печерський районний суд міста києва
Справа № 757/38154/18-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 серпня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , особа, у відношенні якої подано клопотання - ОСОБА_4 , її представнків адвокатів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Києві клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Державної фіскальної служби України Державного нагляду у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України ОСОБА_7 , про накладення арешту на майно, -
В С Т А Н О В И В :
06.08.2018 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_8 надійшло клопотання прокурора відділу процесуальногокерівництва досудовимрозслідуванням іпідтримання державногообвинувачення управліннянагляду задодержанням законіворганами Державноїфіскальної службиУкраїни Державногонагляду укримінальному провадженніта координаціїправоохоронної діяльностіГенеральної прокуратуриУкраїни ОСОБА_7 у кримінальному провадженні № 42017160000000054 від 20.01.2017, про накладення арешту на майно, вилучене 02.08.2018 під час обшуку складських приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , які перебувають у володінні ФОП ОСОБА_4 , і.п.н. НОМЕР_1 , шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування ним.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 вимоги визначені у клопотанні підтримав в повному обсязі, просив задовольнити, посилаючись на обґрунтованість поданого клопотання та необхідності забезпечення кримінального провадження шляхом накладення арешту на майно вилучене під час обшуку.
У судове засідання з`явились представники власника майна адвокати ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та особа, у відношенні якої подано клопотання ОСОБА_4 , який заперечували проти задоволення клопотання.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення прокурора, заперечення адвокатів, особи, у відношенні якої подано клопотання, дослідивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.
Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України розслідується кримінальне провадження № 42017160000000054 від 20.01.2017 за підозрою ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних проваджень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 212 та ч. 2 ст. 364 КК України, за підозрою ОСОБА_10 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 212, а також за фактами зловживання службовим становищем особами органів ДФС України за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 368 КК України.
Прокурор вказує, що за період з 2015 року по теперішній час групою суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності, а саме: ТОВ «Фармтрейдінвест» (код 40104243), ТОВ «Укрторгплюс» (код 40180392), ТОВ «Екоекспрес» (код 40423104), ТОВ «Омегаплюч» (код 40846019), ряду інших здійснювалось систематичне оформлення товарів в режимах експорту та імпорту, за сприяння податків ГУ ДФС у Вінницької області, всупереч вимогам ст. 53-55, ч. 2 ст. 280 Митного кодексу України та ст. 181 Податкового кодексу України, що призвело до ненадходження до державного бюджету митних і податкових платежів у особливо великих розмірах.
Згідно узагальненого матеріалу Держфінмоніторингу є підстави вважати фінансові операції, пов`язані із зняттям готівкових коштів з рахунків ТОВ «Омегаплюс», ТОВ «Фармтрейдінвест», ТОВ «Укрторгплюс» та ТОВ «Екоекспрес» за період з 01.04.2015 по 13.10.2017, в тому числі ОСОБА_10 та ОСОБА_4 на загальну суму 139,59 млн. грн., такими, що спрямовані на легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (вчинення дій, спрямованих на маскування незаконного походження таких.
Разом з цим, слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України 02.08.2018 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду від 27.07.2018 у справі № 757/36661/18-к проведено обшук приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено та вилучено майно.
Прокурор вказує, що з метою відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок кримінального правопорушення , забезпечення можливої конфіскації та забезпечення речових доказів, виникли підстави для застосування арешту вищевикладеного майна, та яке вилучено 02.08.2018 під час обшуку складських приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , які перебувають у володінні ФОП ОСОБА_4 , і.п.н. НОМЕР_1 відповідно до договору оренди № 19032018.
Згідно ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Положення даної норми КПК України узгоджуються із ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав та основоположних свобод, відповідно до якої будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб`єкт, який ініціює таке обмеження повинен обґрунтувати свою ініціативу в контексті норм закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України,при вирішенніпитання проарешт майнаслідчий суддя,суд повиненвраховувати: 1)правову підставудля арештумайна; 2)достатність доказів,що вказуютьна вчиненняособою кримінальногоправопорушення; 3)розмір можливоїконфіскації майна,можливий розміршкоди,завданої кримінальнимправопорушенням,та цивільногопозову; 4) наслідки арешту майна для інших осіб; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Ісмаїлов проти Росії» від 06.11.2008 року, де вказувалися порушення ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, в якому зазначено, що кожна фізична та юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права».
Разом з тим, матеріалами клопотання не підтверджено та прокурором в судовому засіданні не доведено, що дане майно містить відомості, які можуть слугувати доказами у розслідуваному кримінальному провадженні або мають відношення до нього та необхідності у застосуванні заходу забезпечення як арешт майна.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання.
Приходячи до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання, виходжу з того, що прокурор не довів, що вилучене 02.08.2018 під час обшуку складських приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , які перебувають у володінні ФОП ОСОБА_4 , і.п.н. НОМЕР_1 , шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування ним мають відношення до розслідуваного кримінального провадження.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 2, 107, 131, 132, 171-173, 309 КПК України, слідчий
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Державної фіскальної служби України Державного нагляду у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України ОСОБА_7 , про накладення арешту на майно - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду міста Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 76179251 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Писанець В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні