Справа № 349/1100/18
Провадження № 2-о/349/66/18
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
30 серпня 2018 року м. Рогатин
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
у складі головуючого судді Лошак О.О.
з участю секретаря судового засідання Сірко І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, заінтересована особа - Галицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, інтереси якогопредставляє адвокат ОСОБА_2, звернувся до суду з заявою в якій просить встановити факт належності правовстановлюючого документа - архівної довідки №М-16/01-18, виданої 14 травня 2018 року архівним відділом Рогатинської районної державної адміністрації на ім'я ОСОБА_3
У заяві зазначено, що у архівній довідці про відомості у книгах нарахування оплати праці за час роботи в колгоспі ім.Радянської Армії, колгоспі ім.Кірова, колгоспі "Вільне Прикарпаття" та селянської спілки "Мрія" у період з жовтня 1987 року по серпень 1993 року невірно вказано його ім'я, а саме, замість ОСОБА_1, зазначено - ОСОБА_3. Враховуючи, що через вказана помилку він не може скористуватися правом оформлення пенсії по віку, змушений звертатися з даною заявою до суду. В адміністративному порядку виправити помилку немає можливості, оскільки організація, яка здійснювала записи в книгах нарахування оплати праці ліквідована. Просить заяву задовольнити.
У судове засідання заявник, представник заявника не прибули, направили клопотання про слухання справи у їх відсутності. Заявленівимоги підтримують повністю, просять заяву задовольнити.
Галицьке об'єднання УПФ представника в судове засідання не направило, не повідомило суд про причини його неявки у судове засідання, хоча про день, час та місце слухання справи повідомлялося належним чином та у встановленому законом порядку.
За ст. 43 ЦПК України участь у судових засіданнях є правом, а не обов'язком сторін по справі.
Суд, дослідивши і перевіривши всі докази в їх сукупності, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що заявник звернувся до Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою про визначення права для перерахунку пенсії.
Листом № 2838 103.2 від 07 червня 2018 року Галицьке об'єднане УПФ повідомило заявника, що архівна довідка про стаж №М-16/01-18 від 14 травня 2018 року не може бути взята до уваги для визначення права на призначення пенсії, оскільки вона видана на ім'я - ОСОБА_3, що не відповідає даним про особу заявника згідно паспорта.
Згідно паспорта громадянина України серії СС № 204699 який виданий 18 лютого 1997 року Рогатинським РВ УМВС в Івано-Франківській області, прізвище, ім'я, по-батькові заявника - ОСОБА_1. Дата народждення 16 квітня 1958 року.
Як вбачається із записів трудової книжки колгоспника №210, виданої 10 лютого 1983 року, прізвище, ім'я по батькові власника книжки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дата вступу в члени колгоспу - 01 лютого 1983 року.
Відповідно до архівної довідки №М-16/01-18, виданої 14 травня 2018 року архівним відділом Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області, у книгах нарахування оплати праці колгоспу ім.Радянської Армії, колгоспу ім.Кірова, колгоспу "Вільне прикарпаття" та селянської спілки "Мрія" з жовтня 1987 року по серпень 1993 року значиться ОСОБА_3, який працював в даному господарстві.
За ст.315 ч.1 п.6 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно з роз'ясненнями, які містяться в п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року "Про встановлення фактів, що мають юридичне значення" при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові надати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Відповідно листа ВСУ 01.01.2012 року "Про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення" коли установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа. Проте сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.
Факт, про встановлення якого просить заявник, має для нього юридичне значення, оскільки є підставою для визначення права заявника на оформлення пенсії.
При таких обставинах суд приходить до висновку, що заяву слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись п.6 ч.1 ст.315, ст.319 ЦПК України, суд ,-
в и р і ш и в :
Заяву задовольнити.
Встановити, що архівна довідка №М-16/01-18, видана архівним відділом Рогатинської районної державної адміністрації 14 травня 2018 року про відомості щодо стажу роботи з жовтня 1987 року по серпень 1993 року в колгоспі ім.Радянської Армії, колгоспі ім.Кірова, колгоспі "Вільне Прикарпаття" та селянській спілці "Мрія" на ім'я ОСОБА_3 належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, житель ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Заінтересована особа - Галицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області , місцезнаходження: Івано-Франківська область, м. Галич, вул. Шевченка,10, код ЄДРПОУ 20551050.
Повний текст рішення складено 30 серпня 2018 року.
Суддя: Лошак О.О.
Суд | Рогатинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2018 |
Оприлюднено | 04.09.2018 |
Номер документу | 76140190 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
Лошак О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні