Справа № 541/1541/18
Номер провадження 2/541/888/2018
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
20 серпня 2018 року Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
в складі головуючого судді - Андрущенко-Луценко С.В.,
при секретарі - Калініченко Л.О.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Миргороді справу за позовом ОСОБА_1 до Слобідської сільської ради Миргородського району, про визнання права власності на земельну частку (пай), в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
23.07.2018 року ОСОБА_1 звернулася до Миргородського міськрайонного суду із вище зазначеним позовом, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в Російській Федерації померла її бабуся ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина. Серед спадкового майна право на земельну частку (пай), яке спадкодавець мала на території Слобідської сільської ради Миргородського району із земель КСП Заповіт Ілліча розміром 3,14 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі. За її заявою відкрито спадкову справу в Російській Федерації за місцем смерті спадкодавця ОСОБА_2 В той же час вона позбавлена можливості оформити таке спадкове майно, як право на земельну частку (пай) через нотаріальну контору, так як нотаріус Російської Федерації наголошує на необхідність її звернення з приводу оформлення спадкових прав до суду. Поросить суд визнати за нею право власності на земельну частку (пай) із земель колишнього КСП Заповіт Ілліча розміром 3,14 в умовних кадастрових гектарах на території Слобідської сільської ради Миргородського району, яке належало її бабусі ОСОБА_2 на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 виданого головою Миргородської районної державної адміністрації 25.12.1996 року.
В судове засідання позивачка ОСОБА_1 не з'явилася. Про день та час розгляду справи повідомлена належним чином.
Представник позивачки ОСОБА_1 -ОСОБА_3 позов підтримала з підстав викладених в позовній заяві. Пояснила, що у позивачки є оригінал сертифіката про право на земельну частку (пай), який був виданий на ім'я спадкодавця ОСОБА_4, але нотаріус в Російській Федерації відмовляє позивачці у оформленні спадкового права, що і спонукало позивачку звернутися з даним позовом до суду. Позов просила задовольнити, як законний та обґрунтований.
Представник відповідача -Слобідської сільської ради Миргородського району в судове засідання не з'явиився. З установи на адресу суду надійшов лист з якого вбачається, що при розгляді справи сільська рада покладається на розсуд суду і справу просить розглянути у відсутності їхнього представника.
Суд, заслухавши пояснення представника позивачки ОСОБА_1 -ОСОБА_3, що діє на підставі довіоеності, дослідивши та проаналізувавши письмові докази по справі, приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з таких підстав.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Камишин Російської Федерації померла ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.10).
Спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 є позивачка ОСОБА_1, родинні відносини якої із спадкодавцем підтверджуються належними та допустимими доказами долученими до матеріалів справи (а.с. 7, 8, 9,11).
Спадкова справа після смерті ОСОБА_2 відкрита в Російській Федерації та спадщину після смерті спадкодавця ОСОБА_2 прийняла позивачка ОСОБА_1 (а.с.15).
Нотаріусом нотаріального округу Камишинського району Волгоградської області Халатян Ж.К. з приводу оформлення права на земельну частку (пай) розташовану на території України рекомендовано позивачці звернутися до суду.
Спадкодавець ОСОБА_2 на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2, як член КСП Заповіт Ілліча мала право на земельну частку (пай) із земель КСП Заповіт Ілліча площею 3,14 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж в натурі (на місцевості). Оригінал сертифікату оглянуто в судовому засіданні (а.с.12).
Згідно ст. 1 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) право на земельну частку (пай) мають громадяни-спадкоємці права на земельну частку (пай), посвідченого сертифікатом.
Земельна частка (пай) є тільки правом на отримання земельної ділянки у якої немає ні площі, ані визначеного місця розташування. Земельна частка (пай) не є об'єктом нерухомого майна, що випливає із загальних положень Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) .
На даний час між Україною та Російською Федерацією діє Конвенція про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, відповідно до ч.1 ст. 48 якої провадження по справах про спадкування рухомого майна компетентні вести установи договірної сторони, на території якої мав місце проживання спадкодавець у момент своєї смерті.. Спадкові відносини регулюються правом держави, у якій спадкодавець мав останнє місце проживання, якщо спадкодавцем не обрано в заповіті право держави, громадянином якої він був. Право на земельну частку (пай) належить до рухомого майна, отже відсутні будь-які перешкоди у оформленні такого права в Російській Федерації.
Крім того, позивачка просить суд визнати за нею право власності на земельну частку (пай).
Відповідно до ст.ст. 316, 317, 319 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Власник володіє, користується розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Згідно ст.ст. 1216, 1217, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
За життя спадкодавець ОСОБА_2 не набула права власності на земельну частку (пай) . Вона мала право на земельну частку (пай), що не є одним і тим же. Дане право підтверджено оригіналом правовстановлюючого документу, а тому у позивачки відсутні правові перешкоди для оформлення права на земельну частку (пай), як рухоме майно, через нотаріальну контору.
Зважаючи на вище викладене, в задоволенні позову ОСОБА_1 слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1218, 316, 317, 319 ЦК України, ст.ст. 77, 81, 89, 258, 259, 263, 264, 265 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Слобідськоїх сільської ради Миргородського району (36409, с. Слобідка, вул. Молодіжна,33, Миргородського району, ЄДРПОУ 24833294) про визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області на протязі 30 днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційних скарг безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя: С. В. Андрущенко-Луценко
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2018 |
Оприлюднено | 28.08.2018 |
Номер документу | 76068820 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні