ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"29" серпня 2018 р. Справа № 911/1876/18
Господарський суд Київської області у складі судді Щоткіна О.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали
товариства з обмеженою відповідальністю «Патрікбуд»
до товариства з обмеженою відповідальністю «Бік «Фін Буд»
про зобов'язання виконати умови договору
встановив:
До господарського суду Київської області звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Патрікбуд» з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Бік «Фін Буд» про зобов'язання виконати умови договору субпідряду № 21/09/17-01, укладеного 21.09.2017 між товариством з обмеженою відповідальністю «Патрікбуд», товариством з обмеженою відповідальністю «Бік «Фін Буд» та житлово-будівельним кооперативом «Перлина», який зазначений позивачем в якості третьої особи.
Подана позовна заява не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України (ГПК України) з наступних підстав.
За змістом п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Всупереч вимогам наведеної норми, заявником у позовній заяві не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 2 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до пункту 5.27. Національного стандарту України «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2003» відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
В даному випадку копії документів, доданих до позовної заяви, крім документів на підтвердження повноважень адвоката позивача, не засвідчені у відповідності до вищезазначених вимог.
Відповідно до п. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд зауважує, що способами усунення недоліків позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Патрікбуд» визначається:
- подання до суду належним чином засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви, із зазначенням слів: «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії;
- надання суду письмових пояснень із зазначенням доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, а також зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, суд звертає увагу, що окремі докази, що надані суду у копіях – неналежної якості та з них неможливо встановити зміст цих документів, а саме: договору про комплексну забудову від 27.12.2016, акту прийому-передачі документів від 30.09.2017, лист ДАБІ України від 17.01.2018 № 40-302-16/416 про надання інформації, відтак, позивачу необхідно подати вказані докази у копіях належної якості.
Керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Патрікбуд» залишити без руху.
2. Встановити товариству з обмеженою відповідальністю «Патрікбуд» строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків – до десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Щоткін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2018 |
Оприлюднено | 03.09.2018 |
Номер документу | 76130960 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Щоткін О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні