Справа № 581/540/18
Провадження № 2/581/229/18
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
27 серпня 2018 року сел. ОСОБА_1
Суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Кузьмінський О.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_2 до Панасівської сільської ради Липоводолинського району Сумської області,
про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування,
в с т а н о в и в :
6 серпня 2018 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом та просив визнати за ним право на домоволодіння по вул. Надлісся, 24 в с. Панасівка Липоводолинського району Сумської області в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_3
Ухвалою суду від 8 серпня 2018 року вказана позовна заява була залишена без руху, оскільки всупереч п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору.
На виконання ухвали позивачем надано додаткові пояснення з приводу його звернення до нотаріуса по питанню прийняття спадщини після смерті матері.
Водночас, ці додаткові пояснення не є обґрунтованими і не вказують на відсутність обов'язку надання постанови нотаріуса.
Відносини спадкування згідно чинного законодавства можуть бути реалізовані (оформлені) в нотаріальному порядку. У випадку неможливості нотаріальної їх реалізації, порушене право може бути захищене в судовому порядку. Разом з тим, доказом неможливості оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку є постанова нотаріуса про відмову в оформленні права на спадщину.
Позивачем не дотримано вимог п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, а саме не зазначено відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Відповідно до п. 23 постанови Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року №7, особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження лише у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину. Тому, для реалізації своїх прав у суді позивачу слід надати письмову відмову нотаріуса у вчиненні відповідної нотаріальної дії з оформлення права на спадщину.
На цій підставі вважаю, що позовну заяву слід повторно залишити без руху у зв'язку з не виконанням позивачем цієї вимоги.
Для усунення вказаного недоліку необхідно встановити позивачу строк - десять днів із дня отримання копії цієї ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недолік позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Додатково суд роз'яснює, що відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України у випадку повернення позовної заяви позивачу це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись ст. 175, 185 ЦПК України, суддя,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_2 до Панасівської сільської ради Липоводолинського району Сумської області про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування повторно залишити без руху, надавши строк для усунення зазначених недоліків тривалістю 10 (десять) днів із дня отримання копії цієї ухвали та роз'яснити, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і повертається позивачу.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Копію ухвали направити позивачу.
Суддя О. В. Кузьмінський
Суд | Липоводолинський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2018 |
Оприлюднено | 29.08.2018 |
Номер документу | 76098942 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липоводолинський районний суд Сумської області
Кузьмінський О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні