Справа № 541/1592/18
Номер провадження 2/541/904/2018
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
29 серпня 2018 року Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
в складі: головуючої судді - Андрущенко-Луценко С.В.
при секретарі -Калініченко Л.О.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в місті Миргороді справу за позовом ОСОБА_1 до Савинцівської сільської ради Миргородського району про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в :
26.07.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Миргородського міськрайонного суду із вище зазначеним позовом.
В направленому на адресу суду позові позивач зазначив, що в АДРЕСА_1 проживали його дід ОСОБА_2 та баба ОСОБА_3. Дід помер ІНФОРМАЦІЯ_3, а баба ІНФОРМАЦІЯ_4. За життя дід з бабою мали житловий будинок, правовстановлюючий документ на який був відсутній, оскільки вони його не отримували. На момент смерті ОСОБА_3 з нею значився зареєстрованим та проживав його батько ОСОБА_4, який шляхом вступу у володіння спадковим майном прийняв спадщину після смерті своїх батьків, але не оформив її. Його батько ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_5. Після смерті батька залишилося спадкове майно, яке складається з будинковолодіння розташованого в АДРЕСА_1, яке він успадкував після смерті своїх батьків та належна батькові земельна ділянка площею 1,81га. кадастровий номер НОМЕР_2. У строки визначені законом він звернувся з відповідною заявою про прийняття спадщини після смерті батька, але оформити її не зміг в зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинковолодіння та земельну ділянку, зважаючи на що постановою нотаріуса йому було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії.
Просить суд визнати за ним право власності на спадкове майно -житловий будинок з господарчими побудовами, що розташований в АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинку, сараю, погреба, колодязя. Дане майно його батько ОСОБА_4 успадкував, але юридично не оформив після смерті матері ОСОБА_3. Також просить визнати за ним в порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_4 право власності на земельну ділянку площею 1,81га., що розташована на території Савинцівської сільської ради Миргородського району, кадастровий номер НОМЕР_2.
Позивач ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленим про день та час судового розгляду справи в судове засідання не з'явився, але направив на адресу суду заяву про проведення розгляду справи у його відсутності, позов підтримує.
Представник позивача ОСОБА_1 -ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився, направив на адресу суду заяву про проведення розгляду справи у його відсутності. Позов підтримується.
Представник відповідача -Савинцівської сільської ради Миргородського району в судове засідання не з'явився. З установи на адресу суду надійшов лист з якого вбачається, що сільська рада не має заперечень проти задоволення позову, а справу просить розглянути у відсутності представника.
Відповідно до положень ст. 200 ЦПК України суд ухвалює рішення в підготовчому судовому засіданні, зважаючи на визнання позову відповідачем.
Суд, дослідивши та проаналізувавши письмові докази по справі, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_6 помер ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_4 померла ОСОБА_3, що підтверджується копіями свідоцтв про смерть (а.с.7-8).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на житловий будинок з господарськими будівлями, що розташований в АДРЕСА_1.
Спадщину після смерті ОСОБА_2 прийняла його дружина ОСОБА_3, оскільки проживала з ним спільно на момент смерті та була зареєстрованою з ним за однією адресою, що вбачається з довідки Савинцівської сільської ради Миргородського району.
ІНФОРМАЦІЯ_4 померла ОСОБА_3. На момент її смерті разом з нею спільно проживав та був зареєстрований її син ОСОБА_4, що вбачається з довідки Савинцівської сільської ради Миргородського району (а.с.13-14), а отже саме він прийняв спадщину шляхом фактичного вступу у володіння спадковим майном. Родинні відносини між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтверджуються витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (а.с.17).
З довідки Савинцівської сільської ради вбачається, що будинковолодіння розташоване в АДРЕСА_1 за життя належало подружжю ОСОБА_3 та ОСОБА_2. Правовстановлюючий документ на дане будинковолоіння не видавався (а.с.15).
Відповідно до ст.ст. 524, 525, 527, 548, 549 ЦК України 1963 року спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом. Часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця. Місцем відкриття спадщини визнається останнє постійне місце проживання спадкодавця. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
Отже, батько позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_4, вважається таким що прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3
ІНФОРМАЦІЯ_5 помер ОСОБА_4 -батько позивача, що підтверджується копією свідоцтва про смерть.
За життя ОСОБА_4 мав у власності земельну ділянку площею 1,81 га. на території Савницівської сільської ради Миргородського району з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3, кадастровий номер НОМЕР_2 (а.с.16). Правовстановлюючий документ на дану земельну ділянку, а саме оригінал державного акту втрачений.
Згідно ст.ст. 1216; 1217; 1218; 1219; 1220; 1221 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті . Спадщина відкривається внаслідок смерті особи.
Спадщину після смерті ОСОБА_4 прийняв його син ОСОБА_1 -позивач по справі, що підтверджується відповідною офіційною інформацією наданою нотаріусом (а.с.11, 35).
Постановою приватного нотаріуса Миргородського районного нотаріального округу Смага Л.М. позивачеві ОСОБА_1 відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, а саме в оформленні після смерті батька ОСОБА_4 права на таке спадкове майно, як житловий будинок з господарськими будівлями розташований в АДРЕСА_1 та на земельну ділянку, в зв'язку з відсутністю у спадкоємця правовстановлюючих документів на вище згадане майно (а.с.25).
Відповідно до ст.ст. 316; 317; 318; 319; 321 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Право власності є непорушним.
Згідно ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності встановлена судом.
Судом достовірно встановлено, що спадкодавцям ОСОБА_3 та ОСОБА_2 за життя належав житловий будинок з господарськими будівлями, що розташований в АДРЕСА_1, але вони не оформили на нього правовстановлюючий документ.
Також судом встановлено, що спадкодавець ОСОБА_4 мав за життя земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_2, площею 1,81 га на території Савинцівськох сільської ради Миргородського району, але правовстановлюючий документ на цю земельну ділянку втрачений та поновлений бути не може в зв'язку з смертю особи.
Вище згадані обставини позбавляють позивача можливості оформити свої спадкові права на вище згадане майно через нотаріальну контору, а отже його порушене право підлягає судовому захисту.
Зважаючи на ту обставину, що, позивач - це єдина особа, яка прийняла спадщину після смерті батька ОСОБА_4, за ним слід визнати право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 та на земельну ділянку площею 1,81 га. кадастровий номер НОМЕР_2, що розташована на території Савинцівської сільської ради Миргородського району.
Керуючись ст.ст . 77, 81, 89, 258, 259, 263, 264, 265 ЦПК України; ст.ст. 316; 317; 318; 319; 321, 1216; 1217; 1218; 1219; 1220; 1221 ЦК України, ст. ст. 524, 525, 527, 548, 549 ЦК України 1963 року , суд, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_1) до Савинцівської сільської ради Миргородського району (37642, с. Савинці Миргородського району, вул.. Миру,86, ЄДРПОУ 24832691) про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем с. Савинці Миргородського району Полтавської області право власності в порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 на будинковолодіння, що знаходиться за адресою : АДРЕСА_1 та в цілому складається: з житлового будинку, сараю, погреба, колодязя (дане майно спадкодавець ОСОБА_4 успадкував після смерті ОСОБА_3, але юридично не оформив).
Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем с. Савинці Миргородського району Полтавської області право власності в порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 на земельну ділянку площею 1,81 га, що розташована на території Савинцівської сільської ради Миргородського району, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва , кадастровий номер НОМЕР_2 , яка належала спадкодавцю на підставі державного акту серії НОМЕР_3, виданого 13.12.2004 року.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області на протязі 30 днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційних скарг через Миргородський міськрайонний суд.
Суддя: С. В. Андрущенко-Луценко
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2018 |
Оприлюднено | 30.08.2018 |
Номер документу | 76121563 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні