Рішення
від 20.08.2018 по справі 643/11699/17
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 643/11699/17

Провадження № 2/643/1167/18

20.08.2018 м. Харків

Московський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Сиротникова Р.Є.,

за участі секретаря судових засідань - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зелене містечко , треті особи - Харківська міська рада, Департамент реєстрації Харківської міської ради, про визнання рішення установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку недійсним,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_2, 12.09.2017 звернулась до суду із позовом до відповідача в якому просила суд визнати недійсними рішення установчих зборів власників квартир та нежитлових приміщень у житловому будинку по вул. Валентинівській, 35/81 в м. Харкові щодо створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зелене містечко , які оформлені протоколом № 1 від 15.05.2016 р. та затверджений вказаними установчими зборами статут ОСББ Зелене містечко ; визнати недійсним запис від 24.05.2016 р. за номером 1 480 102 0000 069605 про проведення державної реєстрації юридичної особи об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зелене містечко (ідентифікаційний код 40503891) та скасувати її в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

В обґрунтування позову зазначила, що вона є співвласником квартири АДРЕСА_1 (Блюхера) в м. Харкові, і відповідно, - співвласником цього будинку і належного до нього спільного майна, згідно Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - Закон № 2866), що підтверджується копією Свідоцтва про право власності від 11.05.1998 р., р/н 5А-98-105244 зареєстрованого КП Харківське МБТІ за р/н П-5-36422 від 15.05.1998 р.

В кінці 2016 року позивачу та більшості співвласників будинку стало відомо, що на підставі оформленого протоколом № 1 рішення установчих зборів від 15.05.2016 р. за адресою будинку №35/81 по вул. Валентинівській в м. Харкові створене об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зелене містечко , яке зареєстроване 24.05.2016 р. у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, номер запису 1 480 102 0000 069605. Згідно вказаного реєстру, в переліку засновників цього ОСББ зазначено співвласники багатоквартирного будинку № 35/81 по вул. Валентинівській в м. Харкові , що підтверджується доданою до справи копією Витягу з Єдиного державного реєстру.

З спілкування з співвласниками будинку з'ясувалось, що більшість співвласників будинку про проведення установчих зборів по створенню ОСББ не повідомлялись, а реєстрація цього ОСББ здійснена шляхом простого виготовлення відповідних документів, які лише імітують дотримання законодавства, яке регламентує створення ОСББ, тобто про людське око.

Оскільки, про проведення установчих зборів по створенню ОСББ позивач не повідомлялась та участі у них не приймала, письмове опитування її не здійснювалось, вона була позбавлена права участі у виборі форми управління будинком, права на особисту участь в голосуванні, можливості впливати на порядок створення ОСББ у спосіб, який передбачено чинним законодавством.

Впродовж півроку ані позивач, ані її знайомі співвласники будинку не можуть добитись від голови правління ОСОБА_3 можливості ознайомитись та отримати копії документів по створенню ОСББ.

Письмове звернення позивача від 25.07.2107 до голови правління ОСББ Зелене містечко ОСОБА_4 щодо надання можливості ознайомитись і зробити копії з документів щодо створення ОСББ (в т.ч. протоколи зборів, докази направлення повідомлень про проведення загальних та установчих зборів співвласників будинку на ім'я позивача та на ім'я співвласників її квартири) повернулось позивачу за давністю зберігання з пошти.

Позивач стверджувала, що зважаючи на численні попередні скарги співвласників будинку з приводу створення ОСББ, голова правління ОСОБА_4 ухиляється від надання доступу до ознайомлення з документами по створенню ОСББ в повному обсязі з метою перешкодити оскарженню його створення до суду.

Позивач вказувала в позовній заяві на численні порушення відповідачем вимог діючого законодавства при організації та проведенні установчих та загальних зборів, та просила визнати рішення установчих зборів власників квартир щодо створення ОСББ недійсним та визнати недійсним відповідний запис про проведення державної реєстрації вказаної юридичної особи.

На судовому засіданні представник позивача, що діє на підставі угоди про надання правової допомоги, - адвокат ОСОБА_5, позовні вимоги повністю ОСОБА_2 підтримав, та посилаючись на факти та обставини, викладені в позовній заяві, просив суд позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача - ОСББ Зелене містечко - голова правління ОСОБА_3 на судовому засіданні позовні вимог не визнала в повному обсязі, до початку розгляду справи по суті від неї надійшли письмові заперечення проти позову, зокрема, про наступне.

15.05.2016 в багатоквартирному будинку №35/81 по вул. Валентинівській в м. Харкові відбулись установчі збори, за результатами яких складено протокол №1 від 15.05.2016, яким закріплено волевиявлення більшості співвласників багатоквартирного будинку на створення ОСББ.

При цьому, як вказує представник відповідача, ініціативна група співвласників багатоквартирного будинку надіслала на адресу позивача повідомлення про проведення установчих зборів рекомендованим листом 27.04.2016. Вказаний лист повернуто за давністю зберігання на поштовому відділенні. Також, в загальнодоступних місцях було вивішено оголошення про проведення установчих зборів. Представник відповідача вказувала, що ініціативна група співвласників багатоквартирного будинку добросовісно повідомила про заплановані установчі збори всіх співвласників будинку, а причини з яких позивач не отримана повідомлення поштою, не можуть впливати на визнання недійсним рішення більшості співвласників будинку. Також представник відповідача наполягала на тому, що створення ОСББ відбулось виключно із дотриманням вимог Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку . Також представник відповідача вказувала, що мати позивача, ОСОБА_6, яка постійно мешкає в квартирі №167, лист-запрошення на установчі збори отримувати категорично відмовилась, в зв'язку із чим вказаний лист направлявся позивачеві поштою. В зв'язку із викладеним, вважали позовні вимоги ОСОБА_2 надуманими та просили в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Від представника третьої особи - Департаменту реєстрації Харківської міської ради, до початку судового засідання надійшли письмові пояснення на позовну заяву, в яких вказано, що Департамент реєстрації жодним чином не порушував прав та охоронюваних законом інтересів позивача, реєстрацію установчих документів ОСББ проводив приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_7 та вважали залучення Департаменту до участі у справі в якості третьої особи безпідставним.

Від представника третьої особи - Харківської міської ради до початку судового розгляду справи надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника Харківської міської ради.

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, ознайомившись із заявами представників третіх осіб, дослідивши надані докази в їх сукупності, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що місце проживання позивача, ОСОБА_2, зареєстроване за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 10,11).

З копії свідоцтва про право власності на житло від 11.05.1998, р.№5А-98-105244 (а.с. 12) вбачається, що квартира №167 по вул. Блюхера (Валентинівській), 35/81 в м. Харкові, належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, ОСОБА_10

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно з ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

З копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованого на запит ОСОБА_5 11.09.2017, вбачається, що Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зелене містечко (ідентифікаційний код юридичної особи 40503891), яке знаходиться за адресою м. Харків, вул. Валентинівська, 35/81, засновниками (учасниками) якого є співвласники багатоквартирного будинку, є зареєстрованим в Єдиному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи 24.05.2016, номер запису 1 480 102 0000 069605 (а.с. 12-15).

В матеріалах справи наявна копія листа-звернення ОСОБА_2 на адресу голови правління ОСББ Зелене містечко ОСОБА_3 від 25.07.2017 та докази того, що вказаний лист направлявся на адресу голови правління ОСББ (а.с. 18-20). Разом із тим, відомості про отримання вказаного зверенння, відмову від його отримання або його поверенння поштою, в матеіалах справи відсутні.

З наданої представником відповідача належним чином завіреної копії Протоколу №1 Установчих зборів власників квартир та нежитлових приміщень будинку 35/81 по вул. Валентинівській, у м. Харкові, вбачається наступне:

Загальна кількість співвласників багатоквартирного будинку - 873 особи.

Загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку 26095,36 кв.м.

У відповідності з ч.4 ст. 6 Закону України Про ОСББ за 14 днів до дати проведення установчих зборів були оповіщені всі співвласники житлового комплексу. У зборах взяли участь особисто та/або через представників співвласники у кількості 646 осіб, що складає 74% від загальної кількості співвласників (які є власниками 66% загальної площі приміщень).

В ході установчих зборів обрані голова та секретар зборів.

На порядок денний винесено 6 питань, серед яких: створення об'єднання співвласників, розгляд та затвердження статуту ОСББ, обрання членів правління, ревізійної комісії, державна реєстрації ОСББ, тощо.

З тексту протоколу вбачається, що за кожним питанням порядку денного проводилось голосування, рішення приймались більшістю (понад 50%) голосів.

З наявних в матеріалах справи копій поштових відправлень (а.с. 46-50) вбачається, що на адресу ОСОБА_2 та інших співвласників квартири №167 ОСОБА_3 27.04.2016 направлено листи з рекомендованим повідомленням про вручення, які повернуті поштою в зв'язку із закінченням строку зберігання.

Відповідно до ст. 385 Цивільного кодексу України, власники квартир для забезпечення експлуатації багатоквартирного житлового будинку, користування квартирами та спільним майном житлового будинку можуть створювати об'єднання власників квартир (житла). Таке об'єднання може бути створено також власниками житлових будинків. Об'єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку, визначаються Законом України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку .

За змістом статті 1 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна; співвласники багатоквартирного будинку (далі - співвласники) - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Згідно зі статтею 2 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , цей Закон регулює: порядок створення, реєстрації, реорганізації, діяльності і ліквідації об'єднань, асоціацій; відносини суб'єктів права власності щодо користування та розпорядження спільним майном співвласників у об'єднанні; відносини між об'єднаннями та асоціаціями; відносини між об'єднаннями, асоціаціями і органами державної влади та органами місцевого самоврядування; відносини між об'єднаннями і господарюючими суб'єктами.

Об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Об'єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об'єднання визначається цим Законом та іншими законами України. В одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об'єднання. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об'єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об'єднання. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання. Господарче забезпечення діяльності об'єднання може здійснюватися власними силами об'єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб'єктів господарювання. Об'єднання є юридичною особою, яка створюється відповідно до закону, має печатку із своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку. Об'єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками (ч. 4 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ).

За змістом статті 10 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , органами управління об'єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об'єднання. Вищим органом управління об'єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об'єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників. Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов'язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів оприлюднюється. У передбачених статутом або рішенням загальних зборів випадках воно може бути надане співвласникам під розписку або направлене поштою (рекомендованим листом). Співвласники мають право знайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та робити з них копії. Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку.

При цьому, статтею 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку передбачено, що співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об'єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Відповідно до положень ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , об'єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об'єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.

Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів здійснюється власником будинку або ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.

Повідомлення про проведення установчих зборів направляється власником будинку або ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному власнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного. Час і місце проведення обираються зручними для більшості можливих учасників зборів. Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників або їх уповноважених осіб.

Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Таким чином, матеріалами справи спростовуються доводи позивача про те, що її та інших співвласників багатоквартирного будинку не повідомили про проведення установчих зборів та не провели їх опитування, а реєстрація ОСББ проведена шляхом простого виготовлення відповідних документів.

Позивач у своїй позовній заяві зазначає, що їй не було надано можливості, як співвласнику ознайомитися з протоколом установчих зборів та іншими документами об'єднання, однак при цьому, позивач фактично не надала суду жодного доказу звернення до відповідача, членів ініціативної групи, членів правління чи голови правління з вимогами про надання протоколу для ознайомлення та відмови відповідача у цьому.

При цьму судом береться до уваги той факт, що разом із письмовими запереченнями проти позову відповідач надав до суду належним чином завірену копію протоколу установчих зборів та копії додатків до нього. Представник позивача, що діє на підставі угоди про надання правової допомоги - адвокат ОСОБА_5, 07.02.2018 здійснював ознайомлення із матеріалами справи, а відтак - мав можливість ознайомитися із текстом протоколу №1 від 15.05.2016. Таку ж можливість мала і позивач у справі протягом усього часу розгляду справи судом, проте наданим їй правом знайомитися з матеріалами справи вона не скористалась.

Згідно з ч. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України , п.п. 5 і 6 ч. 1 ст. 1 та ч. 1 ст. 5 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" , всі власники квартир і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.

Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у т.ч. допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині чи за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового чи нежитлового приміщення, а також будівлі та споруди, призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Згідно із загальним правилом ч. 2 ст. 369 Цивільного кодексу України, розпоряджання майном, що є в спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом. Своєю чергою, преамбула Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку установлює, що Закон визначає особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні й економічні відносини, пов'язані з реалізацією прав та виконанням обов'язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання й управління.

Таким чином, спеціальним законом і саме ним регулюються особливості реалізації прав співвласників багатоквартирного будинку є Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" . У разі наявності протиріччя між положеннями Закону та іншими актами цивільного законодавства, застосуванню підлягають саме норми Закону. Якщо певні правовідносини Законом не врегульовані, застосовуються норми ЦКУ та інших актів цивільного законодавства України.

Зокрема, прийняття рішень щодо управління багатоквартирним будинком зборами співвласників детально врегульоване ст. 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" , згідно з якою до повноважень зборів співвласників належить:

1) розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним;

2) визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем;

3) обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням;

4) визначення повноважень управителя щодо управління багатоквартирним будинком;

5) проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт;

6) визначення дати та місця проведення наступних зборів співвласників;

7) визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком.

Процедурні питання проведення зборів також урегульовані ст. 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" Таким чином, суд зазначає, що саме створення ОСББ і є волевиявленням співвласників, щодо форми управління багатоквартирним будинком.

Твердження позивача щодо порушень, імітації дотримання законодавства при створенні ОСББ, також спростовується матеріалами справи.

Відповідно до ч. 9 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.

Відповідно до частини 10 цієї статті, якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів "за" або "проти", встановленої частиною дев'ятою цієї статті, проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах.

З протоколу установчих зборів вбачається, що під час голосування за ті чи інші питання порядку денного, кількість голосів за становила понад 50% (як за кількістю співвласників так і за часткою у загальній площі приміщень), в зв'язку із чим потреба у проведенні письмового опитування не поставала.

Разом з тим, в позовній заяві позивачем при викладенні обставин, якими вона обґрунтовує свої вимоги, вказувалось на існування численних скарг інших співвласників будинку з приводу створення ОСББ, проте ані в в позовній заяві, ані під час розгляду справи судом позиіваачем та її представником не надано жодного доказу на підтвердження факту порушення прав інших учасників ОСББ.

За таких підстав, з огляду на те, що права позивача щодо належного повідомлення про час та місце проведення установчих зборів та можливості голосуваня не порушені, рішення установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку, оформлене протоколом від 15.05.2016 року, прийнято відповідно до вимог чинного законодавства України.

Згідно зі ст. 7 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , статут об'єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства. У статуті має бути визначено таке: назва і місцезнаходження об'єднання; мета створення, завдання та предмет діяльності об'єднання; статутні органи об'єднання, їхні повноваження та порядок формування; порядок скликання та проведення загальних зборів; періодичність проведення зборів; порядок голосування на зборах та прийняття рішень на них; перелік питань, для вирішення яких потрібна кваліфікована більшість голосів; джерела фінансування, порядок використання майна та коштів об'єднання; порядок прийняття кошторису, створення та використання фондів об'єднання, включаючи резервні, а також порядок оплати спільних витрат; перелік питань, які можуть вирішуватися зборами представників; права і обов'язки співвласників; відповідальність за порушення статуту та рішень статутних органів; порядок внесення змін до статуту; підстави та порядок ліквідації, реорганізації (злиття, поділу) об'єднання і вирішення майнових питань, пов'язаних з цим.

Статут може містити також інші положення, що є істотними для діяльності об'єднання та не суперечать вимогам законодавства. Включення до статуту відомостей про склад співвласників не є обов'язковим.

Типовий статут об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23.09.2015 року № 238, містить рекомендаційний характер щодо форми складення та змісту статуту ОСББ, та не є вичерпним, щодо положень, викладених у ньому.

Так, статут відповідача прийнятий на зборах 15.05.2016 відповідає формі і змісту ст. 7 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , Типового статуту та містить положення, які не суперечать вимогам законодавства і є істотними для діяльності об'єднання.

Таким чином, суд, дослідивши обставини, на які учасники справи посилалися, як на підставу своїх вимог і заперечень, докази, якими вони обгрунтовуються, дійшов висновку про те, що ініціативна група була створена у кількості трьох співвласників відповідно до статті 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , всіх співвласників, в тому числі позивача та скаржника повідомлено про проведення установчих зборів за 14 днів відповідно до статті 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , для рішення про створення ОСББ та затвердження Статуту необхідну кількість голосів співвласників "ЗА" набрано, а саме більше половини від загальної кількості усіх співвласників, де кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника, розташованих у багатоквартирному будинку, як того вимагає стаття 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

Відповідно до ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , державна реєстрація об'єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об'єднання (асоціація) вважається утвореним з дня його державної реєстрації.

Виходячи з цього, відповідно до Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стаття 17 - документи, що подаються заявником для державної реєстрації юридичної особи (наводиться зміст статті №24 ЗУ Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у редакції чинній на момент реєстрації ОСББ -Редакція від 01.01.2016, підстава 909-19):

Стаття 24. Документи, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи :

1. Для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення або в разі щ подання електронних документів подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі) такі документи:

- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи, до якої може бути подана як додаток заява щодо обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику;

- примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;

- два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів - один примірник).

Відповідно до пп. 5,7 ч.1 ст.28 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань , підставами для відмови у державній реєстрації є: порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи, громадського формування, що не мас статусу юридичної особи; документи юридичної особи суперечать вимогам Конституції та законів України.

Згідно з ч.1 ст.10 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань , якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

В матеріалах справи відсутні відомості про порушення визначеного законом порядку проведення державної реєстрації ОСББ, які б могли потягти за собою визнання запису про державну реєстрацію юридичної особи ОСББ Зелене містечко недійсним та її скасування.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про необхідність відмовити ОСОБА_2 у задовленні заявлених позовних вимог в повному обсязі.

Судові витрати суд розподіляє відповідно до положень ст. 141 ЦПК України.

З урахуванням наведеного, керуючись ст. 2, 3, 5-13, 76-81, 141, 259, 263, 265 ЦПК України , суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_2 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зелене містечко , треті особи - Харківська міська рада, Департамент реєстрації Харківської міської ради, про визнання рішення установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку недійсним, - відмовити.

Судові витрати залишити за позивачем.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Московський районний суд м. Харкова.

Відомості щодо учасників справи, які не оголошуються судом:

Позивач - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрована за адресою: 61123 АДРЕСА_2.

Повне судове рішення складене 30.08.2018.

Суддя: Р.Є. Сиротников

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення20.08.2018
Оприлюднено04.09.2018
Номер документу76150526
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —643/11699/17

Ухвала від 24.04.2018

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Сиротников Р. Є.

Рішення від 20.08.2018

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Сиротников Р. Є.

Рішення від 20.08.2018

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Сиротников Р. Є.

Ухвала від 15.09.2017

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Сиротников Р. Є.

Ухвала від 15.09.2017

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Сиротников Р. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні