ст.256 ЦПК Україниу разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Вивчивши мирову угоду суд вважає, що умови мирової угоди не суперечать закону, не порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є виконуваними; стосується лише прав та обов'язків сторін та предмета позову і приходить до висновку про необхідність затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі.
Згідно ст.208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".
У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Зазначена мирова угода долучена до матеріалів справи, сторонам роз'яснені наслідки затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі, передбаченіст.256 ЦПК України.
Керуючись ст.207,208,255,256 ЦПК України, суд,-
ухвалив:
Затвердити мирову угоду, укладену між позивачем ПСП Агрофірма Світанок та відповідачем ОСОБА_1, треті особи: Головне Управління Держгеокадастру у Житомирській області, ПП Огіївське с. Огіївка, Ружинського району, Житомирської області про стягнення втраченої вигоди.
Згідно умов мирової угоди:
Відповідач ОСОБА_1 вважає за необхідне вибачитись перед ПСП Агрофірма Світанок за непорозуміння, що призвело до виникнення даного спору, та зобов'язується на майбутнє не порушувати права ПСП Агрофірма Світанок .
Позивач ПСП Агрофірма Світанок відмовляється від позову.
Відповідач ОСОБА_1 не має майнових претензій та вимог до ПСП Агрофірма Світанок .
Мирова угода набирає чинності з дати її затвердження судом у порядку, встановленому чинним законодавством України, є обов'язковою для сторін та є підставою для закриття провадження у справі.
Роз'яснити учасникам процесу, що повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Провадження у справі за позовом ПСП Агрофірма Світанок до ОСОБА_1, третя особа: Головне Управління Держгеокадастру у Житомирській області, ПП Огіївське с. Огіївка, Ружинського району, Житомирської області про стягнення втраченої вигоди, закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя М. М. Грек.
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2018 |
Оприлюднено | 28.08.2018 |
Номер документу | 76062771 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Грек М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні