Ухвала
від 24.07.2018 по справі 757/35966/18-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/35966/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 липня 2018 року м. Київ

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора четвертого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,-

В С Т А Н О В И В :

24 липня 2018 року прокурор четвертого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на грошові кошти, в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету та заробітної плати, встановивши заборону службовим особам та працівникам вказаних юридичних та фізичних осіб, їх представникам та іншим особам за дорученням використовувати або будь-яким чином відчужувати зазначене майно, яке знаходяться на рахунках, що відкриті у наступних банківських установах:

1.1. ПАT "ПУМБ" (МФО 334851), рахунки:

- № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , які належать ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

1.2. ПАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК" (МФО 380441) рахунки:

- № НОМЕР_3 , які належать ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

1.3. АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" (МФО 380805), рахунки:

- № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , які належать ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

1.4. АТ "ОТП БАНК" (МФО 300528), рахунки:

- № НОМЕР_6 , який належить ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

1.5. ПАТ "КРЕДI АГРIКОЛЬ БАНК" (МФО 300614), рахунки:

- № НОМЕР_7 , який належить ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114).

В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що вказане майно набуте кримінально противоправним шляхом. Метою накладення арешту є забезпечення збереження речових доказів.

З наданих в обґрунтування матеріалів вбачається, що Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017000000003630 від 13.11.2017, за фактом вчинення кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 205 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що на території м. Києва діє організоване злочинне угрупування, учасники якого організували функціонування «конвертаційного центру», спрямованого на мінімізацію доходів, отриманих в ході протиправних діянь: ухилення від сплати обов`язкових платежів до бюджету, зменшення податкового навантаження на вітчизняні суб`єкти господарської діяльності (далі - СГД), проведення безтоварних фінансових операцій з використанням реквізитів фіктивних підприємств.

Відомостями наданими Міжрегіональним оперативним управлінням Офісу великих платників податків ДФС встановлено низку «сумнівних» СГД з ознаками фіктивності, реквізити яких використовуються в незаконних фінансових операціях, серед яких: ТОВ "ФЕЛОРІС ПЛЮС" (41324730) та інші.

Аналізом особливостей формування податкового кредиту та податкових зобов`язань ТОВ "ФЕЛОРІС ПЛЮС" встановлено, що невстановлені слідством особи, з метою документального оформлення безтоварних операцій, шляхом проведення підміни номенклатури товарів (пересорту), задекларували операцій з поставки товарів, виконання робіт, в адресу суб`єктів реального сектору економіки, надаючи останнім можливість незаконно формувати податковий кредит з ПДВ.

Так, оглядом інформаційно-аналітичних баз даних ДФС України встановлено, що покупцями товарно-матеріальних цінностей, робіт та послуг у ТОВ "ФЕЛОРІС ПЛЮС" (41324730) виступають ТОВ "САКУРА-ЛОТ" (ЄДРПОУ 39928145) та ТОВ "ЕПОН" (ЄДРПОУ 39928103), які являються пов`язаними підприємствами оскільки використовують однакову ІР-адресу: 212.90.61.205. та зареєстровані за однією податковою адресою ( АДРЕСА_1 ). У ході огляду податкової адреси встановлено відсутність підприємств за адресою реєстрації.

У свою чергу, аналізом відомостей що містяться у податковій звітності ТОВ "САКУРА-ЛОТ" встановлено, що підприємство не має будь-яких трудових ресурсів (відповідно до довідки за формою 1-ДФ на підприємстві отримує доходи лише одна особа), відсутні будь-які земельні ділянки та основні засоби для проведення господарських операцій у задекларованих обсягах.

Незважаючи на це, ТОВ "САКУРА-ЛОТ" задекларувало реалізацію ТМЦ (насіння соняшнику) в адресу ТОВ "АГРОПАРТНЕР" та ТОВ "СВІТОІЛ", які сформували податковий кредит з ПДВ по взаємовідносинам із зазначеними підприємствами на загальну суму понад 34,5 та 3,5 млн. грн. ПДВ, відповідно.

Так, у ході допиту як свідка директор ТОВ «САКУРА-ЛОТ» ОСОБА_4 надав покази, що підприємство не має у власності та не орендує будь-яких транспортних засобів, а також не здійснює перевезення вантажів взагалі. Поставка ТМЦ в адресу ТОВ «Сакура-Лот» відбувається транспортом постачальника, який здійснює поставку на склади, які зручні для покупців ТОВ «САКУРА-ЛОТ» - серед яких ТОВ «СВІТОІЛ», з якими укладені відповідні договори оренди.

Однак, у ході вивчення вилучених у ТОВ «СВІТОІЛ» фінансово-господарських документів по взаємовідносинам з ТОВ «САКУРА-ЛОТ» встановлено, що у товарно-транспортних накладних, у графах «Автомобільний перевізник» значиться ТОВ «САКУРА-ЛОТ», що свідчить про внесення неправдивих відомостей до офіційних документів на підставі яких формується податкова звітність підприємства.

Порушення чинного податкового законодавства України також підтверджується аналітичним дослідженням від 20.06.2018 №24/21-04-01/39072114 «Про результати дослідження операцій проведених за участю ТОВ «Світоіл» (ЄДРПОУ 39072114) в частині взаємовідносин з підприємством ТОВ «Сакура-Лот» (ЄДРПОУ 39928145), за період з 01.01.2017 по 31.05.2018» відповідно до якого встановлено, що операції здійснені ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДЛРПОУ 39072114) по взаємовідносинам з ТОВ «САКУРА-ЛОТ» (ЄДРПОУ 39908899) частково не мали реального характеру, первинні документи оформлялись з метою створення зовнішніх ознак фактичного здійснення операцій та правомірності формування сум податкового кредиту та отримання податкової вигоди. Відображення ТОВ «СВІТОІЛ» господарських операцій по взаємовідносинам з ТОВ «САКУРА-ЛОТ» призвело до неправомірного формування податкового кредиту з ПДВ, що призвело до ймовірного ухилення від сплати податку на додану вартість в сумі близько 3,6 млн. грн.

Таким чином, у органу досудового розслідування достатні підстави вважати, що службові особи ТОВ «СВІТОІЛ» шляхом приховування оригіналів підроблених документів, а також їх використання під час формування податкової звітності підприємства, безпідставно сформували податкових кредит по взаємовідносинам з ТОВ «САКУРА-ЛОТ» на загальну суму 3,6 млн. грн., що призвело до фактичного ненадходження коштів до бюджету на зазначену суму.

Встановлено, що службові особи ТОВ «СВІТОІЛ» у ході здійснення неправомірних фінансово-господарських операцій, складовою яких є проведення фінансових операцій, безпідставне формування податкового кредиту, та як наслідок завдання державі збитків в особливо великих розмірах використовують розрахункові рахунки відкриті у наступних банківських установах:

1. ПАT "ПУМБ" (МФО 334851), рахунки:

- № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , які належать ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

2. ПАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК" (МФО 380441) рахунки:

- № НОМЕР_3 , які належать ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

3. АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" (МФО 380805), рахунки:

- № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , які належать ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

4. АТ "ОТП БАНК" (МФО 300528), рахунки:

- № НОМЕР_6 , який належить ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

5. ПАТ "КРЕДI АГРIКОЛЬ БАНК" (МФО 300614), рахунки:

- № НОМЕР_7 , який належить ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114).

Постановою слідчого від 09 липня 2018 року грошові кошти розміщені на рахунках вказаних вище, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Слідчий до судового засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, доводи клопотання підтримав у повному обсязі.

Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність власника майна відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання, виходячи з такого.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).

Відповідно до ч. 1-3 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно з ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно з ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на грошові кошти, оскільки вказане майно відповідає критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України, набуте кримінально противоправним шляхом, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні та метою такого арешту є забезпечення зберігання речових доказів.

З урахуванням наведеного та керуючись ст. 98, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,-

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора четвертого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про накладення арешту на майно задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти, в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету та заробітної плати, встановивши заборону службовим особам та працівникам вказаних юридичних та фізичних осіб, їх представникам та іншим особам за дорученням використовувати або будь-яким чином відчужувати зазначене майно, яке знаходяться на рахунках, що відкриті у наступних банківських установах:

1.1. ПАT "ПУМБ" (МФО 334851), рахунки:

- № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , які належать ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

1.2. ПАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК" (МФО 380441) рахунки:

- № НОМЕР_3 , які належать ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

1.3. АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" (МФО 380805), рахунки:

- № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , які належать ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

1.4. АТ "ОТП БАНК" (МФО 300528), рахунки:

- № НОМЕР_6 , який належить ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114);

1.5. ПАТ "КРЕДI АГРIКОЛЬ БАНК" (МФО 300614), рахунки:

- № НОМЕР_7 , який належить ТОВ «СВІТОІЛ» (ЄДРПОУ 39072114).

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.07.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу76076867
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/35966/18-к

Ухвала від 10.09.2018

Кримінальне

Апеляційний суд міста Києва

Лашевич Валерій Миколайович

Ухвала від 24.07.2018

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Батрин О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні